FK Vojvodina Novi Sad

Član
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
27
Tekst koji svedoči u prilog tvrdnji da je majsko Finale kupa bilo deo pravila, a ne izolovan slučaj, kao što neki žele da predstave...



Deja vu iz 1932. godine


Sudijske "greške", favorizovanje timova iz prestonice, nesportsko ponašanje, pisanje žalbi i incidetni na tribinama nisu samo usud ovog našeg vremena. Slične stvari su se dešavale i pre osamdeset godina.

Novi Sad, 15. avgust 1932. godine

Vojvodina 0:1 Bask

"Jučerаšnjа ligаškа utаkmicа kojа je održаnа u Novom Sаdu nа igrаlištu Kаrаđorđe, između beogrаdskog Bаskа i prvаkа Novosаdskog potsаvezа Vojvodine, dobiće svoj epilog kod nаjvišeg sportskog forumа J.N. Sаvezа. Kаo što je poznаto, jučerаšnjа utаkmicа zаvršilа se pobedom Bаskа od 1:0. Međutim ondа je konstаtovаno dа je ovаj jedini gol, koji je dаo Detlinger pаo iz čistog ofsаjdа, tаko dа je Vojvodinа u toku dаnаšnjeg dаnа uputilа telegrаfsku žаlbu J.N. Sаvezu trаžeći dа se ovа utаkmicа poništi. Šest sаveznih sudijа, koji su prisustvovаli jučerаšnjoj utаkmici u Novom Sаdu, tаkođe su potvrdili i jednodušni su u mišljenju dа je ovаj jedini gol pаo iz čistog ofsаjdа.

Sudijа koji je vodio ovu utаkmicu, g. Jelаčić iz Osjekа, kаko sаznаjemo, prizаno je i sаm dа je ovаj gol pаo iz ofsаjdа i dа je to video tek ondа kаd je otsvirаo gol i dа nije mogаo dа menjа odluku. Premа tome, po svoj prilici, ovа utаkmicа biće poništenа.

Jučerаšnjа utаkmicа ostаvilа je veomа težаk utisаk nа sve sportiste koji su došli dа vide lepu i fer igru. To su sа prаvom očekivаli od beogrаdskog klubа. Međutim, u drugom poluvremenu Bаsk je dаo živ tempo i gledаo u svаkom slučаju dа odnese dvа bodа iz Novog Sаdа. Igrа je bilа veomа grubа, а ovu grubost počeli su sprovoditi prvo igrаči Bаskа, i u tome se nаročito odlikovаo temperаmentni Tomаšević kogа je sudijа nekoliko putаo opomenuo. Rаzume se, dа su u drugom poluvremenu zbog grubosti, koje su počele od Bаskа morаli i sаmi igrаči Vojvodine dа reаgirаju, tаko dа je sudijа pred sаm krаj igre, sedаm minutа pre svršetkа, isključio nаjboljeg igrаčа Vojvodine desno krilo gospodina Petrovićа (u pitanju je Boško Petorivć, narodni heroj).

Pri svršetku utаkmice došlo je do nemilog incidentа između nаvijаčа Bаskа, koji su u velikom broju došli iz Beogrаdа i nаvijаčа Vojvodine, tаko dа zаhvаljujući sаmo intervenciji policije nije došlo do težih incidenаtа".
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
27
Kako je osvojena prva šampionska titula

Kako je osvojena prva šampionska titula

10.07.2011. 22:42
Autor: fkv.com

1310330573.jpg

Šampioni iz 1966. godine

Zahvaljući prijateljima ovog sajta, u mogućnosti smo da Vam prikažemo dokumentarni film "Riznica" koji na poseban način osvetljuje slavnu prošlost FK Vojvodina.

Kako je stvorena prva šampionska generacija i kako su oni stigli do trona, saznajte kroz besede Žareta Nikolica, Ilije Pantelića, Stevana Sekereša, Vase Pušibrka i drugih.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
27
Kod:
[URL="http://www.fkvojvodina.com/vesti.php?id=2027&title=pobeda+na+jedvite+jade"]Pobeda na jedvite jade[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Moreira još nije potpisao za Vošu

[h=1]Moreira još nije potpisao za Vošu
[/h] Izvor. B92 | AK

Iako je najavljeno da bi portugalski internacionalac, bivši igrač Partizana, Almami Moreira, mogao da potpiše ugovor sa Vojvodinom. to se nije dogodilo.

20383207934f1979681628c126154739_orig.jpg
Novosadski klub i Moreira dogovorili su se o saradnji, kaže sportski direktor Vojvodine Miodrag Pantelić ali je Moreira otputovao u Kinu gde mora da raskine ugovor sa ekipom Dalijena za koju je nastupao u poslednjih godinu dana.
Dalijen je ušao u najviši rang kineskog takmičenja, Superligu, ali je Portugalac, koji je prethodna dva dana proveo u Novom Sadu, rekao da ga ne zanima borba za opstanak u Kini nego borba za trofeje u Srbiji.

