Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
88
Kolko sam shvatio ti bi umrežio laptop i stolno racunalo putem wirelesa. Moguce je to napravit samo sta ako ces htjet ic na net preko laptopa morat ce ti bit upaljeno stolno racunalo.
Koji OS koristis??

EDIT:


Netreba mu ruter sa wirelesom jer moze se spojit stolno i laptop bez access pointa samo sto je uvjet da komp koji je spojen na net zicano mora bit upaljeno da bi na laptopu mogo na net

Ja onda nista ne kapiram, jel ja gresim ili on hoce da izadje na net preko laptopa pomocu wirlesa i ako nema wirles mrezu u stanu/kuci???
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
17
tako je

Kolko sam shvatio ti bi umrežio laptop i stolno racunalo putem wirelesa. Moguce je to napravit samo sta ako ces htjet ic na net preko laptopa morat ce ti bit upaljeno stolno racunalo.
Koji OS koristis??

t

EDIT:


Netreba mu ruter sa wirelesom jer moze se spojit stolno i laptop bez access pointa samo sto je uvjet da komp koji je spojen na net zicano mora bit upaljeno da bi na laptopu mogo na net


očno, na internet sa LAPTOPOM preko stolnog , nije problem da stolno bude stalno upaljeno inako mu je to po ps. samo mi trebaju detalji (točni) kako da umrežim laptop i stolno wireless, pa onda na internet sa laptopom ( stolno je inako stalno na internetu). provao sam pomoću nekih tutorijala ali bezuspješno, nikako da umrežim stolno i laptop bežično, ponavljam jedan i drugi imaju wireless karticu.
inače XP+sp2 jedno i drugo računalo
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
imas ovdje sve napisano. I englesko i hrvatsko samo englesko je dataljno sta tebi treba a hrvatsko je malo drugacije ali može ti pomoc

Kod:
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx

http://www.croportal.net/forum/mreze/umrezavanja-racunala-kabelski-i-bezicno-41578/

Kad ovo sredis onda samo napravi da ti komp sharea internet i to bi trebalo bit to.

Ja onda nista ne kapiram, jel ja gresim ili on hoce da izadje na net preko laptopa pomocu wirlesa i ako nema wirles mrezu u stanu/kuci???
Nisi shvatio pitanje on nema wireless ruter nego ima 2 wireless kartice i oce da mu laptop može na net. A posto ima 2 wireless kartice najjednostavnije mu je spojit komp i laptop putem wireless jer mu je komp na netu tako da mu komp ce poslužit kao ap.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Koji je bolji po vama od ova 2 procesora:

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GH...

Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz


Ista je cena skoro...
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Ma znam da je cena ista......i ko je uopste pominjao AMD?
Intel je mnogo bolji,a posto imam socket 775 neko vreme ce da posluzi intel core 2 quad,pa sam pitao koji je bolji.......q6600 ili q8400


pozz
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405


Kao prvo mislim da je bolji q8400 jer je visi takt ali ako planiras radit overclock onda možeš uzet i q6600 sve ovisi kolko para mislis uložit.



Koji je bolji po vama od ova 2 procesora:

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GH...

Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz


Ista je cena skoro...

Osobno preferiram amd ali iz ponuđenog mislim da je amd bolji od ovog intela a posto je cena ista onda rađe amd, normalno ako ti pase na plocu koju planiras uzet ili je imas vec.


Ma znam da je cena ista......i ko je uopste pominjao AMD?
Intel je mnogo bolji,a posto imam socket 775 neko vreme ce da posluzi intel core 2 quad,pa sam pitao koji je bolji.......q6600 ili q8400


pozz

Smiri se malo covjek je pito radi sebe ne vrti se sve oko tebe i tvog kompa koji kupujes vec 2 mjeseca zato malo više respekta prema drugim clanovima foruma koji imaju problem sa odlukom. Zahvaljujem unaprijed.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2009
Poruka
16
Cao. hteo bi da pitam koja je bolja serija nVidie 300 series ili 200? i koja ce uskoro biti naj novija graficka u nVidi? :D :D
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Ma crko mi je procesor,pa zato pitam.Rekli su mi da je mozda moguce,ako novi stigne sa kutijom,kompletan,da oni uzmu taj,a ja da doplatim za neki bolji.Zato sam pitao,imam socket 775,i on mi je predlozio ovaj q8400.Ovaj je pod garancijom.



pozz

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GH...

Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB 1333MHz



ovo ja kao d aporedis babe i zabe :D

core 2 duo ima 2 jezgra od po 3GHz
AMD 965 ima 4 jezgra po 3.4GHz.

Razlika je ogromna,naravno d aje AMD bolji.




pozz

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

@Armag sory,ucinilo mi se da si rekao da je AMD bolji,a ne da pitas koji je bolji.

Dodato posle 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da ne otvaram novu temu.
Imam ovaj lap top
Acer eMachines D620 261G16Mi.
AMD Athlon (tm) Procesor 2650e 1,6Ghz
Memory(RAM) 3,00 GB
HDD-160 GB
ATI Radeon x1250 256mb

On sad ima jednojezgreni procesor od 1.6 GHz.Dosta sporo radi......
Da li je moguce da stavim neki dvojezgreni,i koji je to procesor.



pozz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Mislim da se jedino sto se isplati nadograđivat na laptopima je ram memorija ovo ostalo je preskupo i jednostavno neisplativo.
Ako ti je spor laptop prodaj ga skupi pare i kupi novi jaci i bez frke.

Ako mislis igrat igre onda moras imat duboki đep da možeš kupit laptop namijenjen za igre
 
Natrag
Top