Godine života i naše ponašanje

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Stariji bi se uvek menjali sa mladima i njihovim problemima, normalno je, svako vreme ima svoje breme.

He,he, možda ti bi, ja se nikada ne bih mijenjala sa mladima. Guram ovaj svoj Sizifov kamen, ne znam da li sam na pola ili pri kraju puta, ali vjeruj mi da ne bih počinjala sa dna opet i da ne bih imala snage da prođem sve ponovo.

Ne bih ni ja, ovo je misljenje vecine, a ne zaboravi da je Sizif osudjen da vecno gura kamen, cim se popne na jedan vrh-kamen padne sa druge strane brda, pa aj iznova...:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Duh i telo.
Na žalost ovo drugo često ne prati prvo pa dolazi do dizbalansa.

Što se tiče zamene staro za novo mislim da to nikako ne može biti opcija. Tako nešto bi podrazumevalo da se svi oko vas promene jer priznaćete da život sa ženom starijom od vas 30 ili 40 godina i ne bi bilo neko veselje.

Sve i da je tako nešto moguće ipak se nikako ne bih odrekao žiotnog iskustva pa da opet budem mlad i "blesav". Postoji i opcija star pa "blesav" tako da ni tu nema nekog dobitka.

Generalno sam fetus u nekom stadijumu se ponaša. Malo o tome znamo i ima jedna priča o blizancima negde na forumu, ako vas zanima a ne možete je pronaći mogu je postati i ovde.

Ono što se često ne uzima dovoljno ozbiljno je period od rođenja do neke sedme godine, kada se i formiraju glavne karakterne crte. Tu je i pubertet, posle čega lagano nastupa ono najproduktivnije doba svakog pojedinca kada učimo i stvaramo. Karakteristika je da sa 20, 30, 40, 50, pa sve negde do 60-te mislimo kako smo pokupili svu pamet ovog sveta. Zapravo to nikako i nije moguće ali je to celokupno životno iskustvo nešto što niko ne bi želeo da menja. Odricanje od sebe samoga ne može biti opcija. Za posle mogu samo da mislim, javljam kad pređem 60.
Ima tu i klimaks ali to osećaju oni oko vas, to vam je nešto kao pubertet, samo malo drugačije. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Salu na stranu. Zivimo u stresnom vremenu, sto se odrazava na sve nas, naravno na razlicite nacine. Ponekad su ljudi "jednostavno nervozni", ali i sami ne znaju glavni razlog toga. Ne mogu da shvate zašto su anksiozni, lako podložni iritaciji, napeti ili tužni. Na kraju se može desiti da su uzrok naizgled male, ali konstantne količine stresa, a ne neki veliki stres.
Kada vam se nešto zaista loše desi, prijatelji i porodica su obično tu da vas podrže. Tada imate oduška, imate "ventil"; imate pravo da u takvim situacijama budete nesrećni. Ali svakodnevni stres - onaj koji ne bi trebalo da vas zabrinjava - može da odigra glavnu ulogu. I to negativnu. Hronični stres je najteže pravilno proceniti, ono što je stresno za vas može da bude uživanje za druge ljude. Prepoznavanje onoga što je stresno može biti od velike pomoći. Skriveni i neprepoznati, svakodnevni "sukobi" mogu da dovedu da pravih fizičkih bolesti, uključujući glavobolje, bolove u leđima, čir na želucu, probleme sa srcem. Promene na zidovima krvnih sudova kao odgovor na stres mogu da dovedu do povećanja krvnog pritiska. Čak i depresija, predmenstrualni sindrom, anoreksija i bulimija su na neki način povezani sa stresom., sto bi dodao moj jedan prijatelj stres je iskonska reakcija coveka koji se sprema za borbu, skupljaju se krvni sudovi, jer u slucaju da te neko u borbi isece, krvarenje ce biti manje, isto vazi i za secer koji se talozi i cuva za crne dane. Objasnjenje za sve veci problem sa tezinom i pored razlicitih dijeta.Tako je bar trebalo da bude nekada i ta borba je krajala kratko, danasnja borba izgleda, kao malopre pomenuta Tantalova i ona se vodi od srednje skole pa do nas starijih, hocu reci u svim sferama zivota.
Cuvajte se ljudi
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
366
mislim da ne postoji neki obrazac,model ponasanja za odredjene godine. sve je stvar duha,pa i karaktera.neke osobe su same po sebi veoma ozbiljne,neke previse racionalne..dok su druge lutajuceg duha,egzibicionisti,neke veliki sanjari...neko je kombinavija svega;).i sa 20,30,40,50....i zato sam ja teze da je unutrasnji duh taj koji ne mora da stari...jer neko je star i u 20 tim:)...e sad druga stvar je odgovornost..to je ono na cemu treba da se godinama radi,neguje,,,jer sazrevanje nosi i vise odgovornosti..i tu neki ljudi znaju da ostanu na nekom infantilnom nivou i da se ne razvijaju...muskarci na primer ostaju veciti petar pan ovi,bezanjem od realnih problema,beze u nove avanturesmile3...a zene iz zelje da budu vecite devojcice,prioritet daju fizickom podmladjivanju,a zanemaruju drugo......i zato,kako zracis,tako i privlacis...a to je duh;)
 
Natrag
Top