Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
22
Da li ste se zapitali ponekad?U Pravoslavnom hrišcanstvu,duša umrlog prolazi kroz takozvana mitarstva 40 dana(stoga je i običaj svakodneven molitve u tom peridu),gde joj se za sve ne rešene grehe izriče kazna...Posle tog perioda duša odlazi u raj....
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
U tom kontekstu, jako dobra knjiga...

http://serbianforum.org/domace-knjige/28631-jeromonah-serafim-rouz-dusa-posle-smrti.html
28631-jeromonah-serafim-rouz-dusa-posle-smrti.html
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Posle smrti ne idemo nigdje. Koliko ja znam, kada umreš ne možeš više hodati! Dakle ostajemo u grobu i u mraku, ako smo zakopani. Nažalost, tamo nema neonskog osvjetljenja!
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ja sam se zapitao i shvatio sam da ne mogu da znam dok ne umrem pa vise i ne razmisljam po tom pitanju.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Svest je oblik energije. Energija se ne može uništiti, već može samo promeniti oblik. Time sam sve rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Ono sto su vam sestra Kalista i sestra Magdalina preporucile to obavezno procitajte,imam te knjige vec nekoliko godina sve vam je objasnjeno u njima!Svaka cast sestre na preporuci!Ali ako je nekom mrsko da cita a ima ih vjerovatno onda neka odgleda ovaj dokumentarni film ispovjest jednoga Rusa a zove se *Susret sa vjecnoscu* ima 13 djelova ovo je prvi dio YouTube - Susret sa večnošću - Mitarstva_01 / 13

U ovom dokumentarnom filmu Rus prica sta je dozivio i sta se desava sa dusom kada napusti tijelo,kako se prolaze mitarstva i sta se na njima ispituje.Kada sam prvi put odgledao ovaj dokumentarac nisam bio siguran da li je to bas tako.Skinuo sam sve djelove narezao ih i odnio u manastir igumanu i monasima da mi kazu nesto vise o tome.Kada su odgledali njihov komentar je bio da je sve rekao kao sto govore i sv.Oci kojima je Gospod to pokazao!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svest je oblik energije. Energija se ne može uništiti, već može samo promeniti oblik. Time sam sve rekao.

Jukiću, zamijenio si teze. Energija nestaje, kada nestane njen izvor. Materija se ne može uništiti. Ona samo može mijenjati svoj oblik.
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2009
Poruka
28
PROCITAJTE OVO




U stomaku trudne zene su dva embriona. Prvi pita drugog:

- "Da li verujes u zivot posle rodjenja?"

- "Naravno. Nesto mora da postoji posle rodjenja. Mozda smo mi upravo
ovde da bismo se pripremili na ono, sto dolazi posle."

- "Gluposti, ne postoji nikakav zivot posle rodjenja. Kako bi to
uopste moglo da izgleda?"

- "Ne znam tacno, ali ce tamo sigurno biti vise svetla nego ovde.
Mozda cemo hodati i jesti ustima."

- "Kakve su to besmislice! Ne moze se hodati! Jesti ustima? Ma to je
skroz smesno! Nas hrani pupcana vrpca. I nesto cu ti reci: zivot posle
rodjenja je nemoguc - pupcana vrpca je i sad suvise kratka."

- "Ma ne, nesto sigurno postoji. Valjda ce sve biti samo malo
drugacije nego sto smo ovde navikli."

- "Ali odatle se jos niko posle rodjenja nije vratio. Rodjenjem se
zivot prosto zavrsava. Inace, zivot nije nista drugo, nego duga
teskoba u tami."

- "Pa, ne znam ja kako ce to posle porodjaja izgledati, ali cemo
sigurno videti mamu i ona ce se starati o nama."

- "Mamu? Ti verujes u mamu? A gde bi ona po tebi trebala da se
nalazi?"

- "Pa svugde oko nas! U njoj i zahvaljujuci njoj zivimo. Bez nje nas
uopste ne bi bilo."


- "Ja ne verujem u to! Nikakvu mamu nisam nikad video, pa je samim tim
jasno da nikakva mama ne postoji."

- "Ali, ponekad kad je tiho, mozes da cujes kako peva, ili mozes
osetiti kako miluje nas svet. Znas, ja stvarno verujem, da nas pravi
zivot ceka tek onda!"
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Jukiću, zamijenio si teze. Energija nestaje, kada nestane njen izvor. Materija se ne može uništiti. Ona samo može mijenjati svoj oblik.

Jurivaka moram nešto da te pitam; kako glasi zakon o održanju energije to se uči u šestom razredu osnovne škole iz fizike...
energija se ne može stvoriti ni uništiti, ONA samo može menjati oblik bez ikakvih gubitaka wacko




@djoleat
odličan, odličan tekst :yea:
 
Natrag
Top