Gde se obrazuju "teolozi" Jehovinih svedoka?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvoje mislnjenje suproti se Bibliji. Apostol Petar nije rekao "Svo je pismo dala crkva" nego je rekao. "SVE JE PISMO OD BOGA DANO."
Znaci Marko tvoja crkva na generalnoj konferenciji ne donosi dogmu?

E i nesto novo da naucim.
Pa kad ste onda doneli sve te dogme?

Marko, jel ti znas sta su izuzeci od pravila? Mogao je Bog na Milera ili Vajtovu da pusti Duh, i da ucini izuzetak. Jesi sad zadovoljan?

Problem je sto on to radi jako retko!

Kako ne razumes vise da se Duh daje samo clanovima crkve i preko crkve? Secas se kad je onaj gatar trazio da mu za novce daju vlast da prenosi Duh Sveti???
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci Marko tvoja crkva na generalnoj konferenciji ne donosi dogmu?

E i nesto novo da naucim.
Pa kad ste onda doneli sve te dogme?

Marko, jel ti znas sta su izuzeci od pravila? Mogao je Bog na Milera ili Vajtovu da pusti Duh, i da ucini izuzetak. Jesi sad zadovoljan?

Problem je sto on to radi jako retko!

Kako ne razumes vise da se Duh daje samo clanovima crkve i preko crkve? Secas se kad je onaj gatar trazio da mu za novce daju vlast da prenosi Duh Sveti???

Ne seća se, ali ja ga razumem. Teško je odbraniti se od dogmi koje ti stalno ponavlaju. Ovde je tema gde se obrazuju teolozi Džehovista. Koji teolozi? Pred zabludelima je lako predstavljati se kao teolog i "božiji" čovek. Dovoljno je da taj zabludeli ništa ne zna ili je posumnjoa u učenje Crkve ili da je razočaran, ili da duhovno luta. Slatkorečivo mlataraš tekstovima iz već prirpemljenih čaospisa nastalih besomučnim kopiranjem tekstova sinkretičkog lupetanja i eto novih žrtava. Prosečan paroh, bilo da je Katolički, bilo da je Pravoslavni, pšočetnik u službi bi takvima razbucao argumente kao niko. O monasima ili redovnicima da i ne govorim.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Znaci Marko tvoja crkva na generalnoj konferenciji ne donosi dogmu?

Mire zasto neprestano izvrces istinu? Ti si izjavio da su Miler i EGW donosili dogme; a ja sam ti odgovorio da nijedan pojedinac ne moze donositi digme, i da se dogme donose na Saboru gde su prisutni predstavnici cele Crkve. Pa me veom cidi kako si se usudio da lupis tu glupost. Ko je rekao da Generalan konferencija ne donosi dogme? Niko osim tebe. Lepo sam ti objasni da samo na Saboru prestavnika svioh lokalnih cekva donose se dogme. Ja sam vise puta bio prisutan i znam sta govorim. Jako si postao neozbiljan.

E i nesto novo da naucim.
Pa kad ste onda doneli sve te dogme?[/QUOTE]

Mire, uzmi knjigu, Adventisticki hriscani veruju, pa sam procitaj kad su donete te dogme.


Kako ne razumes vise da se Duh daje samo clanovima crkve i preko crkve? Secas se kad je onaj gatar trazio da mu za novce daju vlast da prenosi Duh Sveti???[/QUOTE]

Mire, vrlo dobor se secam. U pravu si da se Sveti Duh izlio na vernike cele Apostolske crkve. U tom se slazem. Ali ne mozes da negiras da Kornilije i svi njegovi nisu primili Svetog Duha i ako jos nisu bili vernici Apostolske crkve, vec to su postali posle kad su bili krsteni.

Mozes li da mi objasnis ovo: Dela 8,26-39.
Susret Arapina i Filipa. Arapin je trazio istinu. Dosao je u Jerusalim da se moli Biogu. kupio Knjigu Proroka Isaije i citao. "Duh Sveti pade na uskopljenika" Stih 39.

Sta je Filip ucino da je Arapin primio Duha Svetoga? Nista. Vidis da nije stavio ruke na njega i prizvao Duha Svetoga. Kada je Arapin predao svoj zivot Bogu, Duh Sveti zauzima njegovgo srce potpuno. Zar nije Duh Sveti uticao i na Arapina da trazi istinu? Zato je dosaao u Jerusalim, jer je na njega uticao Sveti Duh. Prema toma, Sveti Duh ne zna za granice niti iko ima monopol da upravlja Njime.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne seća se, ali ja ga razumem. Teško je odbraniti se od dogmi koje ti stalno ponavlaju. Ovde je tema gde se obrazuju teolozi Džehovista. Koji teolozi? Pred zabludelima je lako predstavljati se kao teolog i "božiji" čovek. Dovoljno je da taj zabludeli ništa ne zna ili je posumnjoa u učenje Crkve ili da je razočaran, ili da duhovno luta. Slatkorečivo mlataraš tekstovima iz već prirpemljenih čaospisa nastalih besomučnim kopiranjem tekstova sinkretičkog lupetanja i eto novih žrtava. Prosečan paroh, bilo da je Katolički, bilo da je Pravoslavni, pšočetnik u službi bi takvima razbucao argumente kao niko. O monasima ili redovnicima da i ne govorim.

