FK Crvena Zvezda

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kadu: "Presrećan sam zbog gola"

Kadu: "Presrećan sam zbog gola"

Izvor. B92, crvenazvezdafk.com | SO



Vezni fudbaler Crvene zvezde Kadu Mendeš izjavio je da je srećan zbog pobede nad Borcem, ali i zbog svoje dobre partije.


13522024364f6e32880e286631754676_orig.jpg


„Bio sam bolestan prethodnih nekoliko dana, ali Bog me je pogledao na večerašnjem susretu. Bilo je veoma teško pobediti jer se protivnik branio, a mi smo bili umorni posle derbija. Presrećan sam što sam se u ekipu vratio golom i asistrencijom"

„Sve utakmice u ovoj polusezoni smo pobedili. Tako moramo i da nastavimo, da uđemo u veliku seriju trijumfa. Sledećeg vikenda na Marakani protiv Hajduka opet ćemo ići na pobedu i osvajanje novih bodova“, dodao je Kadu.

Levo krilo Zvezde Luka Milunović izjavio je da je pobeda bila imperativ i dodao je:

„Želeli smo brzo da postignemo gol u čemu nismo uspeli, prvo poluvreme nismo odigrali na visokom nivou. U pauzi smo se dogovorili da igramo brže i da raširimo protivnika, što je na kraju urodilo plodom. Predstoje nam dva dana odmora u kojima moramo da se zbijemo i od sledeće nedelje nastavimo sa dobrim igrama. Morao sam da se oporavim, uostalom kao i ostali moji saigrači. Jeste da smo imali težak raspored, ali obzirom na rezultate ništa nam ne pada teško“.

Trener Robert Prosinečki rekao je da njegov tim nije imao ritam, ali je čestitao igračima što su izvukli pobedu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Prosinečki: "Čestitam igračima"

Prosinečki: "Čestitam igračima"

Izvor. B92, Beta


Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je posle pobede nad Borcem sa 2:0 da je zadovoljan trijumfom, ali da njegovi fudbaleri nisu imali ritam.

473422634f6c66b2ac55a421407580_orig.jpg

"Najavljivao sam da će biti teška utakmica, što se i pokazalo. Mi smo odigrali kako smo očekivali, imali smo nekoliko šansi, ali nismo imali ritam. Moram da čestitam igračima što su dobili utakmicu, uprkos velikom emotivnom pražnjenju posle pobede nad Partizanom. li smo strpljivi i najbitnije je da smo osvojili tri boda".

Prosinečki je igračima posle šest uzastopnih pobeda dao dva slobodna dana i oni će u utorak nastaviti sa treninzima.Trener Zvezde je rekao da je kapiten Nikola Mikić povredio skočni zglob.

Trener Borca Slavko Petrović kazao je da je njegova ekipa primila prvi gol posle "kardinalne greške".

"Došli smo sa ciljem da napravimo iznenađenje, držali smo utakmicu neizvesnom 70 minuta, ali smo primili gol posle jedne kardinalne greške. Pored poraza izgubili smo i tri igrača što zbog povreda, što zbog crvenog kartona".

Petrović je rekao da kapiten Borca Jovan Damjanović nije bio u timu, pošto je, prema njegovim saznanjima, potpisao za beloruski Dinamo iz Minska.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kadu: Osetilo se da smo umorni posle derbija

Kadu: Osetilo se da smo umorni posle derbija


Blic


Vezista Crvene zvezde Kadu je proteklih nekoliko dana mirovao zbog bolesti, ali je uspeo da se nađe na terenu Marakane i kao rezervista bude najzaslužniji za trijumf crveno-belih nad Borcem iz Čačka.

225079_kakadu01-blic-marko-metlas_f.jpg


Brazilac je asistirao Lazoviću za vodeći gol, a u finišu je potvrdio trijumf od 2:0.

"Bio sam bolestan prethodnih nekoliko dana, ali Bog me je pogledao na susretu protiv Borca. Bilo je veoma teško pobediti, jer se protivnik branio, a mi smo bili umorni posle derbija. Presrećan sam što sam se u ekipu vratio golom i asistencijom", rekao je Kadu.

Kadu se nada da će Zvezda pronaći snage za predstojeće duele.

