FK Partizan

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Obradović u Primeri?

Obradović u Primeri?
24. jul 2009.


14810049894a6a0ef5e7ffb033430095_big.jpg


Reprezentativac Srbije i levi bek Partizana Ivan Obradović karijeru će nastaviti u španskoj Primeri, pišu ’Novosti’.


Partizan je ugovorio prodaju supertalentovanog levog beka, kojeg je tražilo mnogo evropskih klubova, ali jedino je sa Pirinejskog poluostrva stigla ponuda koja je bila prihvatljiva za crno-bele. Ono što je još zanimljivije, u sklopu aranžmana je i da Obradović ostane u Humskoj 1 do kraja kvalifikacija za Ligu šampiona, pa da se tek krajem avgusta preseli u Španiju.


Partizan nije želeo ni da čuje da pusti Ivana Obradovića ovog leta za manje od pet miliona evra. Zato su iz igre otpali Ajaks, Verder i drugi klubovi zvučnog imena, kojima je to bilo mnogo novca.

Ipak, iz Španije su stigle dve ponude, dve cene: jedna za momentalni transfer mladog levog beka u Primeru, a druga, sa nešto manje novca, ali i opcijom da Obradović ostane u Partizanu do kraja kvalifikacija.

Čelnici kluba iz Humske 1 su se odlučili za drugu varijantu, koja će im se svakako isplatiti ukoliko se crno-beli plasiraju u Ligu šampiona. Tada će im rastanak sa srpskim reprezentativcem lakše pasti. Ceo ovaj dogovoreni paket jasno govori da će novi tim Ivana Obradovića da bude iz sredine tabele, bez izborene Evrope za ovu sezonu.

Tačno je, imamo ozbiljnu ponudu za Obradovića, ali nije još posao skroz gotov“, rekao je predsednik Partizana Dragan Đurić.

„Rekli smo više puta da ćemo ga pustiti samo ako dobijemo uslove koje smo tražili i ovog puta je takav slučaj, a u svakoj drugoj varijanti Ivan bi ostao u Humskoj do januara.“

O sumi koja će se sliti na račun Partizana, naravno, niko nije želeo da priča, ali kako kažu na crno-beloj strani Topčiderskog brda, biće to rekordan transfer za levog beka iz srpske Superlige.

Možda bi Obradoviću vrednost dodatno skočila da je, kao što se očekivalo, zaigrao na Evropskom prvenstvu mladih reprezentacija u Švedskoj, ali ga je povreda u tome omela. Ipak, ukoliko pomogne Partizanu da se plasira u Ligu šampiona, biće to lep rastanak, u kojoj će obe strane izuzetno profitirati.

Izvor: b92, Vecernje novosti
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Tomić: "Ne pričajte gluposti, ne prodajemo Fejsu"

Tomić: "Ne pričajte gluposti, ne prodajemo Fejsu"
25. jul 2009.


i.tomic2985020090604104549.bmp


Sportski direktor Partizana demantovao navode medija da je klub spreman da budžet dopuni prodajom mladog reprezentativca. Sam Fejsa se nada da će ponovo izbiti u prvi plan.
Iz Partizana oštro demantuju da će prodati Ljubomira Fejsu.


„Gluposti, nemamo nameru da prodamo Fejsu, ne znam odakle vam takve informacije, on je važan igrač i ima podršku svih u klubu. Dokazao se već po dolasku i jasno je da smo zadovoljni onim što je pokazao“, rekao je direktor Tomić.

On je potvrdio da će Partizan morati da proda jednog igrača, kako bi upotpunio budžet za narednu sezonu, ali je dodao da će to biti najverovatnije Ivan Obradović.

fejsa-mala4718120090724035134.jpg


Sam Fejsa je zatečen.

„Treniram i pokušavam da uhvatim korak. Niko mi nije rekao da klub ne računa na mene. Trenutno sam u drugom planu ali se nadam da će se to promeniti“, izjavio je mladi reprezentativac Srbije.
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
Ivan Obradović u Saragosi!

00006772.jpg


Bek Partizana, Ivan Obradović, karijeru će nastaviti u Saragosi! Reprezentativac Srbije imao je ponude nekoliko evropskih klubova, ali su se čelnici crno-belih odlučili za onu koja je stigla sa "Romarede", pre svega zbog činjenica da ona podrazumeva Obradovićev ostanak u Humskoj do kraja kvalifikacija za Ligu šampiona!

Iznos obeštećenja nije poznat, međutim, iz Partizana su u više navrata poručivali da im ne pada na pamet da se odreknu odličnog defanzivca za manje od pet miliona evra. Ta cifra bila je previsoka za klubove poput Ajaksa i Verdera, ali ne i za Saragosu i madridski Atletiko. Ponuda "jorgandžija" bila je najunosnija ali, za razliku od Saragose, klub sa "Visente Kalderona" nije bio raspoložen da čeka Obradovića do kraja avgusta.

