GPS - prijem signala, problemi, resenja...

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Odličan!
Sa proleća svratio mi drugar iz Norveške da mu ubacim nešto od navija u S7E. Stavio sam tada aktuelnu poslednju varijantu, instalirao, prošao setap i ... dočekao me ekran sa tačnom lokacijom. To je prvi mobilni koji mi je prošao kroz ruke i da je već nahvatao signal a maltene nisam ni pokrenuo softver.
Inače sam u kuči sa poprilično debelim zidovima i iznad glave imam isto tako podebelu ploču i krov.

Edit:
šta je sada? Gde nestade post na koji sam odgovorio?
Edit2:
aha, prebacivan u toku editovanja...
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Kako ide nova godina, reših da se počastim... Ali to nije ni bitno, glavna stvar je da sam u sobi postigao rezultat koji neki korisnici ne dobiju ni na livadi gde je prijem satelita najbolji jer nema prepreka koje ometaju prijem signala.
Slika je uhvaćena u momentu jer se GLONASS menja od 22-25 a GPS je na 12 satelita.
Naravno u pitanju je Samsung Galaxy NOTE 8.

2ymvpqu.jpg


Tako da je ipak bitan uređaj koji posedujete...
 
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
@Mapkc
Upravo imam kod sebe taj famozni Tesla L7
Katastrofa bez nekog GPS fixa, niti jedan satelit nije bio
Uz pomoć GPS Fix deluxe prethodno koji sam koristio pa tek GPS Status and Toolbox dobije se privremeni rezultat.
Uglavnom je rješenje privremeno jer nije rootovan (a komplikovano je za Teslu), jer poslije restarta tableta ponovo se dugo fixira.

Interesuje me vezano i za Android i Wince uređaje: da li se brže signali (sateliti) nalaze u mjestu ili u vožnji, i da li ometa signale FM modulator na određenim stanicama?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Pa loš je taj Tesla za GPS pa to ti je.
Loš kvalitet ugrađene antene, loša elektronika, loš čip... jeftino i nikakvo.

Brže se nalaze kada stojiš ili se krećeš nižom brzinom. Nisam primetio baš nikakav uticaj radio signala (što je i logično).
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
...Uglavnom je rješenje privremeno jer nije rootovan (a komplikovano je za Teslu), jer poslije restarta tableta ponovo se dugo fixira...

Interesuje me vezano i za Android i Wince uređaje: da li se brže signali (sateliti) nalaze u mjestu ili u vožnji, i da li ometa signale FM modulator na određenim stanicama?

Uputstvo za rutovanje sam postavio
ovde na forumu jos davno a ako su linkovi ka fajlovima pali obnovicu ih. Ne ocekuj puno, pored svih manipulacija i pored ruta ja nikad nisam uspeo od njega da napravim pouzdan uredjaj za navigaciju ...ali istina je da nikad nisam ni pokusao da se poigram dodavajuci malo zice na antenu. Uredjaj vise nemam ali fajlove i razne bekape imam pa ti mozda i mogu pomoci kol'ko tol'ko.

Inace, svi radio zraci interferiraju nezavisno od razlicitosti frekvencija ali sto je razlika u frekvencijama veca to je interferiranje manje. Znaci i po logici a i po iskustvu, taj uticaj je neznatan do nebitnog. Kao sto Boki vec rece, u mirovanju ces znacajno brze ostvariti prvi kontakt sa satelitima nego dok si u pokretu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruka
5
TREBAO BIH SAVET U VEZI GPS NAVIGON 40 EASY.hteo sam instalirati nove mape na sd karticu i formirao na njoj folder NAVIGON i u njemu MAP i POI.medjutim gps uopce ne vidi sd odnosno ne nudi mi izbor starih mapa koje su u internoj memoriji i novih na sd.BILO KOJI SAVET JE OD POMOCI
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Na CUBOT Max2 ultara instalirao sam navigaciju IGO all resolution (android 9,0

iGO_Israel_9.6.29.636868_sys_not_changed-1

Naviigcaciaj se pokrene ali aplikacija nae vidi satelite a u sys imam :

[gps]
set_messages=0
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=1
background_navigation=1
Kako podesiti(promijeniti) parametre da se omoguci lokacija satelita

Potpuno ista verzija instalirana na Samsung s4 radi perfektno bez izmjena u sys
Molim pomoc
 
Natrag
Top