Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
par dana ga nikakvim programima nemogu naci,prilikom boot-anja ga ocita ali ga poslije nema,a onda ga iznenada ocita,da me pravo iznenadi.disk je za podatke i velicina mu je 160gb.skidao sam mini tool partition wizard,ne nalazi ga.skinuo sam i hard disk low level format tool ni on ne nalazi.
kupio sam jos 2 kabla ali nije do njih. od sata uredjaja imam samo njega.probacu i sa ovim programima pa se javim
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
35
Druze,skini kuler sa procesora ocisti od prasine,zamjeni termalnu pastu i trebalo bi biti sve u redu... To odradi pod hitno dok se nisi zapalio zajedno sa kompom... :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koju plocu hoces da kupis?
Znam koju plcu imas, pisali smo o tome vec, ako se dobro secam, pre nekih 2 nedelje, mozda i vise....
E sad, sta ti zelis od kompa , sta ces raditi s njim, koja primena?
Taj processor je office, ploca takodje, dakle sa tim CPU-om i plocom nema upgrade-a, msm neisplativ je....
To sto ti hoces da kupis V2 tog modela ploce je cisto bacanje para, ili bilo koje druge u tom rangu....nista posebno neces dobiti jer je CPU low-end, ako mislis prvenstveno na gaming.
Ako ces da koristis za net, muziku, filmove i sl., onda ne kupuj nista, to je sasvim dovoljno.
Dakle, sta ti trazis od kompa? To je presudno pitanje....
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
hvala puno na odgovoru.imam jos jedno pitanje nasao sa u opisu moj problem vezano za graficku sta znaci ovo dali ovo trebam skinuti sa neta i bice sve ok ove fajlove ATIKMDAG.sis
ATI2DVAG.sis
ATI2CKAG.dll
ATIVPK.sis
AMD2DVAG.sis
AMDKMDAG.sis
AMDVPK.sis ili sta ?

 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Driver skini odavde:
Kod:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English

A taj driver obrisi programom Your ili Revo uninstaller, oba imas na forumu.
Restartuj komp, pa instaliraj ove drivere iznad, nemoj driver pack da koristis....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koja je maticna ploca, nisi rekao?
Moguce da ti je u BIOS-u iskljucen SATA controller, ukljuci ga, zatim instaliraj driver za sata controller i chipset..
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Naravno da ima brate, nije to roba koja ne stize u Srbiju, evo ti pogledaj:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-af-1225s/comp_comp_cooler/48/147

Kod:
http://www.itsvet.com/proizvodi/cooler-master/comp_comp_cooler/producer/54
pogledaj cooler masterove pri dnu stranice, a imas i druge proizvodjace, pogledaj firme gde su cene manje, 500 kinti su prosek, a ima i za nesto manje, ali opet zavisi za sta ti treba i da li ti je bitna buka chasis venta.
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
31
Računar ne vidi hard disk

Imam ATA serila hard i on je pred crkavanje, pa sam htela da ga zamenim, ali imam problem. Novi Hard je SATA II, pa ga računar ne vidi. Predpostavljam da bi nešto u BIOu trebalo uraditi, ali šta. Zato molim za pomoć

Unapred zahvalna!
 
Natrag
Top