GPS - prijem signala, problemi, resenja...

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Citao sam na internetu se ljudima desavalo da im rauni budu veliki zbog interneta iako su navodno iskljucili podatke. Meni je to cudno jer ne znam odakle moze da vuce podatke ako je iskljucen data transver podataka. Da ne bih rizikovao ja uvek ukljucim avio rezim i tu onda nema greske. Svakako se nikome ne bih javio kada bi me zvao dok sam preko

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Citao sam na internetu se ljudima desavalo da im rauni budu veliki zbog interneta iako su navodno iskljucili podatke. Meni je to cudno jer ne znam odakle moze da vuce podatke ako je iskljucen data transver podataka. Da ne bih rizikovao ja uvek ukljucim avio rezim i tu onda nema greske. Svakako se nikome ne bih javio kada bi me zvao dok sam preko

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Da te podsetim ja sam imao vise puta takvo iskustvo. Račun sam morao da platim naravno. :crazy_pit:

Od tada samo aviončić rešava problem jer nemam živaca da se dokazujem sa operaterima. :mad:
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Eto, evo iskustva iz prve ruke. Negde sam citao da android moze i sa iskljucenim podacima da povuce internet. Navodno se taj problem moze resiti na root-ovanim telefonima, ali sam zaboravio sta i kako ide. To mi je istalo u secanju da sam procitao negde.
Ja takodje iskljucim podatke i avioncic ukljucim i nema brige

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
mali off
Nedavno rešio problem hladnog starta i traženja GPS signala u mestu, pisano str 9,10,11 ova tema, koristiо rešenјe kolege @Maрkс, izmenama u sys.txt , sa i bez dodavanje gps.fix.
E sad posle ponovnog instala na Note 3, custom roma Phronesis N5. Instalirao 4 različite NextGen navigacije.
Skinuo iGO instalirao bez ikakvih izmena UX-ova itd. Nisam ubaČio ni jedan gps.fix, niti pravio izmene u sys.text, a sve hvataju GPS signal u sobi od 6-9 a napolju 11-12 satelita i nema traženja signala u mestu.
Nisam neki stručnjak za Android kao ni za iGO_NextGen, nemam o ovome neko stručno mišljenje/objašnjenje, samo sam hteo da podelim info.
Postavio SS koje su iGO verzije u pitanju i sys.txt od istih.
http://imgur.com/a/Uhuav
 

Prilozi

  • sys_AvicSync__9.18.28.610238.zip
    1,1 KB · Pregleda: 10
  • sys_Israel_skockana-1part.zip
    1,4 KB · Pregleda: 12
  • sys_Africa_9.18.27.702387 - 1.jun.2017.zip
    1.005 bajta · Pregleda: 5
  • sys_World_9.18.27.702387 - 1.jun.2017.zip
    1.005 bajta · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Dokle god je tvoje pitanje dobro obrazloženo i nije postavljeno po n-ti put ono je KORISNO, a dok je korisno ne može biti off ili suvišno ...pa čak i ako neki staffer ili njegova ulizica misle suprotno. Tu smo da razmenjujemo znanja i informacije i dokle god to neko ne zloupotrebljava sve je kul i eventualno može biti premešteno ali nikako ne i brisano. Dakle, ako smo svi OK - i mi i staff nema brige. ;)

Onda kada si na svom RUTOVANOM UREĐAJU prvi put pokrenuo neki gps locker ti si i REKREIRAO gps.conf što je samo po sebi dovoljno za trajno rešenje problema hladnog starta (ttff).
gps.conf je sistemski fajl i on ostaje kao takav u tvom /etc folderu dokle god radiš obična flešovanja romova uz izuzetak flešovanja FULL stock roma. Znači objasnili smo zašto je u tvom slučaju hladni start super iako npr. ne uključuješ a-gps komponente koje su "rezervno rešenje" u odnosu na gps.conf. Za ljude koji nisu rutovani a-gps ima veći značaj nego za rutovane upravo zbog toga što nerutovani samo privremeno imaju blagodet brzog hladnog starta pomoću gps locker apps. U ranijim postovima sam dao i objašnjenje a ovde ću samo ponoviti konstataciju - za tebe je bolje da nikada i ne uključuješ ni jedan Android Location Service osim GPS prijemnika. Zato nemoj da te uljuljkuje stanje koje vidiš sada dok sediš zavaljen na terasi zakačen za samo jedan wifi AP ili za samo jednu gsm/3g/4g baznu stanicu. Onda kad kreneš da se voziš i da se svaki čas zakačinješ i otkačinješ sa jedne i zakačinješ i otkačinješ na drugu, onda tek možeš da očekuješ negativno delovanje a-gps POMAGANJA (asistencije). Onda ćeš shvatiti koliko je korisno isključiti i location_net u sys.txt i sve osim gps u podešavanjima telefona.
Samo mali broj uređaja sa dobrim modemom i sa sobro optimizovanim OS-om, na lokacijama dobro pokrivenim gsm baznim stanicama neće trpeti ove probleme ako budu imale uključenu a-gps komponentu.
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Da li je maximalan broj satelita 12 koji iGO moze da prikaze?

