Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
6
- Laptop ventilator - pomoc

Mali ventilator u laptopu Asus n60dp je poceo da se vrti maksimalnom brzinom i nece da se ugasi.. bio je veoma tih do sada... ne znam sta se desava.. i dok se pali i normalnom rezimu rada,radi na maks. broju obrtaja ,jel ima neko neki savet sta da radim? pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
77
ubuntu 11.04 nestale ikone

pozdrav svima.pokusao sam napravim ,,cube,,desktop na linuksu ubuntu 11.04.u ,,compiz setings manageru,, sam uradio podesavanja za cube desktop(pogledao sam na you tube kako se to radi) i nakon toga restartovao kompjuter.nakon restarta sam dobio desktop kakav je i bio ali bez ijedne ikone(cube ne funkcionise), da li postoji kakvo rjesenje za to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
23
I mog iskustva sa laptopom , kada sam cistio ventilator , posle cicenja nije uopste ventilator radio tek kad sam pustio neki program u rad ( to znaci da je ventilator bio mnogo zaprljan prasinom i on je jadan radio non-stop ) . Mozda ti je ukljucen neki program koji non-stop radi i opterecuje procesor samim tim i ventilator . Ispod laptopa nesme da bude nista sto ce gusiti ulazak i izlazak vazduha od ventilatora . Nadam se da ce ti ovaj savet pomoci . Srle flojd .
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Može možda ali moraš da imaš ploču koja to podržava kao asusova crosshair IV formula ili neka slična možda i pomoću modovanja procesora guuglaj to je komplikovana priča.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja imam Samsungov ML-1610 taj toner je punjiv uvek raspoložen za štampanje može dugo da sedi na "ledu" i može dosta da štampaš koristeći opciju toner save. Moja preporuka imam ga od 2006 ako se ne varam i čekam peto punjenje koje će mi doći za džabaka.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pre će biti da je matična otišla kratak spoj pa se pali čim ima struje i bios ne reaguje na impuls wina da se gasi. Poslednje rešenje i najsigurnija proba je da skineš linux Ubuntu koji se pokreće sa diska i kada se učita u memoriju stisneš turn off ako ga linux ne uzgasi onda saam u pravu a ako ga ugasi win ne radi pravilno jer se i meni to dešavalo da sam koristio specijalni software za gašenje PC. Srećno! :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Postoji mogućnost i to dvije sam vindows ima grešku pa neće da se instalira meni se slično tome dešavalo već ili sam office paket nije ispravan već je koruptovan iako si ga ispravnog skinuo sa mreže i to se dešavalo. Ja sam skinuo čak nekoliko vrsa tog offica 2010 sa neta i svi se instaliraju bez greške. Nađi iz nekog drugog izvora linkove i probaj ponovo ili ako imaš dual windowse probaj na drugome da li će raditi. Software je ćudljiva stvar možeš instalirati na isti pc deset wina istim redosledom i svaki će raditi drugačije. Iskustvo prijatelju iskustvo. A možeš da skineš i Virtual PC 2007 SP1 ako se ne varam i virtuelno instaliraš win u winu i u tom virtualnom win xp-u pokušaš da instaliraš office ako prođe instalacija paket ti je ispravan xp ti onda ne radi ja sam to već radio svojevremeno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Postoji instaliraj win 7 ili XP batali taj linux ja sam isprobao mnoge te free linux distribucije, kako si doživeo sve je to ladna voda batali ćorava posla. To je sve žali tolkog programianja nizašta.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Postoji instaliraj win 7 ili XP batali taj linux ja sam isprobao mnoge te free linux distribucije, kako si doživeo sve je to ladna voda batali ćorava posla. To je sve žali tolkog programianja nizašta.
Nemoj da tupis praznu priču ;) .

@stevica123 Hajde ti slikaj desktop da vidimo šta je nestalo (koje ikone) .
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
77
2dulle, meni je nestao citav lancer sa ikonama i gornji panel isto tako(znaci u pitanju je citav meni), sada mi je mis beskoristan. u ,,compiz setings manager,, sam prvo otcekirao ,,open gl,, i to je trebalo da ukloni lancer i gornji panel,ali kod mene se to nije desilo(a ja sam to shvatio tek kad sam restartovao komp),nakon ,,open gl,, sam otcekirao ,,compozite,,.e onda sam to sve ponovo cekirao i nastavio da cekiram ostale stvari a zadnje sam cekirao ,,unity,,.
a sto se tice prvog odgovora od ,,jkd forever,, ja vec imam windows xp,i mogu reci da linuks uopste nije losiji od windows xp
 
Natrag
Top