FK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
Zvezda ne pušta Savića na probu u Siti, on bi samo da igra...

11. jul 2010. | 08:37 | Izvor: Sportske.net

Situacija delimično razjašnjena, fudbaleru ponuđen pre pola godine novi ugovor, on želi da igra. Zvezda na prvom mestu, no bez utakmica stagnira.
savic-veca11212020100222034319.jpg
Problem je u osnovi minutaža, Vujadin Savić je prošlu godinu uglavnom presedeo na klupi, a smatra da stagnira. Ugovor mu ističe u januaru, ponuda je već od prošle zime na stolu, ali on nije ništa potpisao.


Priča o Mančester Sitiju je poziv na dvonedeljnu probu.

"Kontaktirao nas je neki engleski menadžer, ne klub, sa željom da Savić dođe na probu. Od toga nema ništa, mi smo ozbiljan klub", poručuje direktor Adžić.

Potvrdio je da postoji ponuda kluba, ali da se Vujadin, ili bolje rečeno otac Dušan, koji vodi brigu o njegovoj karijeri premišljaju. Razlog je minutaža.

"Imponuje mi što se Mančester Siti interesuje, ali meni je Zvezda na prvom mestu. Hoću da ostanem, ali da igram, opravdaću poverenje i status prvotimca. Ako klub pokaže da računa na mene, produžiću ugovor", rekao je Vujadin Savić.

U slučaju da napusti klub u januaru, Adžić pominje 300 000 evra obeštećenja koje bi pripalo Zvezdi na osnovu godina provedenih u klubu.

Kako će se raspetljati, videćemo ove jeseni, Savić može da pregovara već sada, jer mu ugovor ističe za manje od šest meseci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
Zvezdi "zapali" Slovaci

16 Jul 2010 | 13:57
Izvor: Sportal.rs

Zvezdi "zapali" Slovaci!

Fudbaleri Crvene zvezde dobili su prvog protivnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Crveno-beli će u prvoj utakmici trećeg kola 29. jula dočekati tim koji je minulu sezonu završio na drugoj poziciji u slovačkom prvenstvu - Slovan iz Bratislave!

Revanš je na programu nedelju dana kasnije u prestonici Slovačke.

Utisak je da su Beograđani mogli bolje da prođu prilikom žreba, s obzirom na to da su pored Slovana, za protivnika mogli da dobiju pobednike duela Videoton - Maribor (prvi meč u Mađarskoj 1:1) i Valeta - Ruh (prvi meč na Malti 1:1), kao i na Nordsjilend (Danska) i Inter Turku (Finska).
00031605.jpg

FK Slovan iz Bratislave je osnovan 1919. godine i višestruki je osvajač nacionalnih šampionata i Kupova, a 1969. godine je osvojio Kup UEFA, uz čak 10 osvojenih pehara u Intertoto kupu. Sezonu 2009-2010 završio je na drugom mestu, sa samo tri boda zaostatka iz šampiona Žiline. Svoje utakmice igra na "Pasienki" stadionu u Bratislavi, kapaciteta nešto više od 13.000 mesta.

Slovan je najtrofejniji slovački klub. U sezoni 2008/2009 bili su šampioni - peti put od osamostaljenja Slovačke, a u trećem kolu kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona u oba meča, rezultatom 0:2, poraženi su od grčkog Olimpijakosa. Prethodno su eliminisali Zrinjski pobedivši predstavnika BiH ukupnim rezultatom 4:1. U borbi za plasman u Ligu Evrope pregazio ih je Ajaks - 1:2 i 0:5.

Najveći rival Slovana je Spartak iz Trnave, a ova dva kluba su i dva najpopularnija u zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
kako da se izrazim ne znam...
nije da vas ne volim ja vas mrzim...ono iz dna duse...
ali voleo bi da pobedite mali slovan...jer srbiji idu bodovi...
pa da mogu u fifi da nadjem jelen super ligu -.-'''
 
Natrag
Top