Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Jorgačević prelazi u Klub Briž

Jorgačević prelazi u Klub Briž


Izvor. B92 | AK

Reprezentativni golman Srbije Bojan Jorgačević napustiće posle četiri godine Gent i preći u redove Klub Briža.

1931847974eb913bc8bae1453799679_orig.jpg




Gent će na ime obeštećenja dobiti milion evra, a Jorgačevićev transfer će biti realizovan u januaru, nakon što prođe medicinski pregled.
Iako se u saopštenju kluba pre nekoliko dana pojavila informacija da Jorgačević pregovara sa jednim turskim klubom, pretpostavlja se sa Genčlerbirliglijem, Beograđanin će potpisati troipogodišnji ugovor sa Brižom.
Odlazak Jorgačevića iz Genta najviše će pogoditi navijače koji ga smatraju jednom od ikona tima, a posebno će ih povrediti što prelazi u rivalski tim iz flamanskog dela zemlje.

“Transferi su jednostavno deo fudbala, uvek sam želeo da igram za veliki klub. Pet sezona sam pružao najbolje za navijače Genta. Oni su me podržavali i u dobrim i u lošim vremenima. Samo se nadam da razumeju moju odluku“, rekao je Jorgačević posle medicinskih pregleda u Brižu.

Da Jorgačević oseća isto prema Gentu pokazao je nedavno kada je na majici ispod dresa napisao “Bizon do kraja života“ (bizoni – nadimak Genta, prim, aut.), a nedavno je izjavio:

“Moje srce je plavo-belo, moja želja je da ostanem ovde dok ne osvojim titulu“.

Ipak, prošlog vikenda da ’bezuslovna ljubav’ je nestala, Jorgačević je preskočio meč sa Mehelenom, zvanično zbog stomačnog virusa, ali je on već tokom vikenda boravio u Brižu na pregovorima.

Jorgačević je karijeru počeo u Radu (2001/2002 i 2003-2007), branio je i za pančevački Dinamo (2002-2003), a od 2007. je u Gentu sa kojim je imao ugovor do 2013. godine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Drogba od zime u Milanu?

[h=1]Drogba od zime u Milanu?
[/h]
Uprava šampiona Italije u potrazi za zamenom Antonija Kasana došla do Londona i Didijea Drogbe. Italijanski mediji pišu da je transfer izvestan.


v223936p0.jpg


Oporavak Antonija Kasana od blažeg moždanog udara i operacije srca mogao bi trajati oko šest meseci, pa se uprava "roso-nera" energično bacila u potragu za njegovom zamenom.

Italijanski mediji označavaju napadača Čelsija Didijea Drogbu (33) kao najvećeg favorita za upražnjeno mesto u napadu tima Masimilijana Alegrija.

"Maksi Lopez je jedan od glavnih kandidata, ali bi Milan za njegovo dovođenje iz Katanije morao da izdvoji veliku svotu novca... Zaista je velika zagonetka koga će uspeti da angažuju, ali mislim da je trenutno najizvesniji dolazak Didije Drogbe, čiji će ugovor sa Čelsijem uskoro isteći", rekao je fudbalski menadžer Klaudio Paskvalin.

Reprezentativac Obale Slonovače mogao bi da na kraju sezone napusti London bez obeštećenja, pošto su poslednji pregovori uprave Čelsija i njegovog agenta o produžetku saradnje propali krajem oktobra.

Ono što mogući posao čini još izvesnijim je i mogućnost da Drogba nastupa za Milan i u Ligi šampiona od februara, zato što ove sezone još nije igrao za engleski klub u tom takmičenju.

(MONDO, foto: AP)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stamenković na golu Azerbejdžana?

[h=1]Stamenković na golu Azerbejdžana?
[/h] Izvor. B92, Večernje novosti

Bivši golman Crvene zvezde Saša Stamenković, koji brani boje Nefčija, mogao bi uskoro da se nađe na golu Azerbejdžana.

20694036714ec0ce9adb530242949925_orig.jpg
Stamenkovićeve odbrane, posebno tokom poslednjih nekoliko nedelja, kad je Nefči sustigao prednost Lankarana u šampionatu Azerbejdžana, podstakle su rukovodstvo Saveza da se zainteresuje za naturalizaciju golmana koji jedini prethodne godine nije dobio šansu da se iskaže na golu ’orlova’.
Tačna je vest objavljena ovde, da postoje indicije da se Savez interesuje da branim boje Azerbejdžana, ali sada je rano da govorimo o tome. Ako poziv zvanično dođe, sigurno je da ću razmisliti o svemu“, rekao je Stamenković za „Večernje novosti“.