"Sve utakmice u ovoj polusezoni smo pobedili. Tako moramo i da nastavimo, da uđemo u veliku seriju trijumfa. Sledećeg vikenda na Marakani protiv Hajduka, opet ćemo ići na pobedu i osvajanje novih bodova", priželjkuje Kadu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vesić: "Nisam uništio Zvezdu"

Vesić: "Nisam uništio Zvezdu"

Izvor. B92, redstarbelgrade.info | NK


Savetnik predsednika fudbalskog kluba Crvena zvezda Vladana Lukića, Goran Vesić, odbacio je optužbe da iz senke vodi klub sa "Marakane".

16443188544f70a0ffcfa80266162664_orig.jpg

Vesić je u intervjuu za internet sajt redstarbelgrade.info govorio i o svom učinku dok je bio funkcioner košarkaškog kluba Crvena zvezda.

Predsednik Fudbalskog sаvezа Srbije Tomislav Kаrаdžić kаo i mnogi ljudi bliski Pаrtizаnu Vаs optužuju dа vlаdаte klubom iz senke umesto Vlаdаnа Lukićа?

„Uvek mi je bilo smešno kаdа se neko iz drugog klubа bаvi nаmа. To govori o kompleksimа. Moglo bi dugo dа se pričа o njihovim senkаmа, аli o tom drugom prilikom i vrlo detаljno. Inаče ti što pričаju kаko jа vlаdаm iz senke posle dođu u klub nа pregovore sа Lukićem!? Ovа zlonаmernа pričа je plаsirаnа i usmerenа je kа rušenju Zvezde. Njome žele dа pokаžu kаko Crvenа zvezdа nemа predsednikа već njome vlаdаju neki ljudi zа koje se ne znа, što znаči dа nismo ozbiljnа institucijа. Dаkle, hаjde dа jednom stаvimo tаčku nа tu glupost.“

Mnogi nаvijаči ne mogu, а dа ne podvuku pаrаlelu sа dešаvаnjimа i rezulаtimа košаrkаškog klubа dok ste vi bili njegov deo. Kаko komentаrišete činjenicu dа zа sve vreme vаšeg prisustvа u košаrkаškom i fudbаlskom klubu Zvezdа nije osvojilа nijednu titulu?

„Ako me pitаte dа li sаm zаdovoljаn učinjenim u košаrci - nisаm. Bio bih zаdovoljаn dа smo svаke godine osvаjаli duplu krunu i dа smo igrаli Evroligu. Jа sаm sаmo nаveo objektivne okolnosti zаšto se to nije desilo. I zаto mi je mukа kаdа čujem kаko pojedini neupućeni „poznаvаoci košаrke" ili zlonаmerni pričаju kаko je uprаvа čiji sаm deo bilа "uništilа" košаrkаški klub. Tаj košаrkаški klub je "uništen" dve godine rаnije kаdа je počeo dа se bori zа opstаnаk, kаdа je izgubio Vujаnićа, Rаdmаnovićа i ostаle, kаdа je ušаo u finаnsijske probleme zbog аstronomskih ugovorа koji su potpisivаni sа igrаčimа bez ikаkvog plаnа... Mi smo oživeli košаrkаški klub, podigli gа nа noge, od klubа koji se borio zа opstаnаk doveli gа dа se bori zа tutule i od klubа koji je bio u milonskom dugovimа doveli u njegа ozbiljne sponzore. Čim se pojаvio finаnsijer, čovek sа društvenim ugledom, koji je mogаo dа uloži više novcа u klub, а pri tom je želeo dа bude predsednik, prepustili smo mu dа vodi klub dаlje. Svi smo se preselili nа tribine i svim srcem nаvijаli dа klub uzimа titule, dа nаstаvi gde smo mi stаli i dа bude uspešniji.“

U kojoj meri su na rezultate KK Crvena zvezda uticali nesportski faktori, odnosno faktori arbitraže?

„Odmah da kažem, bez obzira što mislim da smo mogli više, ponosan sam na ono što smo uradili u košarkaškom klubu. Reći su samo ovako – Drobnjakova trojka iz auta, ponovo podsećam na prebijanje naših navijača u Vršcu i Beogradu u trenutku kada smo imali najbolji tim u zemlji što mislim da nije slučajno. Da se ne branim nekim teorijama zavere govore dešavanja na petoj utakmici finala 2009. godine. Uostalom, pitajte ako vas zanima tadašnjeg predsednika Vučićevića i trenera Pešića šta se dešavalo pre i tokom te utakmice.“
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džajić: Kasalica Zvezdina budućnost

Džajić: Kasalica Zvezdina budućnost

Izvor. B92, Večernje novosti | MJ


Legenda Crvene zvezde Dragan Džajić kaže da je upravo Filip Kasalica profil igrača koji je nedostajao klubu sa "Marakane" u poslednje vreme.

