"Gospod moj i BOG moj!"

Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Toma Isusa naziva Bogom!S kojim pravom onda neki tvrde da on nije Bog kad ga Apostol Bogom smatra?

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
i Riječ bijaše Bog.
2Ona bijaše u početku u Boga.
3Sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa.
Svemu što postade
4u njoj bijaše život
i život bijaše ljudima svjetlo;
5i svjetlo u tami svijetli
i tama ga ne obuze.


9Svjetlo istinsko
koje prosvjetljuje svakog čovjeka
dođe na svijet;
10bijaše na svijetu
i svijet po njemu posta
i svijet ga ne upozna.
11K svojima dođe
i njegovi ga ne primiše.

Ovdje Ivan Aposton kristalno jasno govori o Isusu,Bogu!

Rimljanima poslanica 9, 4-5:
"Oni su Izraelci,njihovo je posinstvo i Slava i Savezi,i zakonodavstvo i bogoštovlje,i obećanja;njihovi su i oci ,od njih je Krist po tijelu koji je iznad svega Bog blagoslovljen u vjekove.Amen!

Titu poslanica 2, 13
"isčekukući blaženu nadu i Pojavak slave velikog Boga i Spasitelja nešega Isusa Krista!"

Hebrejima 1,8
"Za Anđele istina veli:Anđele čini vjetrovima,sluge svoje plamenim ognjem,
"ali za Sina :Prestolje je tvoje Bože,u vjeke vjekova i pravedno žezlo-žezlo je tvog kraljevstva,ti ljubiš pravednost a mrziš bezakonje,stoga Bog ,Bog tvoj tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova!"

2 Petrova poslanica 1 poglavlje:
"Šimun Petar,sluga i Apostol Isusa Keista,onima koje pravednošću Boga našeg i Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas:"

Onaj tko ovo čita a i dalje tvrdi da Isus nije Bog,lažni je učitelj!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Samo da naglasim, Isus jeste Bog jednak Ocu.
Ako si slučajno iz mog izlaganja zaključio da ja tvrdim da nije.
Ja sam pričao o Svetome Duhu, na temi "Adventizam i Trojstvo".
I veoma je teško onima koji nisu čitali tvrdnje pionira adventizma i EGW da razumeju šta sam ja govorio..
A tema je dobra za JS, pošto će oni tvrditi da Isus nije Bog..
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Vi ste ista pašta,Miler ratar,Jelena domaćica,veze nemaju o teologiji,oni vas uče!Rusel isto ratar!
Seljak!
Sad se ne čudim što je Katolička Crkva nekad branila puku da čita Bibliju,jer su tupavci i sve izokrenu!
Pa priznali ste da je Miler krivo shvatio otkrivenje u vezi sa sudnjim danom.Naravno,polupismen i on će otkrivenje tumačit!
A I Helen White nema vise škole od njega!Pa je oisala da se kod onih koji masturbiraju,suši kičma!Ha Ha
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vi ste ista pašta,Miler ratar,Jelena domaćica,veze nemaju o teologiji,oni vas uče!Rusel isto ratar!
Seljak!
Sad se ne čudim što je Katolička Crkva nekad branila puku da čita Bibliju,jer su tupavci i sve izokrenu!
Pa priznali ste da je Miler krivo shvatio otkrivenje u vezi sa sudnjim danom.Naravno,polupismen i on će otkrivenje tumačit!
A I Helen White nema vise škole od njega!Pa je oisala da se kod onih koji masturbiraju,suši kičma!Ha Ha
Ti da si stvarno duhovan covek [kao što je bio moj prvi utisak, a sada si me stvarno razočarao ovakvim govorom] trebalo bi da znaš, da o Bogu i duhovnosti, mnogo više možeš da naučiš od neukog seljaka..
To su ljudi koji žive u prirodi i najbliži su Bogu, nego od učenih teologa danas.

Učeni nisu bili ni apostoli.. A Isus Hrist odabra "ono što je ludo pred svetom" " da "ponizi mudrost premudrih".


A ja mislio ti učiš Hrista da trebam slušati, a ti propovedas "ljudsku mudrost" tj. Slapa. Sačuvaj me Boze ako ću Slapa slušati, nije mudar, a niti teološki obrazovan.
I još gore da slušam čoveka, umesto Boga.

