Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
3
e pa sad!!!kad budem kupovao komp,sigurno necu kupovati neki od 200€.stvar je u tome da je ova masina dosta dobro gurala sve igrice ali sa slabijom rezolucijom monitora 1600x900 koji sam imao ranije ali sad za 1920x1080 nastaju problemi.ja sam mislio da stavim jaci procesor npr. neki phenom x4 a grafika ii nije toliko losa ima 1ghz i 128 bita i moze da tera sve igrice pa makar i na misice!da probam da mu makar malo produzim zivot a onda sl. godine 400 evrica u dzep i za novi!
 
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
8
Problem resen samostalno :D - gledajuci na konektor , sa desne strane , gornji red prva 3 pina-power led , donji red - prva 2 pina-hdd led , treci i cetvrti pin-power on/off , drugo mi nista i nije potrebno , ubacena memorija povezan hdd podignuta slika , jos instalacija sistema...
Hvala svima
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
4
potrebna pomoc oko maticne ploce i procesora

Da li ovaj procesor
AMD
Phenom II X4 970 3.5GHz 6MB moze na maticnu plocu foxconn A7GM-s
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
e pa sad!!!kad budem kupovao komp,sigurno necu kupovati neki od 200€.stvar je u tome da je ova masina dosta dobro gurala sve igrice ali sa slabijom rezolucijom monitora 1600x900 koji sam imao ranije ali sad za 1920x1080 nastaju problemi.ja sam mislio da stavim jaci procesor npr. neki phenom x4 a grafika ii nije toliko losa ima 1ghz i 128 bita i moze da tera sve igrice pa makar i na misice!da probam da mu makar malo produzim zivot a onda sl. godine 400 evrica u dzep i za novi!

malo samo overklok i pici koliko mozes tako i na manjoj rezoluciji i skupljaj pare za procesor, maticnu i graficku! to ce te sve ukupno izaci 200-250 e i bices miran duuuugo opet! strpi se malo i za mesec do 2 kupis drugu konfiguraciju! to ti je moj savet! ne isplati ti se budziti taj komp jer mislim da neces postici nista sa drugim procesorom bas zbog te maticne, a iskreno ni graficka nije bas bog zna sta!
to ti je moj savet, a ti kako OS! ;)
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
2
Kako da mi baterija du

Mora da sam deset foruma prelistala i i dalje mi nije jasno. Kako sačuvati bateriju na laptopu?
Jedni kažu da je treba što manje upotrebljavati i da laptop treba da radi direktno povezan na struju, bez baterije.
Drugi kažu da je dobro koristiti laptop dok drži baterija, pa puniti, pa sve tako u krug.
Treći kažu da su novi laptopovi bezbedni, tj. da baterija kad se napuni ne prima dodatno struju i nema opasnosti od ''ubrzanog starenja''.
Šta mi vi kažete? Meni logična prva teorija, a opet, pregorela mi jednom matična ploča i kao jedan od mogućih razloga mi naveli što struja ide direktno u laptop, a ne preko baterije. Sad ne znam šta da radim.

Mozes pokusati na nekoliko nacina da produzis vijek baterije.
Prvo: Ako koristis laptop na jednom mjestu (ne nosis ga nigdje), izvadis bateriju da ti radi na punjacu.
Drugo: Da izbjegavas da ispraznis bateriju do pola ili manje od pola i da je dopunjavas, tako ce zivotni vek baterije smanjiti.

A sto se tice onoga sto je rekao "jolemisa" da ne smijes drzati laptop na punjacu 5-10 nakon sto ti se napuni baterija.
Kada se baterija napuni (100 %), laptop automatski prelazi na napajanje sa gradske mreze odnosno prestaje punjenje.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao :)

Napunis je 100% pa onda ispopcaj ja sma svoju zezzno stalno mi bila u struji i sad smao moze 2 sata da drzi od mogucih 6 :/

Sličan slučaj imam i ja.Intesova sam se kod kompjuterskih magova ,každau mi baterija radi maksimalno dve godine uz postepeno smanjenje kapaciteta i ,naravno, smanjenje dužine rada laptopa.Kupi novu bateriju!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Sigurno ie da si trebala bateriju puniti po uputstvu.A ako bi trebalo da radi prikljucen na struju onda ne bi bio Lap Top ves Desktop.I ako koristis prikljuceno na struju nije preporucljivo vise od 5-10min.
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
7
AGP 8x problem?

To je stari racunar sa starom grafikom,i grafika je radila ok,sve do juce.Danas evo da ukljucim racunar kad ono neke linije po monitoru,linije su zelene/crvene horizontalne.Gledao sam da nije neki kondenzator prsao,ali nije,menjao sam pastu,ali opet isto.Zna li neko sta moze da bude?
U pitanju je Nvidia 6200GT grafika.Ostatak konf:
AMD Athlon XP3000+
1GB DDR1 400mhz
80+80GB IDE
CD/DVD citac Samsung
MSI KTV4
 
Natrag
Top