Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
MONDO: Partizan možda “pazari” na Enfildu

MONDO: Partizan možda “pazari” na Enfildu


Ofanzivni vezista Liverpula sa danskim pasošem Nikola Sarić mogao bi da se preseli u Humsku 1.


v205928p0.jpg



Prelazni rok je već počeo za Partizan iako sezona još nije završena. Za sada je poznato da će crno-beli dres od leta nositi levi bek Šerifa Vladimir Volkov i vezista Borčanaca Dejan Babić.

Aktuelni prvak Srbije je blizu odbrane titule i nada se uspehu u novom pohodu na Ligu šampiona, a za taj zadatak neophodna su mu pojačanja na poziciji desnog beka, štopera i napadača. Međutim, u Humskoj 1 mogao bi da završi još jedan ofanzivni vezista.

MONDO saznaje da su u toku pregovori sa Nikolom Sarićem, igračem Liverpula.

Sarić je pre 20 godina rođen u Sarajevu, ali je odrastao u Danskoj čiji pasoš ima. Nastupao je za sve mlađe selekcije te skandinavske zemlje.

Prošao je fudbalsku školu Herfolgea, a 2008. je nastavio školovanje na Enfildu. Za prvi tim Liverpula još nije debitovao, trenutno nastupa za rezervni sastav.

Mladi vezista ima želju da afirmaciju nastavi u redovima srpskog šampiona.

(R.Jakšić, MONDO)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sesk+Luka=140 miliona funti

Strasti se posle "spuštanja" zavese na ovosezonsko izdanje Premijer lige nisu ni stišala, a ostrvska štampa već kreće u "ofanzivu". Prve "selice" mogli bi da budu Sesk Fabregas i Luka Modrić. Prema navodima metro.co.uk ovaj dvojac bi mogao da obuče dres iste boje - svetlo plavi Mančester sitija, Roberto Manćini je, baš za njih, od gazda tražio, ni manje, ni više nego 140 miliona funti.

00051424.jpg


Sa druge strane, Thesun.co.uk piše da u hrvatskom reprezentativcu ser Aleks Ferguson traži zamenu za Pola Skolsa, a osim novca u Totenhem bi poslao i najboljeg bugarskog fudbalera Dmitrija Berbatova.

(sportal.rs)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nedved odbio kormilo Juventusa, čeka Češku

Nedved odbio kormilo Juventusa, čeka Češku


Nekadašnji fudbaler "stare dame" i dobar prijatelj predsednika kluba Anjelija mogao je da postane trener crno-belih iz Torina.

v207685p0.jpg



Legendarni Čeh u Juventusu je proveo poslednjih osam godina svoje igračke karijere (2001-09), a u razgovoru za "Tutosport" otkrio da mu je nuđeno da postane šef struke tog tima.

Jedino nije precizirao kada se to dogodilo.


"Nuđen mi je posao, ali odbio sam ga. Mislim da nije pravi trenutak za mene da se posvetim trenerskom poslu"
, rekao je Nedved, nosilac Zlatne lopte 2003. godine.

"Ne kažem da se u budućnosti neću oprobati. Štaviše, velika mi je želja da jednog dana postanem selektor Češke".


Nedved je član uprave "stare dame" i dobar prijatelj Andree Anjelija, sa kojim često igra fudbal i golf. Mada nema nikakvog trenerskog iskustva, realno je pretpostaviti da će klupa Juventusa pre ili kasnije biti njegova...


Posebno ako rezultati ostanu traljavi kao u prethodne dve sezone, kada su ekipu predvodili Ćiro Ferara, Alberto Zakeroni (2009/10), odnosno Luiđi Del Neri.


Novi strateg Juventusa biće Antonio Konte, takođe bivši član crno-belih.


(MONDO)


 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Malaga potvrdila dolazak Van Nistelrooya


Španjolski nogometni prvoligaš Malaga potvrdio je dolazak nizozemskog napadača Ruuda Van Nistelrooya u svoje redove...

Španjolski su mediji već ranije izvijestili kako je Van Nistelrooy prošao liječnički pregled, te s Malagom potpisao jednogodišnji ugovor, uz mogućnost produljenja, ovisno o broju nastupa u prvoj sezoni.