21464647634f7033b752be5516969233_orig.jpg

Kasalica je u Crvenu zvezdu stigao tokom zimskog prelaznog roka, za prvi tim nastupio je četiri puta i postigao dva gola, od čega jedan za trijumf Zvezde u 'večitom derbiju'.

„To je strahovita brzina, neverovatan cug. Igrača sa takvim svojstvima odavno nismo imali, a upravo nam je taj profil nedostajao“, kaže bivši direktor Zvezde.

On je posebno fasciniran brzinom i eksplozivnošću Kasalice na terenu.

"Kako je samo usprintao kod golova koje je postigao protiv Smedereva i Partizana.Podsetio me je na brzanjce iz mojih igračkih vremena", kaže bivši Zvezdin as.

Džajić smatra da su se novajlije dobro i brzo uklopile, da su pokazali da imaju kvalitet za klub kao što je Zvezda, što je osnova za dobar rad. Posebne reči hvale Zvezdina zvezda ima za Luku Milunovića.

“Veoma interesantan je i mali Milunović. Postigao je tri gola na prve tri utakmice, svaki na drugačiji način. A onaj kada je zatresao mrežu u derbiju bio je perfektan. Vidi se da ima štofa, golgeterski njuh, samo neka tako nastavi”, kaže Džajić.

I dok su navijači 'crveno-belih' euforični posle pet vezanih pobeda Zvezde u prvenstvu i pobede u polufinalu kupa Srbije protiv najvećeg rivala, Džajić kaže da još nije vreme za slavlje.

“Nema opuštanja. Sezona je tek počela, a nagoveštaj velikih mogućnosti ove, nove Zvezde, mora samo da tera na još veći rad. Jednostavno, pobeda nad Partizanom je velika, pre svega u psihološkom smislu, i za klub i za igrače ima ogromnu važnost” ističe Džajić.

Zvezdina legenda smatra i da se derbi po kvalitetu igre razlikuje od drugih prvenstvenih utakmica.

“Derbi utakmice su najsvetije što naš fudbal ima, a, nažalost, sličnih utakmica nema. Ostali klubovi, bez ljutnje, nemaju ni sličan kvalitet. Kada pobedite šampiona, onda znači da ste mnogo uradili i da treba u svakom narednom meču da igrate s istom energijom i borbenošću. Samo tako ta pobeda dobija na snazi i vrednosti, samo tako može da se nastavi bitka s poljuljanim Partizanom”, zaključio je Džajić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dimitrijević: Iz serije teških mečeva Zvezda je izašla trijumfalno

Dimitrijević: Iz serije teških mečeva Zvezda je izašla trijumfalno


Blic


Vezni fudbaler Crvene zvezde Miloš Dimitrijević je u meču protiv Borca po prvi put bio u startnoj postavi od početka drugog dela sezone, pa i ne čudi što je zadovoljan i time, ali i serijom pobeda crveno-belih.

228862_milos-dimitrijevic01-blic-marko-metlas_f.jpg


Dimitrijević je jesenas bio neizostavan član prve postave, ali ovog proleća uglavnom ima ulogu "džokera" kod trenera Prosinečkog. Međutim, to mu ne smeta da svojim umećem i iskustvom doprinosi pobedama ekipe.


"Iz utakmice sa Čačanima pamtićemo samo pobedu i osvajanje nova tri boda. Nismo igrali sjajno, ali smo i pored toga nastavili pobedničku seriju. Imali smo veoma težak raspored, mnogo teških mečeva iz kojih smo izašli trijumfalno i nema razloga da ne budemo zadovoljni", rekao je Dimitrijević za klupski sajt.

On je dodao da se u finišu meča protiv Borca kod njega i njegovih saigrača nije osećala panika.

"Verovali smo u sebe i pobedu jer smo konstantno pritiskali protivnika. Kao plod takve igre nagrađeni smo pogotkom u 70. minutu. Zadovoljan sam i svojom igrom, iako sam svestan da još nisam uhvatio željeni ritam. Prvenstvo je dugo, nadam se da ću biti sve bolji i bolji", rekao je Miloš Dimitrijević koji dva slobodna dana, koja su Zvezdini prvotimci dobili od Prosinečkog pred novu seriju teških utakmica, provodi pored reke uživajući u svom velikom hobiju, pecanju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zbog vizije i punih tribina Zvezda sprema novi ugovor Prosinečkom

Zbog vizije i punih tribina Zvezda sprema novi ugovor Prosinečkom


Blic


Čak i da ne osvoji ni jedan trofej ove sezone, Robert Prosinečki bi njen kraj mogao da dočeka sa novim ugovorom sa Crvenom zvezdom, čija je uprava prilično zadovoljna onim što je trener postigao sa crveno-belima.