Darth, nisi dovoljno jasno se izrazuio u ovom komentaru.
Ko je taj ko "besomucno ponavlja tekstove"?
I kavi su to tekstovi?
Ako su to dokazi oz Svetog pisma, onda to bije besomucno ponavljanje nekakvih tekstova, nego isticanje onoga sto je Bog dao svojim Duhom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, nisi dovoljno jasno se izrazuio u ovom komentaru.
Ko je taj ko "besomucno ponavlja tekstove"?
I kavi su to tekstovi?
Ako su to dokazi oz Svetog pisma, onda to bije besomucno ponavljanje nekakvih tekstova, nego isticanje onoga sto je Bog dao svojim Duhom.

Stvarno misli[ da Džehovisti koriste Bibliju? Onu pravu? Jer o njima se radi.
Da li je sada jasno? Bog nije inspirisao Rasela i njegove. Njihova Biblija nije Biblija nego kvazi biblija, falsifikat. Izvrtanje i zlopotreba Biblije predstavlja duhovno napastvovanje, umesto da poduči čoveka i da mu utehu, šta mu njihova "teologija" daje? Laž.
Naše nije da sudimo, ali dato nam je da upozorimo. Da li trebamo da ćutimo? Da prihvatamo to kao Božiju volju? Da pustimo da slobodnom voljom ljudi idu u propast? NE.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kako pojedinci ne donose dogme?

Pa Marko vi svima dajete pravo da donose dogme i tumace sebi!

Sola Scriptura pravilo i "Pismo Tumaci Sebe" meni Marko daje za pravo da ja tvrdim da je Pismo "samo sebe razjasnilo" (Bog je Sisao na mene i ja sam razumeo). I onda ja sebi postavim dogmu suprotno crkvenoj, koja kaze na primer - "subota je zapovedjena Hriscanima"!

Dobro jutrao brate Mire. Drago mi je da smo ponovo zajedno, ali ne volim da ponavljamo neprestano isto, kao Svaba trajlala.

Jucer sam ti odgovorio na to tvoju laznu izjavu za koju tvrdis da moja Crkva uce, a taj odgovor je ovaj:


Mire, zasto neprestano izvrces istinu? Ti si izjavio da su Miler i EGW donosili dogme; a ja sam ti odgovorio da nijedan pojedinac ne moze donositi dogme, i da se dogme donose na Saboru gde su prisutni predstavnici cele Crkve. Pa me veom cudi kako si se usudio da ponovo lupis tu glupost. Ko je rekao da Generalan konferencija ne donosi dogme? Niko osim tebe. Lepo sam ti objasni da samo na Saboru prestavnika svioh lokalnih cekva donose se dogme. Ja sam vise puta bio prisutan i znam sta govorim. Jako si postao neozbiljan.

Mire. da li si ti procitao ovaj moj odgovor? Ako jesi, zbog cega ko zna po koji put ponavljas istu zabludu?

Pa iako moja crkva to ne uci, tvoje pravilo "Pismo tumaci sebe" je meni dalo za pravo da ja donesem to ucenje. I onda ja idem okolo i mlataram Biblijom i tvrdim da je "crkva pala" i da tumaci pogresno a ja sam u pravu!!!
Dakle, vi ste to dozvolili ljudima!
[/QUOTE]

To je totalna LAZ! Nikome nije dozvoljeno niti je ikad iko uzeo sebi to pravo. To jedini Mire tvrdi.


Pa Marko ti si nejasan sta tvrdis, jel generalna donosi dogme ili ne donosi? Reci konkretno???
[/QUOTE]


Mire brate sta se to sa tobom desilo? Licis mi na nekoga ko je izgubljen.
Lepo sam ti odgovorio evo da ponovo kopiram isti odgovor:


Mire, jesi li ti pijan? Molim te nadji mi gde to moja crkva uci da bilo ko ima pravo da donosi dogm? Dogme donosi samo Sabor cvih predstavnika crkve. Gde si ti sakupio te jeresi pa ih pripisujes nam. To nije lepo.

Mire, SAMO SABOR GENERALNE KONFERENCIJE NA KOM SU PRISTUNTI PREDSTAVNICI, DELEGATI SVIH CRKKVA IZ SVIH ZEMALJA, MOZE DONOSITI DOGME I NKO VISE!

Zato Mire molim te nemoj ponavljati iste gluposti i tvrditi da nasa crkva tako uci. Budi posten. Znas ti da mi tako ne ucimo, nego, utopljenik se iz za slamku hvata, i gubimo badava dragoceno vreme oko obicnih gluposti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, SAMO SABOR GENERALNE KONFERENCIJE NA KOM SU PRISTUNTI PREDSTAVNICI, DELEGATI SVIH CRKKVA IZ SVIH ZEMALJA, MOZE DONOSITI DOGME I NKO VISE!.