Stamenković je na pitanje kako se pomirio sa sudbinom da neće dobiti šansu u Srbiji rekao:

Kad sam branio odlično i kad sam možda mogao da dobijem šansu, selektori su me preskočili. Onog momenta kad sam se odlučio da odem u Azerbejdžan zatvorio sam knjigu o ’orlovima’, svestan da dolazi vreme za neke druge. Iako se u životu nekad sve okrene za jedan dan, svestan sam da neću dobiti šansu u Srbiji. Zato ću i razmisliti o Azerbejdžanu“.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Berbatov želi da pređe u Anži

[h=1]Berbatov želi da pređe u Anži
[/h] Izvor. B92, Beta

Fudbaler Mančester Junajteda Dimitar Berbatov zainteresovan je da pređe u ruski Anži iz Mahačkale, rekao je njegov agent.

17553769414ec4d31090998851556397_orig.jpg
“Mi bismo bili zainteresovani kada bi Anži poslao konkretnu ponudu. Sešću sa Dimitrom i razgovaraćemo o tome. Ne znam da li je on srećan u Junajtedu. Čas igra, čas sedi na klupi”, rekao je agent bugarskog fudbalera Emil Dančev engleskim medijima.
Bugarskom reprezentativcu ugovor ističe sledećeg leta, a mediji navode da je Anži spreman da u januaru plati oko 15 miliona evra da on pređe u Rusiju u zimskom prelaznom roku. Nagađa se da bi Anži plaćao Berbatovu osam i po miliona evra po sezoni.

Berbatov je 2008. godine prešao iz Totenhema u Junajted za preko 35 miliona evra, a za klub iz Mančestera odigrao je 138 utakmica i postigao 48 golova.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Anelka ide u Šangaj zbog plate od 10,6 miliona evra po sezoni

Poziv iz Kine


Anelka ide u Šangaj zbog plate od 10,6 miliona evra po sezoni


Tanjug |


Francuski fudbalski internacionalac Nikolas Anelka najverovatnije će u januaru preći u redove kineskog kluba Šangaj Šenhua, navodi sportski dnevnik iz njegove domovine "Ekip".

49469_anelka00101-afp-carl-de-souza_f.jpg


Tridesetdvogodišnji napadač Čelsija se navodno, dogovorio sa čelnicima kineskog prvoligaša za sumu od 10,6 miliona evra po sezoni.


Za Anelku su bili zainteresovani i severnoamerički prvoligaši - Njujork, Filadelfija, i Montreal, kao i PSŽ i ruski Anži.


Pominjala se i mogućnost da Anelka zaigra za Milan, ali su ga rosoneri želeli na pozajmicu, što je on odbio, navodi francuski sportski list.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Betis vraća Tošića Zvezdi?

[h=1]Betis vraća Tošića Zvezdi?
[/h] Izvor. B92, estadiodeportivo.com

Levi bek Crvene zvezde na pozajmici u Betisu Duško Tošić odigrao je ove jeseni za klub iz Sevelje samo 35 minuta.

16242272294ecd11fd601ab580743464_orig.jpg
Tošić je 31. avgusta za 300 hiljada evra otišao na jednogodišnju pozajmicu u Španiju, ali postoji mogućnost da se već u januaru vrati u Beograd, iako Betis ima opciju da otkupi ugovor na kraju sezone.
Trener Betisa Pepe Mel ne računa na Tošića iako klub iz Sevilje beleži loše rezultate u Primeri, ali je trener Mel zadovoljan kako na poziciji levog beka igra Naćo.
Španski mediji ističu i da Tošić ima problem u komunikaciji, pošto ne govori španski jezik, a jedini je igrač van španskog i portugalskog govornog područja.

Betis je u prvih 12 kola španske Primere osvojio sam 13 bodova.

Tošić je u karijeri igrao u Francuskoj (Sošo), Nemačkoj (Verder) i Engleskoj (Portsmut, KPR), dok je za Crvenu zvezdu na 37 utakmica postigao dva gola. Za reprezentaciju Srbiju Duško Tošić je zabeležio devet nastupa i postigao jedan gol.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Erikson razmišlja o Anžiju

[h=1]Erikson razmišlja o Anžiju
[/h] Izvor. B92 | UŽ

Bivši selektor fudbalske reprezentacije Engleske Sven Goran Erikson ozbiljno razmišlja o mogućnosti da preuzme ruskog prvoligaša Anži iz Mahačkale.

13438800834ed3ae5e35e22840122058_orig.jpg

Beta/AP
Švedski trener je u oktobru otišao sa klupe engleskog drugoligaša Lester Sitija, a pored Anžija, za njega za interesuje još nekoliko klubova.
"To je veoma atraktivna ponuda. Anži ima šampionske ambicije i to je ono što odgovora Svenu", rekao je Eriksonov menadžer Karlos Karvaljo.
Lester siti otpustio je otpustio Eriksona pre nešto više od mesec dana.