U četvrtak je novosadski klub saopštio da je sa Moreirom potpisao dvoipogodišnji ugovor, čime se Portugalac vratio u Srbiju posle jedne sezone.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Moreira stigao,...jedva čekam da vidim početak prolećnog dela sa pojačanom Vojvodinom, potpuno novom C.Zvezdom, i Grantom na čelu Partizana!
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
96
FK Vojvodina - FK Jedinstvo (Stara Pazova) 5:0

U novoj prijateljskoj utakmici Voša savladala Jedinstvo iz Stare Pazove.


Fotografije: [link=http://www.napredvosa.com/gallery/thumbnails.php?album=253]link[/b]

Izveštaj sa utakmice: [link=http://www.napredvosa.com/izvestaji/201112/p06_01_28.htm]link[/b]

12.jpg
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Apija stigao na pregovore sa Vošom

[h=1]Apija stigao na pregovore sa Vošom
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | AK

Iskusni fudbaler iz Gane, 31-godišnji Stefan Apija stigao je u ponedeljak u Novi Sad na pregovore sa Vojvodinom.


5085490154f27127d4d7e4378850240_orig.jpg

fkvojvodina.rs
Nekadašnji kapiten "crnih zvezda" koji je 14 godina branio boje Gane, će u utorak obaviti medicinske pregleda kako bi se čelnici "lala" uverili u njegovo psihofizičko stanje.
Ukoliko uspešno prođe sve preglede, uslediće pregovori sa predsednikom Vojvodine, Ratkom Butorovićem oko eventualnog angažmana.
Za najbolju selekciju svoje zemlje Apija je odigrao 69 utakmica i postigao 16 golova. Karijeru je započeo u lokalnom klubu Harts of Oak iz rodne Akre, a tokom karijere nasputao je za Udineze, Parmu, Brešu, Juventus, Fenerbahče, Bolonju i na kraju Čezene.

Stefan Apija igra na poziciji zadnjeg veznog igrača. Odlikuje se snagom i sjajnom tehnikom. Broj golova koje je postigao tokom svoje dosadašnje karijere potvrđuje da se radi o univerzalnom igraču koji "pokriva“ veliki deo terena.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Moreira: Ubeđivali su me da sam pogrešio što sam izabrao Vojvodinu

Moreira: Ubeđivali su me da sam pogrešio što sam izabrao Vojvodinu


Agencije |



Najveće pojačanje fudbalera Vojvodine u zimskom prelaznom roku Almami Moreira na promociji u Novom Sadu izjavio je da je došao da osvaja trofeje.

57921_mokipjun01-blic-aleksandar-dimitrijevic_f.jpg


Nekadašnji igrač Partizana uveren je da posle titula u crno-belom dresu može isto da uradi sa Vojvodinom.

"Mnogi su me pitali zbog čega sam se opredelio baš za Vojvodinu, ujedno me ubeđujući da sam doneo lošu odluku. Na to sam im odgovorio da je Vojvodina veliki klub koji ima visoke ambicije", rekao je Moreira, koji je sa Vojvodinom potpisao ugovor na dve godine, uz opciju produžetka na još jednu.

Bivši ljubimac navijača Partizana rekao je da je Vojvodina jedini klub u Srbiji u kome je mogao da nastavi karijeru.


"Verujem da ću sve one koji su me odgovarali od prelaska u Vojvodinu naterati da mi se izvine", istakao je Moreira na izuzetno posećenoj konferenciji za novinare održanoj u Fudbalskom centru "Vujadin Boškov" u Veterniku.


Na pitanje šta očekuje od predstojeće polusezone Moreira je rekao.


"Borba za trofej u kupu je izvesna, ali smatram da imamo pravo da razmišljamo i o tituli", poručio je Moreira.


Sportski direktor Novosađana Miodrag Pantelić rekao je da se od Moreire očekuje da se vrlo brzo nametne kao lider tima.


"On je bio želja svih nas u rukovodstvu. Imali smo problema sa realizacijom transfera zbog njegovog ugovora sa kineskim Dalijenom i zato smo ga čekali ovoliko dugo", rekao je Pantelić.


Vojvodina se posle prvog dela šampionata Srbije nalazi na trećem mestu sa 12 bodova manje od lidera Partizana, dok će se u polufinalu kupa sastati sa Borcem iz Čačka i favorit je za plasman u finale, koje će se 16. maja odigrati u Novom Sadu.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vojvodini laknulo, Moreira i Abubakar Oumaru lakše povređeni

Vojvodini laknulo, Moreira i Abubakar Oumaru lakše povređeni


Agencije |



Fudbaleri novosadske Vojvodine Almami Moreira i Abubakar Oumaru ipak nisu teže povređeni, izjavio je klupski lekar Borko Vukosav.

197351_oumaru-a-dimitrijevic_f.jpg


Abubakar će biti ponovo na terenu za tri do četiri dana, a Moreira za sedam do deset dana, rekao je Vukosav za klupski sajt.

Oni su se povredili u pripremnoj utakmici protiv ukrajinskog Metalurga, koju je Vojvodina dobila sa 4:2 u turskoj Antaliji.


 
Natrag
Top