229406_robi-navijaci01-blic-marko-metlas_f.jpg


Prema navodima “Sporta”, stratega ekipe sa Marakane uskoro očekuje ponuda da saradnju produži sve do leta 2014, odnosno da još dve pune sezone bude šef stručnog štaba Crvene zvezde.


“Prosinečkom je posle odlaska sportskog direktora Ivana Adžića poverena selekcija tima: od fudbalera koje je trebalo dovesti na Marakanu do transfer liste i određivanja koga će od igrača zadržati u profesionalnom pogonu”, navodi “Sport”, dodajući da uprava ocenjenje “da je učinjen dobar posao, što se manifestuje i velikom odzivom navijača koji pune tribine”, te da čelnici Zvezde smatraju “da bi kao podršku treneru za dobru viziju i strategiju trebalo odmah ponuditi potpisivanje novog ugovora za dve naredne sezone”.

Crvena zvezda je trenutno drugoplasirana u šampionatu Srbije sa šest bodova manje u odnosu na lidera, Partizan, kog je pobedila sa 2:0 u prvom meču polufinala Kupa na svom terenu.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezda opet otvara kapije: besplatno na "Istok" sa članskom kartom

Zvezda opet otvara kapije: besplatno na "Istok" sa članskom kartom


Blic


Čelnici Crvene zvezde odlučili su da ulaz na istočnu tribinu Marakane bude besplatan na utakmici protiv Hajduka u subotu, za sve one koji dođu sa članskom kartom kluba iz Ljutice Bogdana.

228481_msm6932_f.jpg


Svi oni koji imaju člansku kartu mogu radnim danima u periodu od 9 do 17 časova da podignu besplatnu ulaznicu za "Istok", za sektore pet i šest.


Zvezda protiv Hajduka u subotu, u okviru 21. kola Jelen Superlige nastavlja poteru za vodećim Partizanom i traži šestu uzastopnu pobedu od starta prolećnog dela prvenstva.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Treći Zvezdin pokušaj za novu Marakanu Foto

Treći Zvezdin pokušaj za novu Marakanu


Blic


Ko o čemu - Zvezda o novoj „Marakani“. U očekivanju rezultata koji će ojačati poziciju uprave pred nove izbore u opticaju je ponovo ideja o gradnji stadiona, ovog puta uz pomoć Kineza.



Izjava koju je u etar poslao Goran Vesić, savetnik predsednika Lukića, bila bi istinska senzacija da nije stara dve godine, samo u novoj verziji. Podsetimo, 29. maja 2010, na proslavi 19. godišnjice trijumfa u Bariju, predstavljen je projekat „Zvezdani grad“ autora Marija Sua Kaija, portugalskog arhitekte, kada je najavljeno da će novi stadion biti izgrađen za pet godina, dakle do 2015.

Iza projekta je stajao portugalsko-engleski investicioni fond „Sonae siera“, od koga se očekivalo da će biti i investitor kompleksa čija je vrednost procenjena na 500-600 miliona evra. Kasnije se, međutim, ispostavilo da je ovaj fond spreman da učestvuje sa oko 150 miliona evra, dok se za ostatak traže drugi investitori.

Čitava priča i proslava, slučajno ili ne, poklopila se sa Zvezdinim neuspehom u Superligi i osvajanjem drugog mesta, posle neobjašnjive smene trenera Pižona Petrovića u trenutku kad su crveno-beli vodili sa dva boda prednosti u odnosu na Partizan. Od tada se o stadionu nije pričalo i sve je palo u zaborav - do 23. marta prošle godine i posete ruskog premijera Vladimira Putina. Tada su oživele nade u realizaciju hiperambicioznog projekta.

Dok su mediji nagađali o čemu su Zvezdini čelnici razgovarali sa najuglednijim gostom koji je ikad posetio klub, oni su uzdržanim izjavama raspaljivali maštu navijača i javnosti.

- Razgovarali smo, postoji predlog Rusa za novu „Marakanu“. To je sve što mogu da kažem - rekao je Andrija Kleut, tadašnji generalni sekretar crveno-belih.

Krenule su priče „iz poverljivih izvora“ da Rusi žele da otkupe portugalski projekat i daju stadionu naziv „Gasprom arena“, čime bi bila zaokruženo partnerstvo sa moćnom naftnom kompanijom, inače generalnim sponzorom na rok od pet godina.

