Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Vodeno Hladjenje

Pored hladnjaka - 2kom , adapter za hladjenje procesora i chipset-a. odgovarajuca vodena pumpa ( koja moze da se pojaca - unutrasnjm prevezivanjem namotaja ),rezervoar za rasladnu tecnost ( jedna vrsta antifriza ), Thermaltake 12x12 kuleri - 6kom, napajanje MeanWell DR4512 ( 10.5 - 15V / 3.5A max ) - 2kom, elektronika za konrolu i regulaciju rada pumpe i kulera - licna izrada, kuciste, ventili, adapteri za creva itd.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
To sto je kolega naveo nemora bit uvjek tocno ja imam 3u1 i stvarno nema problema s njima ali kad kupujes stampac pitaj u trgovini kolko su boje zamjenske i originale uzmi printer koji ti ima najjeftinije boje

20ppm b w, 14 ppm col - brzina printanja
20 str u minuti crno bjelo 14 stranica u boji u minuti

Tu se potpuno slazem.... I nikako laser i nikako hp color laser....boja za Inkjet je mnogo jeftinija i dostupnija ( lakse se nabavlja ).

Ja imam vec duze hp 1510 3 in 1 InkJet i prezadovoljan sam. Jedino na sta mora da se obrati paznja je ....da ako duze ne koristite printer bar jedanput nedeljno pustite test stranu da nebi zapekle mlaznice.....
 
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
1
Kupio sam Frontier napajanje od 550w pre par dana.Pre toga je bilo neko od 450w.Menjao sam ga jer se kompjuter odnedavno poceo paliti tek iz 2-3. puta.Mislio sam da sam resio problem,ali i dalje se isto desava t.j. on se pali normalno kada je produzni kabl ukljucen,ali kada ga iskljucium na produznom pa posle toga ga palim on se upali ali tek posle 2 puta(upalim ga on krene pa se ugasi sam pa se ponovo pali ).Nadam se da sam jasan.Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Nijedno napajanje ne moze da ostvari snagu koja pise na njemu najbolja napajanja mogu da odstvare izmedju 80 i 90 % snage,a ona ti kostaju odprilike od 500w negdje oko 45e i takva ti napajanja imaju oznaku 80+ certified.. obicna napajanja od 500w koja kostaju oko 25e ostvaruju izmedju 300 i 400w zavisi od cijene i proizvodjaca, nadam se da sam pomogao.

Potpuno se slazem sa tobom....ali da bi to pouzdano radilo na duze staze (kompove retko ko iskljucuje ) iz mog iskustva ...treba bar 40% da imas vuska snage .....kako ono kazu..."Od viska ne boli glava ".

Na primer moj komp kada ga " pristojno " opteretim ( izmereno ) trosi oko 350W pa sam zato uzeo napajanje od 800W a zbog toga i UPS od 1500W ( ne znam zasto ali u mom kraju ...cesto na kratko nestane struja ).

Kao i sa napajanjem..... ne treba skrtariti ni sa memorijom .... a pogotovo kada je u pitanju monitor......nemas..... jos neke oci u rezervi....
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Njemu je ocito bio cilj da pobere najbolje ocijene sto w7 daje lol ali to je vec previse za ulaganje.
Ako je cijena oko 10k eura mogo je kupit auto za te pare ili mogo je uzet si alienware i neki polovan auto
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
jedan profi fudbaler tipa dzerarda tu makinu zaradi za dva tri dana. pogledajte samo kolike su im sedmicne plate.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Nemojte da ga potcenjuete....budite bar ljubazni.....ko zna...mozda se dopisujemo sa.....novim......" Kosač " -em.......oprez nije na odmet....
 
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruka
1
PocketJet 3 - termalni stampac

Gde se kod nas moze kupiti Brothers-ov termalni stampac PocketJet 3 ?
Postoji li neko predstavnistvo ili firma koja je njihov zastupnik - adresa, broj telefona ...
Pominje se i Pentax PocketJet 3, sto je verovatno isto, bar tako izgleda na slici
 
Natrag
Top