Genesis XBMC add-on

Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Ovo je posljednji post na Genesis threadu:
Kod:
http://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/26888-release-genesis-addon-808.html
Ja ne vidim da je bilo sta odluceno.
Uputite me na konkretan post ili thread...
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Ovo je posljednji post na Genesis threadu:
Kod:
http://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/26888-release-genesis-addon-808.html
Ja ne vidim da je bilo sta odluceno.
Uputite me na konkretan post ili thread...
As indicated above, lambda has not made a final decision but he hasn't gone anywhere and he continues to develop amazing code.
podrazumjeva se sa tim da on vec radi na novom genesisu....:)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Da, ali nigdje ne piše ni da radi na Genesisu, a pogotovo ne piše da će biti zasnovan na komercijalnoj bazi. On je autor mnogih drugih addona, ne mora značiti da se citat uopšte odnosi na Genesis.
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Kako ne piše kad piše da će se oslanjati na debrid premium servise?

A ovde piše da imaju potvrdu da će se Genesis vratiti sa velikim updateom

3) Genesis Updates
It’s not updated yet, but we’ve now received confirmation from the lambda, the developer of Genesis, that the add-on will be making a huge comeback, however no timeline was given.

Pazi na boldovano.

"While lambda has still not decided whether 'Genesis' will continue or not he and the code have certainly not been idle. Regardless of the name the community will be enjoying his efforts in the not too distant future. When 'it' is released it will be significantly different from the 'Genesis' of the past. The major difference being that it will rely on debrid services for most HD content. With so many installations around the world this is the only way to deliver reliable HD content. If your not familiar with them, debrid services provide you with premium access to a multitude of file hosters or cyberlockers through one account or 'portal'."

Stvar je u tome da Genesis valjda sad ne radi i Genesis kakav je bio nekad neće proraditi. E sad da li će se nov Genesis zvati tako ili drugačije to stvarno ne znam kao verovatno još ni tvorac Genesisa.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Debrid servisi se naplacuju, a addonovi ih koriste (ne samo Genesis) i ako hoces da imas kvalitetne HD izvore streamova, moras da platis. To je i sada tacno, bez obzira na razvojni ciklus Genesis-a (pa cak i u sadasnjoj verziji imas opciju da podesis debrid account). Samo je receno da ce se Genesis bazirati na njima. Ali sam Genesis (ili u kom god obliku bude "huge comeback") sasvim sigurno se sam za sebe nece komercijalno bazirati.
Obrati paznju na NOTES u Changelog dijelu informacija o addonu:
"Genesis is a free addon and it will always be a free addon. Anyone that tells you otherwise is trying to steal your money"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Ne znam ,videćemo. Svako može da tumači napisano kako bi on lično želeo da se stvari odvijaju. Mene Genesis preterano i ne zanima jer koristim iStream i ne verujem da bolje postoji od njega kad si na Easynewsu i Furku. Samo sam hteo da javim šta se zapravo događa sa samim addonon ako neko ima problema sa njim, a sudeći po mnogim komentarima Genesis više ne radi i neupotrebljiv je. Ne može valjda da nađe linkove sa do sada pouzdanih izvora i samo izbacuje no stream ili tako nešto.

Čitao sam dosta postova na tvaddons forumu i iz svega pročitanog sam zaključio da Genesis više u svom poznatom do sada obliku neće raditi, ne održava se i Lambda više neće da se cima oko toga ali je u planu nov ili Genesis ili kako će se već zvati addon koji će se bazirati isključivo na debrid servisima.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Razni ljudi pisu razne stvari, a ovo sto sam ja napisao nije prenesena rijec autora, nego njegova direktno. Takodje, jedan od razloga zasto je autor prekinuo razvoj, je i taj sto su ljudi poceli da zaradjuju na preprodaji uredjaja sa predinstaliranim Kodijem i Genesisom. I iz tog razloga je autor posebno naglasio da ce Genesis uvijek biti besplatan.
Sta ce se u buducnosti desiti, niko ne zna. Ali prateci prethodni rad i zalaganja autora, sumnjam da ce biti komercijala.
Takodje, koristim addon od prvog dana, kao i pratim thread zvanicnom forumu, i znam u kom su smjeru isle diskusije, pa sam zato iznenadjen preuranjenim zakljuccima. Druga stvar, nije iskljuceno da nece biti drugih mogucnosti buduceg addona, osim koristenja debrid servisa. U suprotnom, taj addon onda nece biti nikakva epohalna novost, jer ta stvar vec postoji.
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Pa da, baš zbog toga što i postoji već sve to ne kapiram šta će to biti veliki update osim ako ne naprave nešto što će samo koristiti premium servise? Ako ostave već ove besplatne linkove sa slabim hd materjalom a uz put za kao hd budu ovi debrid i furk onda je to sve isto.

Nego jel radi tebi sada Genesis, jel tačno ovo što ovi pišu da addon više ne radi i ne može da nađe strimove?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Ne koristim ga posljednjih mjesec dana (SALTS mi je poceo davati vise HD izvora za neke serije koje se kod mene u kuci prate). Danas ovo sto sam probao nije radilo, niti sam mogao doci do bilo kakvog filma. A to nikako ranije nije bio slucaj, uvijek se sve iz prve pronalazilo. Tako da mislim da addon vise ne radi.
 
Učlanjen(a)
24.09.2012
Poruka
1.156
Gotovo,kraj za Genesis.Vise nece biti apdejtovan.Lambda je planirao da update-uje genesis ali kako je mnogo ljudi na internetu sirilo lazi o tom addonu,odlucio je da je to kraj za genesis.Izbacice uskoro neki drugi addon slican genesisu ali on nece imati tzv.library integration i vecinom ce se oslanjati na premiumservise tipa furk,easynews,premiumsize itd.
 
Natrag
Top