Anži je u proteklih godinu dana uložio velika finansijska sredstva u pojačanja, a najzvučnija su Samjuel Eto, koji je najplaćeniji fudbaler na svetu. Juri Žirkov, repezentativac Rusije za 15 miliona evra stgao u Čelsija u Anži, dok je Roberto Karlos prvo veliko fudbalsku ime koje je stiglo u klub iz prestonice Republika Dagestan.

I selektor Engleske Italijan Fabio Kapelo demantovao je da se sastao sa vlasnikom Anžijom u Moskvi i razogvarao sa njim o svom dolaska na mesto trenera ruskog kluba.

Anži trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli prvenstva Rusije sa 13 bodova manje od prvoplasiranog Zenita.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Teves u Milanu na pozajmicu?

[h=1]Teves u Milanu na pozajmicu?
[/h] Izvor. B92 | UŽ

Potpredsednik Milana Adrijano Galijani rekao je da prvak Italije ne planira da u januaru kupi nekog igrača, već je zainteresovan da igrača dovede na pozajmicu.

18520059054ed3b941af8f7497642659_orig.jpg

Beta

"Ako neko dođe u januaru onda će to biti na pozajmicu, bez obeštećenja, ali uz opciju da mu ugovor bude otkupljen na kraju sezone", rekao je Galijani planove Milana. Napadač Milana Antonio Kasano oporavlja se od operacije srca i neče igrati do kraja sezone, pa je Argentinac Karlos Teves jedan od igrača koji mogu da ga zamene.
Prema pisanju italijanskim medija menadžer Karlosa Tevesa je počeo pregovore sa Milanom, ali to nijedna strana nije potvrdila ni demantovala.

Navodno je došlo do sastanka između potpredsednika i direktora "rosonera" Adriana Gallianija i Arieda Braide sa Tevesovim "agentom" Kiom Jorabčijanom.

Menadžer Mančester Sitija Roberto Manćini rekao je da više ne postoje nikakve šanse da pobunjenika Karlosa Teveza vrati u tim.

Teves je se pre dve nedelje javio je upravi kluba da ne može da se vrati u Englesku zbog lošeg fizičkog stanja.

Predsednik Boke Juniors Horhe Amor Ameal izjavio je da Boka nema dovoljno novca da dovede svog bivšeg fudbalera, zbog njegove nedelje plate koja je šestocifrena.

Milan je u poslednjem meču 13. kola Serije A sa ubedljivih 4:0 pobedio Kijevo.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Drogba odbio ponudu Čelsija

[h=1]Drogba odbio ponudu Čelsija
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT

Reprezentativac Obale Slonovače Didije Drogba odbio je ponudu Čelsija da potpiše novi jednogodišnji ugovor.

11192015274ed4de36eeb8c518637514_orig.jpg

Beta


Drogbi ugovor ističe u leto sledeće godine, a prema tvrdnjama njegovog menadžera Tjerna Sejdija, napadač ima ponude iz Sjedinjenih Država, Rusije i od nekoliko azijskih klubova.


Ponuda o novom jednogodišnjem ugovoru nije ispunjavala uslove koje je postavio Didije. On zna šta hoće i gde hoće, a ima nekoliko različitih ponuda sa strane. U jednom trenutku je čak i Milan želeo da ga dovede na pozajmicu, ali smo odbili“, rekao je Sejdi.

Drogba je u Čelsi došao iz Marseja u leto 2004. godine i do sada je za taj klub odigrao 316 utakmica i postigao 146 golova.

Didije nema više šta da dokazuje kao igrač. Otići će tamo gde mu ponude najviše novca. U ovim godinama to je najvažniji kriterijum“, naglasio je Drogbin menadžer.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
PSŽ spremio četiri miliona za Lazovića!

Mladi fudbaler napušta Marakanu?


PSŽ spremio četiri miliona za Lazovića!


Blic

Čelnici Pari Sen Žermena spremni su da izdvoje četiri miliona evra kako bi u francusko prestonicu doveli Darka Lazovića iz Crvene zvezde, piše dnevni list "Sport".


170970_lazovic01-blic-marko-metlas_f.jpg


Sportski direktor Parižana Leonardo sastao se u petak sa agencijom koja zastupa mladog Lazovića i navodno postigao dogovor da PSŽ narednih dana pošalje ponudu na Zvezdinu adresu.

"Sveci" su spremni da izdvoje četiri miliona evra za mladog reprezentativca Srbije, a odlični vezista bi se iz Ljutice Bogdana narednog leta preselio u Pariz u društvo Havijera Pastorea i drugova, uz petogodišnji ugovor.

Dolazak Roberta Prosinečkog na Marakanu je prosto preporodio 21-godišnjeg Čačanina, koji se našao i na meti skauta Bazela, Briža, Porta, Volfsburga, Fiorentine i kijevskog Dinama, ali je PSŽ izgelda bio najkonkretniji.

Prebogati šeik na čelu francuskog kluba čini sve ne bi li se Parižani vratili na staze uspeha.


 
Natrag
Top