Gospod Bog Svedržitelj

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Jedinome premudrome Bogu i spasu našemu, kroz Isusa Hrista Gospoda našega, slava i veličanstvo, država i vlast prije sviju vijekova i sad i u sve vijekove. Amin. (Juda 1:25)

Mislim da je ovde svaki komentar suvisan! Jedino onaj koji nece da vidi, nece ni videti!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Jedinome premudrome Bogu i spasu našemu, kroz Isusa Hrista Gospoda našega, slava i veličanstvo, država i vlast prije sviju vijekova i sad i u sve vijekove. Amin. (Juda 1:25)

Mislim da je ovde svaki komentar suvisan! Jedino onaj koji nece da vidi, nece ni videti!

DJELA APOSTOLSKA 28,27

Jer usalilo se srce naroda ovoga:
uši začepiše, oči zatvoriše da očima ne vide,
ušima ne čuju, srcem ne razumiju
te se ne obrate pa ih izliječim.

................................................................

RIMLJANIMA 11,8

kao što je pisano:
Dade im Bog duh obamrlosti,
oči da ne vide, uši da ne čuju
sve do dana današnjega.

---------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------

Otkrivenje 19,15 Iz usta mu izlazi oštar mač
kojim će posjeći narode.
Vladat će njima palicom gvozdenom.
On gazi u kaci gnjevne srdžbe Boga Svevladara.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ON - Isus gazi u kaci OD Boga Jahve Svevladara!

Bog Otac Jahve je Svevladar – i – A&O!

Isus nije ni Bog ni A&O.

-----------------------------------------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Van konteksta ima vam i Teksta ali u kontekstu imate modestu (jer je Bogo-borstvo, ta samoubojstvo dok ko Hrista voli ne daje Mu boli...):

Gospod Isus Hristos - Bog, Svedržitelj:

http://serbianforum.org/threads/gospod-bog-svedrzitelj.424693/

ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Van konteksta ima vam i Teksta ali u kontekstu imate modestu (jer je Bogo-borstvo, ta samoubojstvo dok ko Hrista voli ne daje Mu boli...):

Gospod Isus Hristos - Bog, Svedržitelj:

http://serbianforum.org/threads/gospod-bog-svedrzitelj.424693/

ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/

TKO tu gore vidi i samo jedan stih,
u kojem piše - SVEdržitelj - da je Gospodin Isus?
Ni je ni nitko drugi - TO ne vidi.
Zašto?
Pa zato jer takova stiha - NEMA.
A zašto nema?
Pa zato jer da ima - TO bi bila LAŽ.
A u Bibliji - NEMA laži!

Isus nije i neće nikada biti Svedržitelj -
jer nije i neće nikada biti Bog.

-----------------------------------

Ja svoje tvrdnje mogu uvijek dokazati,
ne sa samo JEDNIM stihom,
stoga prilažem povrh svojih gornjih,
još stihova

Postanak 17,1

Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina,
ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.

-----------------------------------------

Izlazak 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj.
Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

------------------------------------------
Bog Jedini je El Šadaj - a Ime Sveto Mu Je - JAHVE.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Veći od Crkve
“A Ja vam Kažem da Je ovde Onaj Koji Je Veći od Crkve.” (Matej 12,6)

Iako spada u najvažnije predmete o kojima govori Božja Reč, Crkva je, kao pojam, neretko pogrešno definisana jer se veoma često poistovećuje sa Crkvenom organizacijom, koja je samo način na koji Crkva deluje, dok je istina o njoj sasvim jednostavna, kao i sva osnovna učenja koja svoj izvor nemaju u ljudskim predanjima i verovanjima već samo u Svetim spisima, koji o suštinskoj vrednosti Crkve daju jasna Svedočanstva:

“Ili ne znate da su telesa vaša Crkva Svetoga Duha Koji Živi u vama...” (1. Korinćanima 6,19)

