"Gospod moj i BOG moj!"

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Daj piši latinicom,bre čoveče,da te celi svet razume.
Neide mi to klinasto Pismo,nikako!
Patriot_1, ne pretjeruj! Na srpskom si forumu, a službeno pismo zemlje Srbije je ćirilica, a ti od ljudi zahtijevaš da pišu latinicu?! U Srbiji su oba pisma ravnopravna i svako može pisati na kome god želi, ali niko ne može zahtijevati da se piše na jednom ili drugom pismu. Ti piši na kome pismu želiš, a ako ti je stalo da razumiješ ćirilicu (ako ni radi čega drugog, a ono da bi razumio šta drugi pišu) malo se potrudi, možeš je za dan naučiti.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Latinicom nek piše meni,ćirilicom tebi,to je okej!
Prestani sa neozbiljnostima i bezobrazlucima! Ovdje niko, a najmanje ti, neće određivati kojim će pismom ko pisati. Ako ne znaš ćirilicu, nauči je, ako ti je stalo da razumiješ one sa kojima polemišeš, a koji pišu tim pismom, a ako ti to nije stalo, ne moraš je učiti, ali drskost je tražiti od drugih da znaju i pišu na oba pisma, zbog toga što ti znaš samo jedno, a još veća je drskost vršiti selekciju na one kojima treba pisati latinicom i one kojima treba pisati ćirilicom.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Ja ćirilicu neznam dobro,i nek piše ali ju neću čitati.A znam da on zna latinicu!
Recimo,ja znam engleski dobro a čovjek do mene govori srpski i nezna engleski.
Zar nebi bilo fer da se njemu obraćam na Hrvatskom,a ne da se pravim Englez?A znam da on hrvatski razumi!
Ja nisam rekao da ne piše generalno ćirilicom,ali nek ne piše meni tim pismom.
Ne razumim i nije mi stalo!Imam pravo tražit od nekog da piše na meni razumljivom pismu!Jer znam da može!
A neće!Znači nije ni njemu stalo!I nije mi stalo ne samo zbog načina pisanja nego ne cjenim pisanje tog "pisca"!
 
Natrag
Top