Gledanje u šolju (talog kafe)

Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pa, pre puno godina (neću reći koliko) ja sam po navici, bez očekivanja, prevrnula šolju a tadašnji saučesnik u flertu (već dugi niz godina u narodu poznat kao moj muž) mi je "gledao"... I video da ću to veče da izađem sa njim i da ću se lepo provesti... I , baš sve je pogodio! Izašli smo, super sam se provela... Eto...
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Roršarh

U svemu ima nečega...

Svemu čemu damo lični pečat ima i nas...

Postoji nešto u narodu - zvanom psiholog, psihijatar itd. t.sl. - poznato kao Roršarhova mrlja...

Naravno da i u toj mrlji ima nešto... neki oblik kom ćemo dati lični pečat...

I u oblacima ima svega i svačega...

Npr. ja u raznim šarama vidim ljudske face - nebitno dal' je beton, zavesa, fleka od kečapa...

Npr. jedna šara na novim pločicama u kupatilu me strahovito podseća na pokojnu baku...

I to mi ne smeta toliko pogotovu jer me je ona kao baš malu i vodila u wc (u neki drugi - ne ovaj današnji): Čak se toj šari ponekad i obradujem...

E, sad - vidiš ti kako se to namestilo, kako su mi pločice sve pogodile :)

Nego, najgore je koliko se na tu đavolju rabutu vremena baci, utroši a najghore je kad u provinciji u lokalu grupa klinki naruči kafu pa okrenu šolje i opet i opet - tri galona i gledaj u nedogled...

A to što će zbog njihove primitivnosti neko morati da pere svinjac što ga za sobom ostavljaju - ne uopšte i nije stvar nekulture.

To je za nadasve dokone, primitivne, proste a nadasve - nekulturne ljude koji ipak imaju još neke zaostatke nekvalitetno utrošene mašte.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ja znam da gledam u šolju! Kad popijem kafu, i pogledam u talog, "vidim" da li sam domaćinu drag gost ili ne, da li je kafa bila "mršava", sikter, ili prava Srpska! :blum3:
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Ja ne znam da gledam, ali bi voleo naučiti jer verujem da ima nečega u tome istinitog, da nema verovatno nebi ljudi gledali u istu ;)
 
Natrag
Top