Ja sam uz pomoć druga toda81 uradio root (nisam to radio od 2014) i dodao sam file koje je on ubacio hmm nisam.vidio neka strašna poboljšanja. Ubacivao sam Gps.conf za Njemačku (bez neke razlike). Na kraju sam pobrisao sve iz ETC vezano za GPS i hvata 12 satelita za sada. Za sada testiram pa ću da vidim. Treba vremena još da se odredi...no izgleda da ću na kraju kupiti S7 Edge jer Note3 i NextGen se ne slažu po pitanju GPS ostalo sve za 10. To se samo dešava na TomTom GO i NextGen... ostale rade bez greške Primo Aura COPILOT Navigon...bez.problema. Čak i Sys postavke nisu puno pomogle no uradio sam brisanje svega iz ETC vezano za GPs pa testiram par dana.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ej drug hvala radi sve. Uradio sam prvo ovi prevodi pa onda ostali. Eto nisam znao za ovaj redoslijed. Čovjek nauči nešto novo svaki dan.

Da iskoristim post i nadovežem se...da li je maximalan broj satelita 12 koji iGO moze da prikaze?

Ja sam uz pomoć druga toda81 uradio root (nisam to radio od 2014) i dodao sam file koje je on ubacio hmm nisam.vidio neka strašna poboljšanja. Ubacivao sam Gps.conf za Njemačku (bez neke razlike). Na kraju sam pobrisao sve iz ETC vezano za GPS i hvata 12 satelita za sada. Za sada testiram pa ću da vidim. Treba vremena još da se odredi...no izgleda da ću na kraju kupiti S7 Edge jer Note3 i NextGen se ne slažu po pitanju GPS ostalo sve za 10. To se samo dešava na TomTom GO i NextGen... ostale rade bez greške Primo Aura COPILOT Navigon...bez.problema. Čak i Sys postavke nisu puno pomogle no uradio sam brisanje svega iz ETC vezano za GPs pa testiram par dana.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Po ss nekih kolega sa foruma i njima hvata po 12 od lupam 20 ili koliko vec satelita. Kod mene na note 3 sada sve super radi, tj mislim na iGO NextGen Israel

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
@toda81 da li je kod tebe Note 3 LTE N9005? Kod mene radi uhvati on 12 satelita ali na raskrnicama kaze "izračunati ponovo" pa napravi novu rutu. Nekad i sa 12 satelita to napravi. Eh sada ću pokušati da vidim kada sam sve pobrisao (zahvaljujući root-u) oz etc foldera.

Korsiti li neko Galaxy S7 Edge sa Nextgen? Ima li ovih skakanja sa tim modelom ili sličnih problema?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@toda81 da li je kod tebe Note 3 LTE N9005? Kod mene radi uhvati on 12 satelita ali na raskrnicama kaze "izračunati ponovo" pa napravi novu rutu. Nekad i sa 12 satelita to napravi. Eh sada ću pokušati da vidim kada sam sve pobrisao (zahvaljujući root-u) oz etc foldera.

Korsiti li neko Galaxy S7 Edge sa Nextgen? Ima li ovih skakanja sa tim modelom ili sličnih problema?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Moj je n9006. Ukljuci samo gps bez mobilnih podataka pa onda testiraj

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
I to sam probavao i dalje skoci sada cu da vidim kako radi sa pobrisanim gps.conf kako god S7 Edge mi ja na listi ovih božićnih praznika :) Nadam se da je S7 Edge dobar izbor za Nextgen :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Natrag
Top