Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pa sao napravis kucnu mrezu,ja sam to napravio preko rutera gde su mi svi podatci na desktop racunaru,desktop mi je povezan lan kablom a laptop preko wlan.i radi i msm da mi je brzina bila veca od 1 mb al nemogu da se setm tacno
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Čitam postove i vidim sebe u situaciji od pre desetak dana. Nov računar kod prve instalacije malo jeste malo nije video disk. Ono što opisujete je skoro identično a verovali ili ne rešenje je bilo u zameni lošeg sata kabla. Ja bih probao to - čisto da svi ovde ne razbijamo glavu oko nečega što je loša kineska kablaža.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
kakvo je to pitanje, nisi rekao ni model, ni vrstu interface-a, ni da li je desk pc ili lap i sl., ništa?
Pitaš samo kako, pa pogledaj cd-dvd uredjaj u svom kompu, pa vidi da li se slažu interface-i, ako su isti kablovi, onda ih tako povezuj.
To su previše osnovne stvari da bi se objasnilo kako, mislio sam da danas gotovo to svi znaju.
Imas brate na google sve o tome, nisi trebao zbog toga praviti temu
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
dal ima nesto jednostavnije.aako si mislio na kopcanje kablova i zavrtanje sarafica :angfdl:
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2012
Poruka
18
Riknula ploca ili procesor ali 99% ploca...Proveri CPU na drugom racunaru...Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2012
Poruka
18
Pomoc oko citaca kartica

Problem je u sledecem: Sa ne tako novog kompa sam prebacio na svoj citac memorijskih kartica (ima ulaz za 4 kartice CompactFlash/Microdrive,Memory Stick, Smart Media, i SD)..Ja sam ubacivao jedino SD i kada ubacim karticu upali se zelena lampica ali mi nista ne pokazuje na kompu... Trazio sam po netu svasta ali mi nista nije pomoglo,citac je pravilno ukljucen,na kompu(ne u My Computer) vidi cetiri citaca... Svaka pomoc je dobro dosla...Hvala unapred;Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ploca.jel ti svetle lampice na tastaturi,jer blinka lampica od hdd ako ti lampica od hdd nepocne da plinka u roku3-5 sekundi zanci da nije doslo do ucitavanja sistema.vidi ovako,probaj izvadit jednu plocicu rama pa upalit pa onda to pokusaj s drugom,hoce ako samo jedna plocica rama nije ispravna isto se desava,testitaj ram na drugom racunaru ,ako ram neradi isti su simptomi.a moguce da je i ploca ili ram,al ram ti je lako testirati.imao sam slucaj na vise racunara da mi rikne jedan modul ram memorije i nece bez obzira sto drugi radi,i ako izvadis taj sto neradi sa onim ispravnim ce se upalit.probaj to,ak nije ram onda je ploca posto si testiro naponsku.ajde pa javi sta si uradio
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
ima jedna caka, važi još od 486. ako kada upališ komp (kao kod tbe da se monitor ne pali), sijalica za hdd svetli i ne gasi se, procesor više ne radi. a, ako matična ploča hoće da se upali, a neće da se ugasi posle 5 sekundi kad držiš taster za paljenje, onda je ploča crkla.
 
Natrag
Top