Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
19.08.2010
Poruka
2
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
tu kolko mi se cini pobjedu odnosi lenovo jer jedini ima 500 Gb hard e sad dalje su vise-manje laptopi slicni
Acer je slabiji u procu i grafici a sad sve ovisi za sta ti treba ja prakticiram acer-e jer stvarno nemam problema s njim
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
DELL. Ono sto je mercedes u auto-industriji to je DELL u industriji racunara, prvenstveno zbog pouzdanosti. Mercedesovi automobili imaju malu specificnu snagu, odnosno, iz velike radne zapremine motora izvlace relativno malu snagu, sto smanjuje opterecenje i omogucava dugotrajnost motora. S druge strane DELL se bas zbog koriscenja integrisane grafike manje greje i upravo mu to produzava radni vek tako da proizvodjac moze komotno da istakne tri godine garancije. Znaci- sto se masina vise budzi, krace traje. Doduse, ni Lenovo kao IBM-ovo cedo nije los jer i on koristi integrisanu grafiku. Ipak, Acer je konfekcijski krs koji po kvalitetu nikada ne moze ni da im pridje.
 
Učlanjen(a)
03.08.2009
Poruka
3
e pa to je malo velika temperatura...jesi sam postavljao kuler?
ako jesi, onda ćeš morati da ga skineš pa opet iznova staviš, a sada malo budi pažljiviji.
Prvo sasvim čistom pamučnom krpicom očisti i donji deo hladnjaka od kulera i površinu procesora. Ne dirati prstima ni slučajno.
Potom naneti tanak sloj paste, veličine kolko zrno pirinča na donji deo kulera i to tako što ćeš na oko prsta obmotati tanku plastičnu opnu( od obične kese za zamrzavanje povrća recimo ) tako da bude sasvim pripijena uz jagodicu prsta, Time razmažeš pastu u obliku kvadrata, koliko je površina procesora na koji hladnjak naleže. A na površinu procesora staviš sasvim malo paste, fino razmažeš kao i za hladnjak, pa onda onom krpicom jednim pokretom obrišeš tu istu pastu sa procesora( gornjeg dela procesora - ne vadiš procesor iz njegovog podnožja na matičnoj ) i to baš insistiram: jednim pokretom. Onda nalegneš hladnjak na procesor ( ne pritiskaj previše da ne polomiš procesor ) i namestiš hladnjak kako već to ide.
Imam 3 kompa u kući, jedan je kao taj tvoj 3 ghz i temperatura mu je kad radi u nekoliko programa 42 stepena Celzijusa. Nisam nikada imao veću temperaturu od 45 u lenjem periodu. Druga dva su AMD, jedan 3.4 ghz i drugi 2,7 ghz i njima je temperatura oko 40 - kako kad. Uvek kad mi ej temperatura bila veća od datih, znao sam da sma loše namestio hladnjak.
 
Učlanjen(a)
03.08.2009
Poruka
3
Kad se igram sa AMD-om, nekako mi to ide lakše...pa ako zabrljam mogu opet da ga kupim. Kad to radim s Intelom, samo što ne stavim specijalne naočare, premda s njim uvek radim u rukavicama. Bolji je Intel dakako...i u igricama i u svemu drugom. Pouzdaniji. Ali više volim AMD.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
AMD- oduvek koristio i uvek cu. Naravno, ne kazem da Intel nema svojih prednosti, ali uvek je budzet presudan.
 
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
12
imam Phenom II x2 555 Black Edition 3.0GHz, i u startu ga otkljucao na x3 i dobio 3.2Ghz. moze on jos da se klokuje ali sa aftermarket kulerom,jer se greje u pi..u materinu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2010
Poruka
2
DELL. Ono sto je mercedes u auto-industriji to je DELL u industriji racunara, prvenstveno zbog pouzdanosti. Mercedesovi automobili imaju malu specificnu snagu, odnosno, iz velike radne zapremine motora izvlace relativno malu snagu, sto smanjuje opterecenje i omogucava dugotrajnost motora. S druge strane DELL se bas zbog koriscenja integrisane grafike manje greje i upravo mu to produzava radni vek tako da proizvodjac moze komotno da istakne tri godine garancije. Znaci- sto se masina vise budzi, krace traje. Doduse, ni Lenovo kao IBM-ovo cedo nije los jer i on koristi integrisanu grafiku. Ipak, Acer je konfekcijski krs koji po kvalitetu nikada ne moze ni da im pridje.

E upravo ove informacije su mi bile potrebne, hvala puno !
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Napisah kilometarski post iz kreveta i izbrisem ga slucajno omg...da skratim, acer ne dolazi u obzir, ako vec ciljas na neki od ova 2,dell or ibm, moj savet je da dobro pogledas review od svakog, kao i misljenja ostalih korisnika na nekim stranim forumima, jer osim njegove specifikacije je bitna i izrada laptopa, konkretno, ja sam pre 3 god uzeo laptop HP 6735s koji je tada bio solidna konfa za male pare, ali procesor se greje puno, kuler ne moze da ga ohladi dovoljno, obican plastikaner,lan kartica se nekad ne pojavljuje u device manager itd itd...Stoga,raspitaj se dobro sta kupujes da ne bi pogresio kao ja. Pozdrav :)
 
Natrag
Top