Od velikih očekivanja nije se odmaklo, ali je pre mesec dana još jednom „procurilo“ kako je Zvezda na putu da nađe investitora. Kleutov naslednik Đorđe Stefanović potvrdio je kontakte sa „velikom kineskom kompanijom“”, rekavši da je njihov čovek u januaru posetio „Marakanu“ i upoznao se sa potencijalom.

- Kinezi su kontaktirali sa svojom privrednom komorom, a ona sa komorom Srbije, koja se obratila Zvezdi - rekao je Stefanović, potvrđujući da je reč o istom projektu koji je predstavljen pre dve godine.

Enigme, dakle, nema: reč je ponovo o „Zvezdanom gradu“, a zagonetna kineska firma je treći potencijalni investitor koji se pominje u nepune dve godine. Jedno je sigurno: ako se od namere stigne do gradnje, prvobitno najavljeni rok - 2015. godina - i teoretski je neostvariv.

[TABLE="class: antre_c back_c_1"]
[TR]
[TD]Den Tana demantovao Vesića o visini dugovanja
Povodom izjave Zvezdinog savetnika Gorana Vesića da je sadašnja uprava zatekla dug od 31,4 miliona evra, „Blicu“ se javio bivši predsednik kluba Den Tana s tvrdnjom da je taj iznos bio znatno manji.

- Četiri dana posle izbora nove uprave, dakle 31. maja 2009, finansijsko stanje u Crvenoj zvezdi bilo je sledeće: dug 29.174.702 evra, potraživanja iz inostranstva 9.250.744, a iz zemlje 759.909 evra. Kad se sabere i oduzme, neto dug je iznosio 19.164.049 evra, a ne kako je prikazano u izjavi gospodina Vesića. Te cifre stoje u klupskim knjigama i lako ih je proveriti - rekao je Den Tana, posle čije je ostavke izabran Vladan Lukić.
Bivši predsednik se nada boljim danima u klubu.
- Daj bože da Kinezi sagrade novi stadion i da klub počne da osvaja titule.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stadion Zvezde među 50 najznačajnijih u Evropi

Stadion Zvezde među 50 najznačajnijih u Evropi


Blic


Prema navodima nemačke kompanije "Stadionvelt", beogradska Marakana, stadion Crvene zvezde, spasa među 50 sportskih objekata te vrste koji "moraju da se vide".

230172_mara01-blic-nemanja-kostic_f.jpg


Pored Zvezdinog stadiona, samo su još tri iz bivše SFRJ uvrštena na ovu listu “Stadionvelt”-a, Kantrida u Rijeci, splitski Poljud i skopski Filip Drugi.



Evo ko se još našao na spisku odabranih:

Amsterdam arena, Olimpijski stadion “Spiros Luis” (Atina), Kamp Nou (Barselona), Sent Jakob park (Bazel), Olimpijski (Berlin), Švajcarska (Bern), Mijeski (Vroclav), Kralj Boduen (Brisel), Nacionalni (Bukurešt), Milenijum (Kardif), PGE Arena (Gdanjsk), Signal Iduna park (Dortmund), Aviva (Dablin), Esprit arena (Dizeldorf), Veltins arena (Gelzenkirhen), Seltik park, Hempden park i Ajbroks (svi u Glazgovu), Imtek arena (Hamburg), Šukur Sračoglu i Turk telekom arena (oba u Istanbulu), Olimpijski (Kijev), Rajn energi (Keln), Parken (Kopenhagen), Luž (Lisabon), Enfild (Liverpul), Vembli (London), Santjago Bernabeu (Madrid), Đuzepe Meaca (Milan), Old Traford (Mančester), Velodrom (Marselj), Luj drugi (Monako), Lužnjiki (Moskva), Alijanc arena (Minhen), San Paolo (Napulj), Stad de Frans (Pariz), Dragao (Porto), Sinot tip arena (Prag), Olimpiko (Rim), Fejenord (Roterdam), Petrovski (Sankt Peterburg), Juventus arena (Torino), Narodni (Varšava), Ernst Hapel (Beč), Lecigrund plus (Cirih), De la Likorn (Amijen), Gelerdom (Arnhem), Sveti Nikola (Bari), Renato Dalara (Bolonja), Munisipal (Braga), Hrazdan (Jerevan), Viktorija (Gibraltar), Lagen (Lahti) i Telenor arena (Oslo).


 
Natrag
Top