I na kraju, ja nisam adventista, već Pravoslavac.
A ti koji u isti kos koji trpas sve: adventiste, jehovine svedoke i ostale vernike...
Čudi me kako ne strpa i sebe "baptistu" tamo??? :)
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Tarapana doveo patriotu mislivši da će se on okrenuti protiv slapa...a ono obrnuto.....patriota se udružio sa slapom i zajedno napadaju adventiste....na mom forumu je patriot tvrdio da jeh. svjedoci nisu kršćani jer ne vjeruju da je Isus Bog....ali na ovom forumu se okreće i protiv adventista....patriot je samo jedan ekumenist ništa drugo...teologija mu je plitka....u duhovnost neću da ulazim.....

Naravno da je Isus Bog...ali i Isus ima svoga Boga....Petar veli u Djelima... Ovoga je Bog UČINIO Gospodom i Mesijom...znači Isus je učinjen Bogom....ima početak u vječnosti i kao Sin nasljeđuje sve od Oca....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
na mom forumu je patriot tvrdio da jeh. svjedoci nisu kršćani jer ne vjeruju da je Isus Bog....

Kako se kršćaninom može zvati netko tko ne vjeruje da je Krist Bog. Kršćani su i ime dobili po Kristu.

Naravno da je Isus Bog...ali i Isus ima svoga Boga....

Trojstvo si odbacio jer ti razum nije mogao prihvatiti "tri a jedan", a sada prihvaćaš "dvojstvo". Što ti bi s razumom?
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Tarapana doveo patriotu mislivši da će se on okrenuti protiv slapa...a ono obrnuto.....patriota se udružio sa slapom i zajedno napadaju adventiste....na mom forumu je patriot tvrdio da jeh. svjedoci nisu kršćani jer ne vjeruju da je Isus Bog....ali na ovom forumu se okreće i protiv adventista....patriot je samo jedan ekumenist ništa drugo...teologija mu je plitka....u duhovnost neću da ulazim.....

Naravno da je Isus Bog...ali i Isus ima svoga Boga....Petar veli u Djelima... Ovoga je Bog UČINIO Gospodom i Mesijom...znači Isus je učinjen Bogom....ima početak u vječnosti i kao Sin nasljeđuje sve od Oca....
Tebi znanje šteka.Jehovne Svjedoke ni Katolici ni Pravoslavci ni Protestanti ne smatraju kršćanima .Nisam ja to izmislio!
Ja ne napadam,napadao bih kad bih pisao laži a to ne činim.Vidiš,ti pišeš da ja neznam jer kopirah tekst gdje stoji da je Helen W. bila Baptista a nađoh da je bila Metodista po rođenju ali je počela slijediti Milera,oduševljena njegovom naukom dok je on još bio Baptista.I kao,oni nisu utemeljitelji Adventizma a prvi su počeli trkeljati o datumu Kristoga dolaska,a to se teološki zove ADVENT.Teologija je plitka tebi,jer tupiš o nekoj čudnoj teologiji koja nije sukladna ni sa Katoličkom ni Pravoslavnom ni Protestantskom.
Vezano uz TROJSTVO!
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Zašto bi sabor u Niceji 325 god. meni bio mjerodavan....zato što ga je sazvao Konstantin...zašto drugi sabori ne bi bili mjerodavni....ja sam ti dao citat od Petra...trebaš citate gdje se govori da Isus ima svoga Boga....
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tarapana doveo patriotu mislivši da će se on okrenuti protiv slapa...a ono obrnuto.....patriota se udružio sa slapom i zajedno napadaju adventiste....na mom forumu je patriot tvrdio da jeh. svjedoci nisu kršćani jer ne vjeruju da je Isus Bog....ali na ovom forumu se okreće i protiv adventista....patriot je samo jedan ekumenist ništa drugo...teologija mu je plitka....u duhovnost neću da ulazim.....

Naravno da je Isus Bog...ali i Isus ima svoga Boga....Petar veli u Djelima... Ovoga je Bog UČINIO Gospodom i Mesijom...znači Isus je učinjen Bogom....ima početak u vječnosti i kao Sin nasljeđuje sve od Oca....

Nisam ja nikog vodio nemam povodac već Patu-u predložio da dođe malo na Serbijan a on je mogao ne doći.
Kainose pogrešio si ja sa Pat-om od ranije imam čarkanja i znam da nije Baptista zbog više stvari i meni ne treba nikakva pomoć jer nemam protivnike.
Pat ni sebi ne može pomoći želeo sam da nauči malo o papstvu jer to jedino ovde može čuti.
Pat mi je najbolji predstavnik katolika zato je tu da održi ugled.
Zar ti Kainose očekuješ da iz te organizacije neko nešto zna?
Nije Tarapana već Taramana ja tvoj nik poštujem pa mislim da bi trebalo biti uzvratno.
I ja sam mogao jedno slovo izmeniti ili dodati i ružno bi zvučalo recimo(Kakinos) ali neću.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top