“Ne znate li da ste vi Crkva Božja, i Duh Božji Živi u vama? Ako pokvari ko Crkvu Božju, Pokvariće njega Bog: jer je Crkva Božja sveta, a to ste vi.” (1. Korinćanima 3,16-17)

“Jer ste vi Crkve Boga Živoga, kao što Reče Bog: Useliću se u njih, i Živeću u njima, i Biću im Bog, i oni će biti Moj narod.” (2. Korinćanima 6,16)

Po ovim izjavama Apostola Pavla, Crkva je svaka osoba koja je potpunim predanjem Bogu posvećena prisustvom Svetog Duha, a u širem smislu i svako Anđeosko i čoveku slično biće koje je predano Stvoritelju. U celom Svemiru, postoje samo dva večna Entiteta: Bog, kao Stvoritelj svega postojećeg, i Crkva, kao Hram posvećen NJegovom Prisutnošću:

“A vi niste u telu nego u duhu; jer Duh Božji u vama Živi. A ako ko nema Duha Hristova, on nije NJegov. A ako je Hristos u vama, onda je telo mrtvo greha radi a duh živ pravde radi.” “Jer koji se vladaju po Duhu Božjemu oni su sinovi Božji.” (Rimljanima 8,9.10.14)

Kada ovo znamo, Spasiteljeva izjava da je Veći od Crkve predstavlja još jedan zrak u moru svetlosti koja Ga otkriva kao Večnu i Samopostojeću Božansku Ličnost, kao Onoga Koji je Alfa i Omega - Početak i Svršetak. Nema većeg, divnijeg, ni veličanstvenijeg saznanja od tog da je naš Otkupitelj - “Emanuilo, Sa Nama Bog”! (Matej 1,23)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ovdje je tema - Gospod Svedržitelj

U NZ u 10 stihova, 10 puta
..........................................

2 Corinthians
1 verse found
1 match

Revelation
9 verses found
9 matches

---------------------------------------------


U niti jednom stihu - ZA Gospodina Isusa!
Zašto?
Pa zato jer u Bibliji piše samo Istina.
A istina je TO - Svedržitelj je SAMO Onaj Koji je BOG.
A Isus nije Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
-----------------------------------------------------------

Otkrivenje 19,6
I začuh kao glas silna mnoštva i kao šum voda mnogih i kao prasak gromova silnih:
"Aleluja!
Zakraljeva Gospod, Bog
naš Svevladar!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Aleluja = Hvalite Jahvu!

Sada znamo TKO je Gospod Bog Svevladar! = JAHVE - ne Isus.

Osobno Ime Svevladara je – JAHVE – a ne Isus.

Isus nije ni Bog ni A&O.


-----------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Pozdrav svima od hananskih rima!

Preko vikenda, malo sam odmarao - radi hepienda (da vas ne bih smarao), te izvin'te, sad' zbog Kuntakinte, jer bez kinte, ne šaljem reprinte! :)-))

Ne radim za pare - JA SAM volonter {a DEČJA naiva, jeste perspektiva, ali nije HULA, jer SAM kao Kula, ali ne stražara, jer ta je Lažara (sada bez vređanja, nema Mi bežanja)}. Ja Bejah na krstu, da Istrebim vrstu, koja vredno radi, da Umrem od gladi, i octom Me poji, da Me upokoji. Ali kad' Izdahnuh, životom Zapahnuh, jer Sam Svojom smrću, udario Zloću, da strogoću, a s' njom i finoću, i bez reperkusija, Lišim i diskusija, te zato Diktiram (al' ne Iritiram). A s' ovim Diktatom, Jesam i sa platom, ali ne od zlata, niti, pak, od blata :)}, ali prezviter, nije amater, te voli da živi, i Bogu s divi, al' bez para, čeka ga satara, te ispada (skoro kao klada), da bi on, jer nudi bonton, i jare i pare - da zadrži, jer mu rima drži, dobar takt (al' k'o za inat, te nek' je ćutao - nije zalutao :))

Hvala (al' ne mala, mada bez laskanja, da nema praskanja), Adrianu i Geri - Ticijanu* i Keri, slikaru i neimaru. Ali Kera, nije da se vređa, amatera, bije iz solfeđa! Radi rime, Dadoh mu to ime, jer ko vređa, okreneš mu leđa!

