Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
užas od processes. ne mogu kopirati pa pišem.
taskmgr.exe
svchost.exe
svchost.exe
nSvcIp.exe
RichVideo.exe
to je samo početak ne mogu pisati ima ih dosta zauzimaju 700 i nešto mb.nego instalirao sam tuneup pa ću čistiti registri.Piše da mi antivirus ne radi jer nije apdejtovan i da sam možda imao hack i to moram srediti.Xp sp3, tj sp2 apdejtovan na sp3.


Ne mozes na net bez update-ovanog AV nikako, i to nije malo zauzece za WIN XP SP3, koliko imas svchost.exe-a, ne valja ako ih imas puno(do 7-8 max), jer su duplirani pokretacki sistemski procesi koje koristi trojan ili neki spy(imao sam slucaj kod mene), a koriste ih razni programi, sistem, driveri, igrice itd. Procesa treba da bude u mirnom stanju oko 26, bez pokrenutih programa itd.
Od kad ti se to dogadja?
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
8 svchost.exe-a.Procesa imam 73.Računar mi je star oko godinu dana.Pošto sam ga kupio instalirao sam neki antivirus i nisam ga apdejtovao,tek sam sada sa tuneup skinio zone alarm.Ne znam neki dan sam imao dosta procesa možda oko 40 a danas 73.Valjda ću sada rješiti te stvari sam tuneup i zonealarm.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
imam antivirus avg i prijavljuje mi ovo ali ga ne brise found tracking cookie


c/DOCUMENT AND settings /userxp/aplication data/opera/opera/cookie4.dat/ad

dali mi to usporava i kako da obrisem
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
8 svchost.exe-a.Procesa imam 73.Računar mi je star oko godinu dana.Pošto sam ga kupio instalirao sam neki antivirus i nisam ga apdejtovao,tek sam sada sa tuneup skinio zone alarm.Ne znam neki dan sam imao dosta procesa možda oko 40 a danas 73.Valjda ću sada rješiti te stvari sam tuneup i zonealarm.

To je bas mnogo procesa, kao da ti je ukljuceno sve zivo u racunaru, zone alarm ti je vise kao Fire Wall, nego AV, on ti nece obrisati viruse, vec samo obavestava da li je naisao na njih.
Drugo ja imam Avast! Professional 4.8, vec 1.5 god i nemam problema, evo link:

http://serbianforum.org/anti-virus/28393-avast-antivirus.html

Skini samo noviju verziju, zbog brzeg update-a.

Obrisi sve AV-e koje imas sa programom Your Uninstaller:

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

I kad sve to uradis,obrisi obavezno sve programe koje ne koristis(stoje ti dzabe i pune regitry mashine).
Instaliraj AVAST!-a Update-uj prvo, skeniraj i brisi sve sto ti kaze ili stavljaj u karantin (chest), ako ih budes imao previse, moj ti je savet reinstaliraj sistem, a ti kako god budes hteo(jer ako budes imao dosta virusa sistem je vec ostecen).

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

imam antivirus avg i prijavljuje mi ovo ali ga ne brise found tracking cookie


c/DOCUMENT AND settings /userxp/aplication data/opera/opera/cookie4.dat/ad

dali mi to usporava i kako da obrisem


Sta ti konkretno kaze za taj cooki4.dat, jel` trojan, Malware, Spy itd?
Taj Cookie nadji u Operi, ides na Tools/Advanced i otvoris Cookies i tu ga nadji i obrisi ga(pod imenom koji ti je AVG prikazao), ali nije ti to usporilo sistem, nesto si ti zeznuo u sistemskim registry-ma(obrisao neki sistemski file).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
samo nesto pointroll , yieldmanager , mediaplex

Dodato posle 15 Sati 44 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

a za brisanje koristim program winDirStat

ima li neko konkretno neki program za te stvari sto je usporio komp
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
samo nesto pointroll , yieldmanager , mediaplex

Dodato posle 15 Sati 44 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

a za brisanje koristim program winDirStat

ima li neko konkretno neki program za te stvari sto je usporio komp

Ja sam ti program vec preporucio(TuneUp Utilities), a to sto ga nisi konfigurisao kako sam ti rekao, je vec druga stvar.
Sve sam ti napisao u proslim postovima sto se tice TuneUp Utilities-a.
Jesi li konfigurisao na prvom prozoru, kada otvoris zutu ikonicu, opcije Speed i Healt?
Odgovori na PP.
Ja mislim da ovo nije tema za to, vise.
 
Natrag
Top