Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Slažem se u potpunosti sa needzha. Suviše očekuješ od konfiguracije koju imaš.Komp je ok za net, kancelariju i multimediju. Slabe tačke su procesor i grafika. Dakle ono najvažnije. I pazi na zamenu procesora. Nije moguće ubaciti bilo koji intel na tvoju ploču.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
@darko0000, koji god da ubaci od ta 2 CPU-a, nece moci da igra nista ozbiljnije, jer kao sto kazu momci iznad, grafika je integrisana i dzabe bi dao pare, a posto treba i bolji CPU i grafika, onda je to neisplativo na toj masini, taj chipset je zastareo nforce 430, dakle nema ni nekog pametnog upgrade-a, ima nov komp za 300-350 evra da bira
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
slazem se ja sa vama.mislio sam konkretno na procesor,ako hoce da resi problem konkretno s procesorom da ga zameni neznatno boljim za par eura.tj ako nezeli ostatak sistema da menja ili celi racunar.nisu svi ljudi isti,nije svako spreman da za racunar izdvoji 300-400e.

imao sam slicnu pricu s racunarom starijeg tipa i imao sam zelju da ga nadogradim izmenjam nesto unutra.i onda sam uzeo papir i olovku i skonto da i ako nadogradim nemam puno bolji racunar ,tako da sam svoj prodao i kupio drugi po svojim zeljama i mogucnostima za 140e polovan,nemogu reci da je masina,al radi lepo na win7 a dobio sam ga budi posto od druga.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
http://www.anandtech.com/bench/Product/405?vs=188
Kod:
http://www.anandtech.com/bench/Product/405?vs=188
Rece AMD je bolji od intela? za gejming? pogledaj testove...
4 jezgra su pobedila samo u obradi video podataka i kompresiji video materijala, zbog sirove snage, ali optimizacija za igrice je na intelovoj strani, nazalost...

Hehehe, zar nije malo glupo porediti ova dva procesora, pre bih rekao neozbiljno.
Razlog:
Processor koji je on gore na 1. masini postavio je za FM1 socket, a CPU koji si ti poredio i to sa G840 je AM3, nisu iste arhitekture:
Athlon II X4 641 je Socket FM1, jezgro Llano, proizveden pocetkom 2012, sa 32nm arhitekturom 4 jezgra sa 4x1MB deljenog L2 cache-a po jezgru i manje latencije L2 Cache-a.
Athlon II X4 645 je stariji processor takozvano Propus jezgro (AM2+/AM3 socket) izrada 45nm litografije, proizveden 2010, ima 4x512KB deljenog L2 cache-a po jezgru.
Sve u svemu X4 641 je bolji od X4 645, bolji je i od G550 i moze se porediti sa G860, tu su negde, inace je G860 malo bolji u game-u, ali posto su istog cenovnog ranga, onda G860 opravdava sredstva.
Dakle, ako uporedjujes neke procesore, moraju biti u benchu upravo oni koji su postavljeni u konfama, a ne neke druge, nije merodavno.
Sto se tice tih konfi, razlika je u platformama, tako da je bolji ici na Intel masinu koji je za sad u game-u uopsteno bolji, ne naravno na taj office processor G550, vec min. G860 55 evra (Sandy Bridge), pa na dalje ka Ivy Bridge processorima, razlog za Intel:
Ploca A55M-P33 u AMD-ovoj masini podrzava najbolji CPU A-3870K tj. APU.
Ploca GA-H61M-S1 u Intelovoj masini podrzava znatno jace processore cak i Core i7-3770K mada bi to bilo neozbiljno, medjutim u srednjoj kategroriji Intel-a ima dobrih ponuda, koji bi sa tom Radeon HD7770 bilo bolje gamer-sko okruzenje, nego kod APU-a, jer se APU koncentrisao vise na integrisano graficko jezgro u CPU-u, dakle APU integrisane grafike su kao samostalne bolje od Intelovih resenja.
Dakle, Intel ovde pruza vise mogucnosti za buducu nadogradnju nego AMD, a na tebi je da odlucis
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
moguce je mnogo stvari,al ako su neki obicni zvucnici nemoj se zamarat nevredi.rastavis i pomirises ako je trafo mora da smrdi iz njega paljevina
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Digitalno prenosenje signala

Kako mogu digitalno da prenesem sliku i zvuk sa lap topa na lcd televizor. Jel postoji neki jeftiniji nacin
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
ovaj problem se već pojavljivao na forumu! idi na pretraživanje i izbacit će ti postove koji su vezani za ovo pitanje!

pozz!
 
Natrag
Top