Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
27.03.2010
Poruka
2
Netreba ništa da vadiš,ako hoćeš da se rešiš postojeg os-a jednostavno odradiš ono što su ti već predložili formatiranje particije i instalacija novog osa na sveže formatiranu particiju,a sve radiš preko butabilnog CD-a na kome ti je odgovarajući os koji želiš da instaliraš.Postoji i druga metoda,tj da već iz postojećeg os-a formatiraš particiju gde želiš da staviš novi os pod uslovom da ih imaš više(mislim na particije) i onda ponovo pomoću butabilnog diska instaliraš os po želji.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Druže,ako ti nije jasno o čemu pričamo,onda je najpametnije da ništa nepokušavaš sam,već da nađeš nekog drugara,prijatelja ili poznanika koji zna problematiku i da ti on odradi to što želiš,a pretpostavljam da si hteo da reinstaliraš postojeći os ili da podigneš neki drugi operativni sistem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Za te pare ces tesko naci ono sto ti treba. Probaj na sajtu PC Berza... ili na Halo oglasima....mozda neko prodaje neku slicnu graficku (obicno je cena upola manja od kupovne-nove).
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Potreban konektor ili adapter koji SATA kabal povezuje sa IDE kablom

Imam PHILIPS-ov RW DVD rezač koji koristi SATA kablove, postoji li neki konektor ili adapter koji SATA kabal može povezati sa IDE kablom (40 pinski) pošto na matičnoj nemam SATA utor kao što postoji adapter za napajanje (kao na slici)Slika014.jpgSlika017.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
postoji , potrazi u prodavnicama komjuterske opreme . imao sam isti takav slucaj i rijesio sam ga kupovinom adaptera.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Pretpostavljam da ima ali u Loznici obišao sam najopremljenije radnje ali nemaju čak i nisu sigurni imali uopšte tako nešto na tržištu jer u usvojim nabavkama nemaju to. Može li neka adresa radnje u BG koja drži taj adapter na nekim sajtovima trgovina svašta ima na ponudi ali to što meni treba nema.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
evo kako to izgleda.


SATA Adapter - Adapt your Serial ATA drive to an IDE 40 pin controller - Internal use - Computer Cable Makers Inc.

SATA Hard Drive to IDE (PATA) Adapter


ili

ad3300-2.gif



a za adresu u beogradu stvarno neznam jer nisam iz beograda
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Reci mi kakva je razlika između SATA1 ili SATA2 ulaz jer mi je jedan momak u radnji rekao da je kod mene u pitanju SATA2 na kojem se ne može napraviti nikakva izmjena i otprilike kolika je cjena adaptera. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2010
Poruka
6
Konfiguracija

E ovako momci, treba mi konf do 550e, kuciste sa svim komponentama, bez monitora, tastature, misa i zvucnika..Pa bi molio one koji se bolje razumeju u compove da sastave neku konf... poz i hvala! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Ja sam ispao iz štosa skroz.. nekada mi je to bio posao... :/ (a i ko će bre to rapidno štancanje novijih i boljih komponenti više da prati...? )
Kako god, reći ću ti šta sada koristim a ti gledaj jače od toga, jer ako uzmeš (ako i ima još) to što navodim, ostaće ti garant nekih 200 evra preko... ako ne i više.
Sve u svemu, konfa stara preko godinu i po ako se ne varam i dalje mi ne pada na pamet da menjam.
Radi kao mutavo.

Processor_ Intel E5200, Dual core, 2mb L2, 800 mhz fsb, 64bit
Motherboard_ Asus P5KPL-CM, Intel G31 chipset
Ram Memory_ 3gb (1gb transcend + 2gb Kingston, oba DDR2 800mhz)
Hard drive_ Seagate Parallel ATA 250GB, 16mb buffer
Grafulja_ Asus ATI HD4650 512 mb hypermemory, 256bit. singl slot, aktivno hlađenje (1gb ddr3 na sebi zapravo)...

Ostalo i nije bitno....

Ne postoji dakle igrica koja ne radi u max rezoluciji.
Zavisi od naslova do naslova na nekim i ne moram da obaram detalje (AA, Filtering, itd.) dok je uvek 1680*1050 rezolucija u pitanju.

Što se ostalih stvari tiče i rada u Adobe CS paketu npr, sve teče glatko kao vrućim nožem kroz puter...

Ono što te mogu posavetovati, jeste da ideš naravno, na Intel platformu uz Ati grafiku.

Zašto? Samo zbog proizvodnog procesa. Ovaj intel što trenutno obrađuje podatke u mom šćokotalu od kućišta jeste rađen u 45nm proizvodnom procesu...
Grafička je u 55nm p. procesu... a to govori da mnoooogo malo struje troše, te je isto tako i dosta tiho sve.

Šta da ti kažem kada mi je napajanje neko "kung-fu" od 1400 dinara koje jedva daje 250w, a kamoli deklarisanih 300 i sve radi bez ikakve greške svo vreme.
Od kad je sklepano.

Dakle, Ge-Force kartice su mnoooogo gladnije od Atijevih rešenja. Mnogo više "watt" snage jedu od konkurenata.
Uvek je bilo tako. AMD procesori i dalje imaju dečijih bolesti, ne zato što procesori kao procesori ne valjaju,
već zato što proizvođači matičnih ploča za AMD procesore, nikako da se usklade sa datim instrukcijama, te uvek neki problem iskoči, kad - tad.
Dal' to bilo presporo kopiranje sa fleške na hard, ili nešto drugo....

Da rezimiramo, ako pikiraš AMD rešenje, najviše pažnje obrati koju ćeš matičnu ploču odabrati.
U globalu:

Kod procesora gledaš da ima (za što manje para) - što više L2 keša, što više jezgara (verovatno ćeš tražiti babaroge sa 4 komada) i naravno proizvodni proces (65nm, 55nm, 45nm.. i tako dalje. Što manje, to bolje.)

Kod grafičke isto tako gledaš proizvodni proces GPU-a, što manje, to bolje. Manje se "znoje", manje struje troše. Gledaš radni takt GPU čipa, gledaš količinu memorije, gledaš BANDWIDTH memorije.
Ako je grafička sa recimo 512 mb memorije, a piše da je 64bit (bandwidth, opseg da tako kažem), to je blago rečeno - dupe. Ne radi ništa! Samo štekće i od igrica možeš da opališ zumu, space invaders, spider solitare, neki šah, itd.. (mada, takvih kombinacija za sekretarice više i nema, nadam se..).
128-bitne grafičke kartice su već ok. To uvek može proći u zavisnosti od tvog džepa, naravno. Grafičke kartice sa 256-bita i 1gb memorije na sebi spadaju u solidne primerke. Preko 256 bita, dakle kada vidiš 1024mb/512bit, e to su već zverke koje vrede i namenjene su da rade besprekorno.

KOd hard diskova... Hmmm... mačke u džaku. Isto kao i kod m. ploča za AMD.
Svi su sada gabaritni sa po 320 i 500gb pa na gore, svi su rock solid, svi su ultra brzi ali, crkavaju često.
Nemam savet.
Seagate neki, šta ja znam.

Memorija? Manje više bitno koja.

Gledaš da uskladiš ono što ploča nudi.
Ako je m. ploča 1333 ili 800 mhz (dakle, fsb) tražiš takvu memoriju.
I zlatno pravilo - ram memorije NIKAD DOSTA.

Koliko god da staviš, uvek može još i biće malo.
Sve u svemu, sa 4gb si super.
Ne idi ispod toga.

Nadam se da sam bio od pomoći.
:)
 
Natrag
Top