Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
11
video karta_model i drajveri

Postovani clanovi i posjetioci ovog foruma,

Vec nekoliko dana pokusavam da nadjem podatke za PCI karticu sa slike, ali bezuspjesno.

Zamolio bih Vas da mi pomognete oko prepoznavanja modela ove kartice kako bih mogao

da je upotrijebim.Pretpostavljam da je to neka video kartica jer ima vga, 2 s-video prikljucka i

2 cinca.

Zbog eventualno lose slike pojasnio bih neke podatke sa nje :

-ova 2 cipa lijevo su PHILIPS SAA 7110A WP

-cip desno od toga _ ORCA OR2C08A-2

-zadnja strana _(na stampanoj ploci) PLOTECH 2 94V-0

-jos pise ispod 7.025.421.4988


Molim Vas da , ako se neko slucajno sreo sa ovakvom karticom

napise podatke koji su mi potrebni.

Napomenuo bih da istu windows xp ne prepoznaje kao novi hardver

te mi je to jos jedan problem vise.Google mi nije uspio pomoci.

Hvala unaprijed,
samke
 

Prilozi

  • video.jpg
    video.jpg
    56,5 KB · Pregleda: 60
Član
Učlanjen(a)
13.05.2010
Poruka
64
sto se tice video karta_model i drajveri tu ti ne bi mogo pomoci, ali evo resenja da bi je xp video kao novi hardver,instalaciju xp uradi sa nekom drugom video kartom pa naknadno zameni sa doticnom (xp ume da se zablesavi sa raznim hardverom pa je ovo preporuka i za ostale koje ne prepozna) .Zatim instaliraj neki program za skidanje drajvera sa interneta i resio si stvar. Tako ces saznati sve o toj video karti. srecno.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruka
1
monitor treperi

Uzela sam pre par dana novi monitor acer p224w i ne mogu da resim ovaj problem. Ima li ko ideju kako ovo moze da se resi?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
11
video karta_model i drajveri

Hvala na odgovoru,

Nije mi do reinstalacije windowsa jer mi dobro radi vec tri godine, a ako budem morao pokusacu na taj nacin.Mozda je sad vazno da naglasim da u kompu imam i jednu tv kartu Kworld, koja ima isto philipsov cip.Da li postoji mogucnost nekakvog hardverskog konflikta.Samo da naglasim da sam nekad imao isto jednu tv kartu + pinnacle video kartu i nisam imao problema.
Sto se tice programa za detekciju hardvera pokusao sam sa mnogim ali mi i oni prepoznaju samo ovu moju vec postojecu tv kartu.Ubacivao sam je i u drugi pci slot ali nista.

Hvala jos jednom
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2010
Poruka
64
Retko kad se desava da dođe do konflikta, uglavnom je xp kriv za sve iz iskustva. Probaj kod nekog druga (prijatelja) da ubacis kartu i ako je vidi onda skini drajvere i instaliraj kod tebe u kompu. Moras da odradis rucno( posto ti tvoj xp neprepoznaje istu).
Srecno
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ozbiljno mislim da kupim HP LP2465 i voleo bih da mi kazete otvoreno sta mislite o ovom modelu. Ako ga je neko koristio neka kaze kako se pokazao. Primena ja za obradu fotografija i ilustracija. Samo raspalite :)

(ili mi pustite link gde je diskusija vezana za taj model, ako je ima)
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
Lexmark All in one,malo sporiji jer ima godina,ali sama punim ketridže pa me izađe desetostruko jeftinije
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
10
Cannon pixma iP4000
Tip : Ink-jet
Brzina kolor : 17 str./min.
Rezolucija kolor : 4800x1200 dpi
Brzina crna : 25 str./min.
Rezolucija crna : 600x600 dpi
Format papira : A4 (210x297mm),
Ostalo
Povezivanje : LPT, USB 1.1/2.0,
Kapacitet ulaza : 150 str.
Ostalo : Obostrano

Cena oko 100 evra. Preporučujem:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Samsung ML-191x 252x Series Mono Laser Print
Malo sam se za....o kod kupovine al nek radi dok radi
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
11
Postovani gbssrb,

Zahvaljujem na ucescu u rjesavanju mog problema.Ali i pored svih pokusaja nisam uspio nista rijesiti.

Probao sam na jos nekoliko kompova ubaciti ovu karticu ali nije prepoznata od strane operativnog sistema.

Ostaje jedino saznanje da je neispravna.

Hvala jos jednom. Samke
 
Natrag
Top