Halucinacije

Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Experiences - Hallucinations after marijuana use - Drugs Forum vidi temu na sledecem linku:
HTML:
https://drugs-forum.com/forum/showthread.php?t=146814
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2016
Poruka
45
Postoji još jedan zanimljiv fenomen koji se ovde nije spominjao - radi se o funkcionalnim halucinacijama. Kod funkcionalnih halucinacija imamo javljanje halucinacija samo u trenutku dok se percipira i neki objektivni spoljašnji stimulus. Tako, na primer, osoba sluša kako prolazi automobil, a u isto vreme čuje i glasove. Kada automobil prođe i više se ne čuje njegov zvuk, osoba više ne čuje ni glasove. Ovo je mnogo češći slučaj sa vodom koja žubori (na primer prilikom tuširanja) i kada, u isto vreme, osoba čuje nekoga da razgovara.


Meni se to jednom u životu desilo:
Bio je jedan ponedeljak, imala sam boginje i ozdravila, prvi dan u školi.
Video me nastavnik matematike, što znači da sam morala da idem na dodatnu, ali i isti dan i jednu od bitnijih horskih probi (tj. ako možeš obavezno dođi)
Održavale se u isto vreme, ali nisam bila sposobna da budem na dva mesta u isto vreme..... (logično, zar ne?)
Prazna učionica, otvorena vrata i u trenutku prolazi nastavnica srpskog, i "čujem" da mi je nešto rekla, tj. rekla mi je da momentalno dođem na hor....
Posle je došao nastavnik matematike, i nisam mogla da odem,samo me je pustio do toaleta, kad sam rekla da mi nije dobro....
Par sati kasnije, javila sam se nastavnici muzičkog (preko FB) i izvinila se i objasnila šta mi se desilo, ona reče: "Kakve veze ima Dubravka sa horom?" ,što mi je bila indirektna potvrda da ništa njoj nije rekla,i da sam sve umislila....
(Dubravka je nastavnica srpskog)
Posle sam shvatila da je problem u mojoj griži savesti, jer se u tim situacijama osećam kao da sam izdala jednu stranu....:(
 
Natrag
Top