Ivan Obradović ponikao je u Partizanovoj školi fudbala, a za prvi tim crno-belih debitovao je 2007. godine. Do danas je odigrao 90 prvenstvenih mečeva za ekipu iz Humske, a u međuvremenu je dogurao do dresa A reprezentacije Srbije, za koju je nastupio sedam puta i postigao jedan gol.

Mladog levog beka u Saragosi bi lako mogao da dočeka još jedan Srbin. Naime, Španci su zainteresovani i za nekadašnjeg štopera Crvene zvezde Milana Biševca, koji trenutno nastupa za Valensijen. Međutim, njegov menadžer Milan Ćalasan izjavio je da Francuzi nisu raspoloženi da puste Biševca.
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
sreca partizan ima dosta igraca koi igraju istom borbom kao prva postava...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Velšanin novi navijač Partizana

Velšanin novi navijač Partizana
26. jul 2009.


7547300574a6c39d1c44e7215990954_big.jpg


Samo dva dana posle utakmice Partizan – Ril, Velšanin Geret Hjuz kupio je sezonsku ulaznicu za utakmice šampiona Srbije.


"Posle svega što sam kao navijač Rila doživeo u utorak na vašem stadionu, ja drugi izbor nisam imao. Jednostavno, postao sam vatreni fan Partizana i potrudiću se da dodjem i odgledam sve utakmice u Ligi šampiona, kao i vaš lokalni derbi, za koji sam čuo od Ace i njegovih drugova sa partizan.neta, da je nešto što nikako ne bih smeo da propustim", rekao je Hjuz.

Partizan je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona obezbedio posle dvomeča sa šampionom Velsa ukupnim rezultatom 12:0. Hjuz, koji je bavi novinarstvom, je u Beograd došao dva dana pre utakmice, a glavnom gradu Srbije je već jednom boravio pre sedam godina, kada je Bangor siti igrao protiv Smedereva i već tada je sebi kupio dres Partizana

Izvor: b92
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Gavrančić: "Prva utakmica odlučuje"

Gavrančić: "Prva utakmica odlučuje"
26. jul 2009.


gavrancic-velika3898020090630040200.gif


Iskusni defanzivac Partizana poznaje mentalitet Grka i Kiprana. Sve tamošnje ekipe opasnije kod kuće. Prva utakmica može sve da reši, Partizan mora da spusti loptu na zemlju i izdrži početni pritisak. Gavrančić ne ostavlja dilemu ko je kvalitetnija ekipa.
Goran Gavrančić je igrao u Grčkoj i tvrdi da je tamošnji mentalitet isti kao i na Kipru. Shodno tome veruje da je Apoel klasična domaća ekipa i da će meč u Nikoziji biti presudan.

„Jednostavno to je mentalitet Grka i Kiprana, kod kuće su fanatično borbeni i mnogo opasniji nego na strani. Iz toga se lako može zaključiti da će prva utakmica biti ključna“, kaže iskusni defanzivac Partizana.

On dodaje da Partizan hladne glave mora da uđe u utakmicu.

„Jasno je da ćemo morati da budemo mirni, spustimo loptu na zemlju i sačekamo ih da se istutnje. U prvih 20 minuta treba izdržati pritisak, posle toga će sve biti lakše“, zna recept čovek sa mnogo iskustva u ovakvim mečevima.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Božović hoće pobedu u Nikoziji, Kiprani će se braniti na svom terenu?

Božović hoće pobedu u Nikoziji, Kiprani će se braniti na svom terenu?
26. jul 2009.


krle4235020090709144517.bmp


Golman Partizana Mladen Božović želi da ekipa reši posao u Nikoziji, i ukazuje na kvalitet i iskustvo svog odbrambenog zida. Sa Kipra stižu informacije da će domaćin igrati oprezno i sa jednim napadačem. Po svemu sudeći, od najavljivane agresije i pritiska Apoela, neće biti ništa.
Očekuje se da Mladen Božović bude jedan od zaposlenijih ljudi u crno belom timu na Kipru. Međutim odlični golman se uzda u bedem ispred sebe.

„Dovoljno je pogledati imena igrača poslednje linije, radi se o bivšim reprezentativcima i igračima koji imaju mnogo ovakvih utakmica u nogama. Verujem da Kiprani neće imati puno prilika da ugroze moju mrežu“, kaže crnogorski reprezentativac.

On priželjkuje pobedu, odnosno očekuje da sve bude rešeno u prvom meču. Međutim, iako u Partizanu smatraju da će Apoel biti agresivan i pokušati da postigne gol u prvih 20 minuta, sa Kipra stižu vesti da će se domaćin odlučiti za formaciju sa pojačanim veznim redom, i da će Mirosavljević biti jedini istureni igrač.

