Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Juce me je zvao jedan momak sto sam mu stavio Atijevu graficku kartu i rekao mi je da mu stopa u igrama.Otisao sam kod njega deinstalirao sam drivere od grafike i ponovo instalirao drivere samo ovaj put bez catalyst control centra on je posle toga igrao nekih 5 sati bez prekida nazvao me je i rekao da je sada sve u redu nista ne koci.U pravu je bio onaj covek sa Bug online foruma samo je to problem Atija,valjda ce to da isprave jednog dana kada prestanu da se takmice sa NVidijom sa izbacivanjem novih grafickih.Mislim kada bi NVidijini strucnjaci napisali drivere za Atijeve graficke to bi bile najace grafe na planeti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
slažem se sa kolegom sve je u namjeni za sta služi komp i održavanje.

Ja jesam za amd jer je odlican omjer uloženog-dobiveno ali za neke zahtjevnije operacije programe Auto CAD i slicno intel je bolji izbor

Tu se ne bi bas slozio posto imam sa time iskustva posto na poslu koristimo CAD i na intelu 6600 ne radi nista brze nego na drugom kompu koji ima athlona 5000+,cak bi rekao da se amd manje zaglupljuje pri komplikovanijim radnjama,ali ima tu vise faktora...
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Intel ili AMD ili Ati Radeon i NVidia to je mrtva trka pa je ne vredi ni pocinjati.Pola sveta je za AMD a pola za Intel,pola sveta je za Ati Radeon a pola za NVidiu.Samo ja ne kontam ni jedne ni druge jer sam po prirodi realista pa me jos vise cude fanovi:dntknw:.Za mene je definitivno najgluplje na ovoj planeti biti fan necega.Fino kupis brate sta je kvalitetnije,sta se ne kvari i sto ce ti sluziti dobro za ono za sta si ga naumio i gotova stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Pa skini sa njihovog sajta drivere, ja sam za MP160 Pixma skinuo i extra mi je radio i ko skener i ko stampac
 
Učlanjen(a)
10.10.2010
Poruka
21
Pixel Shader 3.0

imam graficku karticu ATI Radeon 9600 256mb koja ima Pixel Shader 2.0!!!!
instalorao sam igricu koja zahteva garficku karticu od 128mb i koja ima Pixel Shader 3.0!!!!
meni ta igrica nece da radi na racunaru!!!! zbog cega????
ako neko zna zbog cega neka mi javi!!!! POZZ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Druze ja sam imao vec 4 serije ati grafa koje su radile pod razlicitim drajverima i katalistima i NIKADA nisam imao problema sa njima niti sa nekim seckanjem,usporavanjem...
A preporucio bi ti 4870 posto za te pare to je extra dil (brza memorija,dobre performanse...),a ako nisi neki hard gejmer sluzice te duze vreme a ako oces da izdvojis vise para i nesto duze da si miran onda 460GS mada nema neke drasticne razlike
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Pa zbog sejdera nece da radi,probaj da skines program ati tools mislim da se zove tamo bi trebalo da nadjesa opciju da izaberes verziju sejdera kako bi "zavarao" igru da ti kartica podrzava te sejdere i kada pokrenes igricu nasteluj malo opcije...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Proguglaj malo naci ces lako i ne brini nece ti nista kompu,u sustini to ti je program za overklok ati grafickih ali ova opcija nema veze sa overklokom ona sluzi samo da "zavara" igru da imas odgovarajucu graficku da bi se igra pokrenula i omda samo redukujes video opcije i to je to...
 
Natrag
Top