Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
14
Imao sam RAM memoriju od 256 MB pa sam jos nadogradio 512 MB. Sad ne mogu da instaliram CorelDRAW X4 jer mi trazi 512 MB memorije,
a sistem mi, izgleda, ne prepoznaje svu memoriju (cak ni 512 MB) i ne dozvoljava mi instalaciju. Inace imam: P4, 2,0 Gz i kompjuter mi sasvim normalno radi. Sta da radim da mi sistem prepozna svu memoriju.
Hvala.

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
ma kakva prodaja diskova,treba mi to jer mi je lepse izgleda kad dam drugu igricu,a na njoj i slika i sve,a ne onaj prazan disk.nemam ja vremena da se bavim tim glupostima prodaje
 

7AF

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
664
Neko se izgleda sprema za terensku prodaju diskova :D , ne valja ti ta rabota Robo , osim ako si brz k'o Gonzales . Bila sam danas u Palati pravde, na oglasnoj tabli 3 presude za prodaju diskova sa sve popisnim listama filmova koji su se našli u prodaji. Dvojica su dobila 9 meseci tvorza i 3 godine uslovno a ovaj treći 6 meseci i 2 godine uslovno , pa ti vidi jel se isplati ..

Da ja Vas nešto priupitam. Koliko nas ovde, mislim uopšteno na korisnike računara, ima legalan software? Neko će reći, evo ja imam legalan windows, ali računar nije samo OS, niti nekoliko aplikacija. Negde sam pročitao informaciju da samo 10% korisnika u Srbiji ima legalan software, a ja mislim da su čak i preterali, da je mnogo manji broj tih osoba. Tvrdim da u Srbiji može da se meri u promilima broj računara sa 100% legalnim svim programima koji su instalirani. ;)
Ah da, da dodam na temu... Rezac sa lightscribe opcijom kao i lightscribe diskovi su trenutno skupi, ali to će vrlo brzo biti vrlo dostupno. 25 DVD je oko 2.000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
sto bih radio tako nesto,a cuo sam da moze da se kupi neka nalepnica,tj jedan papir i na njoj dve nalepnice,da se to ubaci u bilo koji stambach i posle se to zalepi na dvd,a jedan covek mi je rekao,ima neku prodavnicu sa igricama.... da koristi neki uredjaj sto se zove lenmax,ako mozete da mi kazete sta je to
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nemoj ni slicajno da stavljas te papirne naljepnice na diskove, jer noviji rezaci nece da ocitaju te cd-dvd-ove , a ni plejeri, valjda im smeta debljina. ako se mislis sa tim igrati kupi printer i printabilne diskove i opici . samo mislim da ce te to zezanje skupo doci ,ako je samo do darivanja.
 
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruka
54
Da ja Vas nešto priupitam. Koliko nas ovde, mislim uopšteno na korisnike računara, ima legalan software? Neko će reći, evo ja imam legalan windows, ali računar nije samo OS, niti nekoliko aplikacija. Negde sam pročitao informaciju da samo 10% korisnika u Srbiji ima legalan software, a ja mislim da su čak i preterali, da je mnogo manji broj tih osoba. Tvrdim da u Srbiji može da se meri u promilima broj računara sa 100% legalnim svim programima koji su instalirani. ;)
Ah da, da dodam na temu... Rezac sa lightscribe opcijom kao i lightscribe diskovi su trenutno skupi, ali to će vrlo brzo biti vrlo dostupno. 25 DVD je oko 2.000 dinara.

Ne znam prijatelju što mene pitaš za legalne softvere, mene iskreno interesuje kako ljudi uspevaju da kupe računare uopšte kad prosečan košta 400-500 eura a plate su u Srbiji duplo manje. Proći će još mnogo mnogo godina dok počnu o tome razmišljati.
Vidiš da nam i reciklaža ide kilavo, mislim da bi trebalo da stave kontejnere na kojima piše "Ostaci hrane i suv lebac" , "Možda nešto zatreba" i "Ne otvaraj - radioaktivno"
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
sto se tice ovih 10% to je vjerovatno istina jer sve tvrtke moraju imat originale software jer u protivnom dolazi ogromna kazna
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
vracajte se na temu inace zakljucavam.

ovo je ime teme

Kako da ofarbam cd,dvd,tj da stavim sliku preko njega



a ne piratski softwer ili kupovina kompova za zivljak ili na kredit.
 
Natrag
Top