Ma kako bilo, Partizan je kvalitetnija ekipa i ako bude na nivou potencijala kojim raspolaže, Apoel, uz svo uvažavanje Kiprana ne bi trebalo da bude posebno tvrd orah.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Obradović: Zdrav sam, hoću da igram"

Obradović: Zdrav sam, hoću da igram"
27. jul 2009.


obradovic4747020090724152023.bmp


Reprezentativni levi bek otkriva koliko je ovo leto teško posle svega što se dogodilo. Svestan je da Jokanović neće menjati tim koji dobija, ali očekuje da makar u drugom poluvremenu dobije priliku da igra. Ako Partizan uđe u Ligu Šampiona, ne želi da napusti Humsku još šest meseci.
Ivan Obradović je i dalje u drugom planu, ne želi da se opterećuje odlaskom u Saragosu, niti eventualnim transferom. Pokušava da se spremi i ponovo izbori mesto u startnoj postavi.


„Veoma sam bio nervozan, transfera i kombinacija mi je preko glave. Sve bi bilo u redu da me nije mučila povreda. Teško je kad nešto hoćete, a ne možete. Situacija u kojoj sam se našao je baš mučna“, kaže Obradović.

On ne želi da priča o Saragosi, ali kaže da će tražiti da ga klub ne prodaje, ako uđe u Ligu Šampiona.

„Mislim da sam to zaslužio, jednostavno ostao sam zbog kvalifikacija i red je da osetim igranje u evropskoj eliti. To je moj san, Liga Šampiona pred krcatim tribinama“, otkriva Obradović.

a-obradovic-mala1986020090505063943.jpg


Pre toga treba preskočiti još dve prepreke.

„Znam da Jokanović neće menjati tim koji dobija, ali zdrav sam i veoma motivisan. Očekujem da dobijem šansu u drugom poluvremenu i doprinesem dobrom rezultatu“, zaključuje reprezentativni bek crno – belih.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Jokanović ne menja ništa, isti sastav kao protiv Rila

Jokanović ne menja ništa, isti sastav kao protiv Rila
27. jul 2009.


jokanovic4511020090717160141.bmp


Nema potrebe da se eksperimentiše, i fudbaleri, ali i plan igre isti. Trener Partizana veruje standardnoj postavi koja se iskristalisala u dosadašnjem delu priprema. Partizan će pokušati da "uđe u pas", nametne svoj stil, iskoristi tehničku nadmoć nad rivalom i iz takve igre dođe do rezultata.
Kako sada stvari stoje, Slaviša Jokanović neće menjati ništa u odnosu na utakmice sa Rilom. Tokom jučerašnjeg treninga, igrači su bili podeljeni u dve ekipe, a jedna je bila potpuno ista kao tim koji je eliminisao Velšane.

Dakle, braniće Božović, bedem pred crnogorskim reprezentativcem činiće Stevanović, Đorđević, Krstajić, Gavrančić, u manevru su Brana Ilić, Petkovič, Moreira i Tomić, i naravno Kleo i Diara su napadački tandem.

„Velika većina igrača koji su nastupili protiv Rila, biće u sastavu u sredu uveče. Nema razloga da se puno menja, naš stil igre biće isti, moramo da nametnemo pas, da budemo mirni i čuvamo loptu, kako bismo dobili meč“, rekao je Jokanović.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Moreira: "Od Apoela ne zavisi baš ništa"

Moreira: "Od Apoela ne zavisi baš ništa"
27. jul 2009.


moreira4575020090720141056.jpg


Portugalac ne poznaje Apoel, ali više razmišlja o svom timu. "Partizan je taj koji odlučuje o ishodu ovog meča", kaže "Mo" i dodaje da očekuje defanzivu Kiprana, ali i pobedu u Nikoziji. "Neka Kleo i Diara budu na nivou iz prethodnih mečeva i biće dovoljno", kaže sjajni vezista.
Almani Moreira nikada u životu nije igrao protiv nekog kiparskog kluba, kaže da će ih trener Jokanović upoznati sa osnovnim stvarima o protivniku, ali i da je Partizan taj koji će dobiti ili izgubiti meč.

„Ne bi trebalo da nas bude puno briga za Kiprane. Mi se pitamo, svakako da će meč biti teži nego protiv Rila, ali sve je u našim rukama. Priželjkujem pobedu u Nikoziji, jer sam ubeđen da će se Apoel braniti i pred svojim navijačima“, kaže „Mo“.

On dodaje da se ne boji vrućine i da takve stvari ne odlučuju pobednika.

„Uslovi su isti i za jedne i za druge, temperatura će kako čujemo biti oko 27 stepeni, pa ni na šta ne možemo da se žalimo. Ako odigramo kako možemo, dobićemo u Nikoziji“, dodaje Portugalac uz želju da Diara i Kleo budu ubojiti protiv prvaka Kipra, kao što je bio slučaj u duelu sa Velšanima.
 
Natrag
Top