Graficka karta

Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
162
Mislim da mi otkazuje graficka, pitao sam drugara i on se slaze sa mojom procenom. Da li smo u pravu ne znamo, ali ne znam zasto bi mi stalno komp zamrzavao sliku, zasto bi mi pisalo ponekad obavestenje "display adapter stopped working and has recovered..." itd... Ponekad kada ga resetujem i kada se podize windows, u trenutku kada je crn ekran i 4 dela se okrecu da bi se pojavio znak windows-a, i tada ukoci. Ukratko, ako sam u pravu da je graficka gotova, treba mi savet sa kojom grafickom da je zamenim. Ovo je drugi komp, koji sluzi svrsi posto je poprilicno star, ima mu jedno 8 godina. Povremeno se ubacivalo i menjalo kada nesto nesto rikne, ali generalno svoje je odradio i moze jos komotno. Elem, u njemu je sada nvidia 9600gt, u trenutku kada je kupljena je bila zmaj :D ali je sada daleko od toga. S obzirom da imam i noviju masinu, i da ne zelim da ovu staru bacam posto imam ukucane kojima sluzi za internet, word i ostale manje zahtevne stvari. Pitanje je koja graficka je na tom nekom nivou 9600gt? Necu da dajem velike pare za ovaj komp i zelim graficku koja ce biti makar kao ova stara, moze i malo bolja, a da nije skupa. Savet? Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Jako malo informacija si dao!
Napisi specifikaciju to kompa znaci koja maticna-tip koji procesor ima
koliko ram memorije koje je napajanje u tom kompu!
Pa ce se naci neko resenje!
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
162
Istina za mali broj informacija. Evo ih:
Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.00GHz
Maticna - Gigabyte S-Series GA-MA770-DS3
4GB ram
Napajanje sam menjao pre par meseci, ali da me ubijes ne znam koje je. Samo znam da je novo, a ne mogu sada da otvaram kuciste da proveravam. Mislim da je 450 ili 500W, ali nisam siguran.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Istina za mali broj informacija. Evo ih:
Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.00GHz
Maticna - Gigabyte S-Series GA-MA770-DS3
4GB ram
Napajanje sam menjao pre par meseci, ali da me ubijes ne znam koje je. Samo znam da je novo, a ne mogu sada da otvaram kuciste da proveravam. Mislim da je 450 ili 500W, ali nisam siguran.

Mozes ubaciti bilo koju graficku kolko vidim ploca podrzava Pcie-x16!
A sta konkretno to zavisi kolko para toliko muzike na prime ovako nesto!
128-bitna kartica

Kod:
http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-%28vga%29-amd-radeon-r7-240-gigabyte-2gb-gddr3.11.html?productId=37391

64-bitna kartica

Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-geforce-210-1gb-gddr3-gv-n210tc-1gi/comp_comp_vga/16/2440
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
162
Iskreno, ne bih ulagao vise od 50-60e za ovu graficku. Radije bih platio 64-bitnu, ali 128-bitna kartica bi sigurno bila bolji izbor. To je stara masina. Samo da je odnos cena/kvalitet dobar i ja sam zadovoljan. Znaci tvoja preporuka je ova Radeon R7 240 gigabyte. Hvala Jeco.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Iskreno, ne bih ulagao vise od 50-60e za ovu graficku. Radije bih platio 64-bitnu, ali 128-bitna kartica bi sigurno bila bolji izbor. To je stara masina. Samo da je odnos cena/kvalitet dobar i ja sam zadovoljan. Znaci tvoja preporuka je ova Radeon R7 240 gigabyte. Hvala Jeco.

Ako uspes da nadjes od nekog drugog proizvodjaca verujem da moze jos jeftinije
da se nadje!Ja trenutno u ovom kompu novom imam R7 250 1gb ddr5 power color i radi ko zmaj!Malo je skuplja od te predlozene!

Kod:
http://www.winwin.rs/graficka-kartica-amd-radeon-r7-250-powercolor-1gb-ddr5-dvi-hdmi-vga-128bit-axr7-250-1gbd5-he-oc-1180476.html
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Trebalo bi proveriti driver-e prvo, to je najmanji problem, jer ne kosta nista, to sto ti je pisalo recovered se odnosilo na graficki driver, dakle sa revo uninstaller-om obrisi kompletno driver i iz registra sa driver sweeper-om iz safe mode-a, pa potom preuzmi noviji i instaliraj i vidi kako ce se ponasati, veci problem ume napraviti software nego hardware, hardware je ocigledan.
 
Natrag
Top