Marko, ja ne znam da li se mi ovde igramo gluvih telefona?

Ja sam rekao, da se na generalnoj konferenciji vase crkve donosi dogma.
A ti si to prvo porekao, pa si sad velikim slovima ipak potvrdio.

Ja jesam mislio na sabor generalne konferencije! Na sta cu drugo misliti???

Uzas!

Marko, molim te nemoj me zafrkavati ovde! Ja znam sve o adventizmu i kako se odluke u vasoj crkvi donose.

Ako si ti neozbiljan, ja nisam!

I jos mi kazes da sam pijan i svasta.
Molim te nemoj to raditi..

Sto se tice pravila - "Pismo tumaci samo sebe", vec sam rekao, da to daje dozvolu i pravo svakom pojedincu da moze na osnovu konteksta i umisljenog "nadahnuca" samostalno donositi "dogme"(ucenja) sebi.

I onda to "ucenje" moze nametati i drugima, i tvrditi kako je on "crkva", kako ga je Bog nadahnuo da razume, a svi drugi su otpadnici jer ga ne slede!

Zato na forumu i imamo npr. Mr. Savkica, koji je crkva samom sebi, ili Taramanu, i zato oni imaju "svoja ucenja"!


Sve je to zato, sto su sledili pravilo da "Pismo tumaci samo sebe" i da je "Pismo samo sebi dovoljno"!!!

Oni nisu slusali crkvu!

Na kraju sam rekao, da bas zato nasa crkva to i ne dozvoljava!

Dakle, ona ne dopusta nijednom pojedincu pravo da "samostalno tumaci" ili da "samostalno donosi dogme" (ucenja)! Jer postoji "telo Hristovo" crkva koja je zaduzena za to, i ona donosi dogme (ucenja) i odluke, i to kada se svi sastanu!

Samo kroz to telo , odnosno kroz crkvu se mogu donositi dogme (ucenja) i nikako drugacije!

A ti si nesvesno to gore i sam potvrdio svojom izjavom, i uhvatio si sebe u zamku! Jer to pobija tvoju nauku da "pojedinac moze sam sebi da tumaci van crkve"!

Takvo nesto je strano Bibliji!

Pojedinac van crkve ne tumaci Pismo!

Jer Bog je ustanovio pravilo da ono sto "crkva sveze na zemlji bice svezano na nebu, i ono sto razresi na zemlji bice razreseno na nebu".

Dakle, samo se u sabornosti donose odluke i dogme (ucenja), a nikako pojedinci sami sebi, kao Miler i Vajtova!

Dakle, nema prava ovde nijedan pojedinac sam sebi da tumaci Pismo i odlucuje u vezi nauke!

On moze samo da se slozi sa ucenjem crkve, ili da se ne slozi! A onda taj vise nije clan crkve, nego deo sveta!

Ti se sad vatas termina koji sam ja upotrebio "dogma" , "generalna konferencija", "sabor"! Da bi izbegao sustinu napisanog i izbegao odgovor, posto ga ni nemas!

Katastrofa!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Stvarno misli[ da Džehovisti koriste Bibliju? Onu pravu? Jer o njima se radi.
Da li je sada jasno? Bog nije inspirisao Rasela i njegove. Njihova Biblija nije Biblija nego kvazi biblija, falsifikat. Izvrtanje i zlopotreba Biblije predstavlja duhovno napastvovanje, umesto da poduči čoveka i da mu utehu, šta mu njihova "teologija" daje? Laž.
Naše nije da sudimo, ali dato nam je da upozorimo. Da li trebamo da ćutimo? Da prihvatamo to kao Božiju volju? Da pustimo da slobodnom voljom ljudi idu u propast? NE.

Darth, hvala na objasnjenu.
Slazem se da biblija koju nude JS nije nikakav prevod, nego njihov komentar pomocu koga pokusavaju da brane svoje jeresi.
Zanimljivo je da cesto u diskusiji, oni se cak suprotstavljaju i svojoj "bibliji"
Kada je Zaokret tvrdio da je Isus vaskrsao u ponedeljak, to se suprotstavlja caki i tom njihovom bednom prevodu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Stvarno misli[ da Džehovisti koriste Bibliju? Onu pravu? Jer o njima se radi.
Da li je sada jasno? Bog nije inspirisao Rasela i njegove. Njihova Biblija nije Biblija nego kvazi biblija, falsifikat. Izvrtanje i zlopotreba Biblije predstavlja duhovno napastvovanje, umesto da poduči čoveka i da mu utehu, šta mu njihova "teologija" daje? Laž.
Naše nije da sudimo, ali dato nam je da upozorimo. Da li trebamo da ćutimo? Da prihvatamo to kao Božiju volju? Da pustimo da slobodnom voljom ljudi idu u propast? NE.

Ništa ne znači pozivanje na pravu neiskvarenu Bibliju ako se stihovi izvlače iz konteksta.
 
Natrag
Top