Malaga službeno još nije obzanila ovaj transfer, ali je putem svoje Twitter stranice najavila navijačima predstavljanje Van Nistelrooya kao novog člana kluba u večernjim satima četvrtka, čime je, dakako, potvrdila dolazak iskusnog napadača koji će 1. srpnja napuniti 35 godina.

Podsjećamo, Van Nistelrooy se u siječnju prošle godine pridružio HSV-u, nakon što je prethodno četiri sezone igrao u Real Madridu. Prije toga je bio član PSV-a i Manchester Uniteda.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Roma nudi Enriqueu 1.5 milijun eura po sezoni


Talijanski prvoligaš Roma ponudila je Luisu Enriqueu dvogodišnji ugovor za preuzimanje nogometne momčadi, javlja Corriere dello Sport...

Rimski sportski dnevnik tvrdi da se sportski direktor kluba Walter Sabatini u srijedu u Milanu sastao s predstavnicima dosadašnjeg trenera Barcelone B. Preko istih je Enriqueu, dugogodišnjem bivšem nogometašu Real Madrida i Barcelone, ponudio ugovor na 24 mjeseca uz opciju za sezonu 2013/14.

Prihvati li ju, a moglo bi se to dogoditi do početka sljedećega tjedna, Enrique će godišnje zarađivati 1.5 milijuna eura.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Palermo je već odbio Chelseajeve milijune za Pastorea


Palermov dragulj Javier Pastore (21) je na meti mnogih bogatih klubova, ali predsjednik talijanskog prvoligaša Maurizio Zamparini zasad uspješno odbija sve ponude.

Argentinski veznjak je vezan ugovorom uz Palermo do ljeta 2015, ali teško da će ga odraditi do kraja. Pitanje je vremena kada će doći ponuda koja će zadovoljiti prvog čovjeka kluba, Zamparinija.

'Chelsea je bio klub od kojeg smo dobili najveću ponudu, ali ona nije dostigla minimum cijene koju smo postavili za igrača takve kvalitete', rekao je Zamparini te otkrio:

'Ako netko želi kupiti Pastorea, cijena je 50 milijuna eura. Ima pet-šest klubova koji su zainteresirani, uključujući Manchester City te velike klubove iz Španjolske i Italije, ali još nije ništa stiglo od njih.'
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čelsi se "otvara" za Luku Modrića

Čelsi se "otvara" za Luku Modrića



Luka Modrić kaže da je srećan u Totenhemu, ali ogromne ponude za njega stižu sa svih strana.


v208427p0.jpg



"Dajemo 30 miliona funti za Luku Modrića", glasi ponuda Čelsija gradskom rivalu Totenhemu.

Hrvatski reprezentativac, krilni napadač čileanske reprezentacije i Udinezea Aleksis Sančes, napadač Anderlehta Romel Lukaku i nova brazilska nada, Neimar glavne su mete "plavaca" ove sezone, a klub sa Stamford bridža spreman je da za sve te igrače izdvoji 90 miliona funti (oko 120 miliona evra).


Prema pisanu engleskih medija, Totenhem se već pomirio sa sudbinom da će ostati bez Modrića (za koga je ozbiljno zainteresovan i Mančester junajted), pa je već krenuo u potragu za njegovom zamenom.


Pominju se Milan Badelj iz Dinama, vezista Vest Hema Skot Parker, kao i vezni fudbaler Blekpula Čarli Adam.


'Sve zanima šta će se dogoditi, ali ja pokušavam da ostanem smiren. Moj status u Totenhemu je isti kao i pre i ne zamaram se oko mogućeg odlaska. Srećan sam na Vajt hart lejnu, moj status je odličan, navijači me vole i ovde imam sve što mi treba. Naravno ukoliko u klub dođe ponuda koja bi zadovoljila vodstvo 'spursa' i mene transfer je uvek moguć", izjavio je Modrić koji je pre nekoliko dana dobio nagradu navijača Totenhema za igrača godine.


(MONDO)
 
Natrag
Top