(* Ticijan Večeli, slikar je veseli - duhovnih motiva, al' nije naiva)

Al' bez leđa, nema ni solfeđa, već se đavo, provodi rđavo. Jer mu Moje Lice, Lice je ubice; kad' Odlučim, Ja ga tako Mučim, i to Rekoh jasno, a ne, pak, opasno! Ali, pak, Svedoci, jesu i uskoci, jer bez argumenata, eto elemenata. Al' ti elementi, jesu instrumenti, jerbo konzumenti, loši su momenti! Jerbo bez morala, gde je vertikala; KOME tada služiš (a i šta zaslužiš)!?

Jer tad' si sa Rogom - zbog insinuacije, ali pak sa Bogom, nema i frustracije! Jer kad' si sa NJim, izbegavaš dim, dok kad' živiš greh, ta čeka te meh! Ali meh, nije i uspeh; pod kovačkim mehom, nisi i sa smehom! Jer zakivanje, jeste i snebivanje, jer sa greškom, jesi i sa Smeškom. Ali Smeško, reci: Zbogom greško, da kad' prođe, opet ti ne dođe! Jer kad' grešiš, tada neka rešiš, da pospešiš, i da ne sagrešiš - kad' odlučiš, da nećeš da mučiš, svoga Oca, kao plinska boca! Jer od plina, ta jeste istina, ali kratkog veka, jer mu kratka šteka. Ali šteka, nije od jendeka, jer da jeste, ima i modeste. Al' modesta, nije da Nevesta, bude mrtva, jer Ona je Crkva.

Ali Crkva, ta jeste i mrtva, jer je Žrtva, "njojzi" kao mrkva! Jer kad' Je ne vidi (Žrtvu), ta sliči i gnjidi; kad' joj sliči, nek' se NJOME diči! Jerbo kome služiš, njega i zadužiš, te idi iz Crkve, kad' nisi od Žrtve! Jer to je pošteno, nije i papreno (a papreno, jeste i vatreno, a vatreno, bude i mrtveno...): ko se čime siti, time nek' se kiti! Zato nek' reforma, bude i enorma, a sad' od Citata, svima nek' je plata, jer Identitet, O - Samoga Cara, nije kvantitet iz Kule stražara, jer ta kula, ta jeste i hula, jerbo je Spasitelj, njima Otkupitelj, ali ne od greha, nego od uspeha! Od uspeha spašen, jesi usaglašen, ali tek sa Vragom, te si i sa pragom, ali spoljnim, jer Me činiš, O, tako Zlovoljnim!

Da ne Dužim (te i ban Zaslužim), slede i citati (al' ne i Diktati):

“Ja i Otac Jedno Smo. A Jevreji opet uzeše kamenje da Ga ubiju. Isus im odgovori: Mnoga vam dobra dela javih od Oca Svojega; za koje od onih dela bacate kamenje na Me? Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na Te, nego za hulu na Boga, što Ti, Čovek budući, gradiš se Bog.” “...ako Meni i ne verujete, delima Mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u meni I JA U NJEMU.(Jovan 10,30-33.38)

“I zato još više gledahu Jevreji da Ga ubiju što ne samo kvaraše Subotu nego i Ocem Svojim nazivaše Boga i građaše se JEDNAK Bogu.” (Jovan 5,18)

“I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog Se javi u telu.” (1. Timotiju 3,16)

“Hristos… Koji je nad svima Bog Blagosloven.” (Rimljanima 9,5)

Svedržitelj je Jedini Bog Otac Jahve.
Nema stiha da je Isus = Svedržitelj.
TO potrđuje i SZ na masu mjesta:

Postanak 17,1

Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina,
ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni,
Mojim hodi putem i neporočan budi.
 
Natrag
Top