Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
ma njemu je riknuo hard i onda je nabavio polovni od kolege e sad kad instalira xp tj napravi particije i dođe do restarta i kad treba dic instalaciju dalje ne ocita mu hard.

Imao sam slican problem u mom slucaju bilo je napajanje preslabo ali meni je noramlno digo instalaciju sve ali kod sljedeceg paljenja nije ocito hard. Prvo sam mislio da je hard skuren ali ispalo je da je napajanje oslabilo uspio sam nabavit drugo i vidi cuda proradilo to preporucam i tebi probaj stavit jace napajanje ako imas kak nabavit jedno
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ne kontas me, ako je napravio format diska sa setupom na novom kompu i onda ga stavio u taj stari rezervni opet ga nece poznati. treba na novom kompu uraditi klasicni format, tj cim uradi format odmah restartati komp i izvaditi taj xp,nista setup. onda ga fino djamperisati na master i mora vidjeti da li su ide kablovi u redu, jer nisu oba ide kabla ista. tek onda u biosu vidjeti dal ga komp pozna pa uraditi particioniranje i instalaciju.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
kuzim ja sta ti oces rec ali on je promjenio hard stavio je polovni koji je dobio od kolege i njega je formatiro sa svojim kompom sa svojim komponentama. Nema stari i novi komp ima samo drugi hard u kompu i kad ga formatira ne ocita mu ga. Moguce je da treba postavit jumper na master
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Problem sa zvukom

Nakon reinstalacije sistema nema zvuka(Windows XP SP2,prije je bio SP1).Kartica je integrisana MPU-401.U device manager-u pise da radi kako treba.Ako pokrenem pjesmu,u recimo MediaPlayer-u,klizac ide normalno,ali se nista ne cuje.
Da li bih trebao nesto instalirati,jer nisam nista instalirao vezano za zvuk?Sta da radim?
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.365
Pa drajver za zvuk instaliraj....... RealTek Audio Driver
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Hoce li sigurno raditi?
Cuo sam da za integrisane zvucne ne treba odredjeni driver,nego bilo koji,pa sam pokusao sa nekim C-Media driverom,i on ne moze.Tacno odredjeni driver nemam,a ne mogu da ga nadjem.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
imas na forumu program koji se zove Driver Scanner s njime ces skinut prvu verziju.

Ako pise da radi normalno u divace manageru to je xp sustav skini s neta codec pack (k-lite najbolje? i instaliraj te mora radit sigurno zvuk
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruka
339
imao sam isti problem sa inegrisanom (ne sa istim modelom), sve pise da je u redu a zvuka nigde, sve dok nisam instalirao SaundMax.
 
Natrag
Top