FK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Gruzijci imaju strah od "Marakane"

Gruzijci imaju strah od "Marakane"
26. jul 2009.


ilija-spasojevic-veca4786120090726043413.jpg


Igrač Dinama iz Tbilisija Ilija Spasojević oduševljen novom Crvenom zvezdom i "Delijama". Kaže da su oba kluba identičnog kvaliteta, a prednost svoje ekipe vidi u izuzetnom napadaču Marebašviliju koji jednim potezom ume da reši meč.
Mladi reprezentativac Crne Gore, Ilija Spasojević, koji je prošle sezone bio najbolji strelac Dinama iz Tbilisija, gledao je na Marakani meč između Crvene zvezde i Rudara, pošto se zbog povrede nalazi u Podgorici. Spasojević kaže da će imati šta da prenese svom treneru Kahi Kačaravi.

"Reći ću da sam video novu, snažnu i disciplinovanu Zvezdu, pod vođstvom trenera Pižona Petrovića, ali i fantastične "Delije", mislim da oni mogu biti prevaga u konačnom rezultatu jer mi takve navijače nemamo", rekao je Spasojević za "Blic".

On je dodao da se Gruzijci najviše plaše Zvezdinog imena i vatrenih navijača koji su u Tbilisiju mirni i ni izbliza nisu kao nas. Od svojih igrača u prvi plan stavlja Georgija Merebašvilija, dvostrukog strelca u drugom meču protiv Liepaje. Kaže da je on sjajan je igrač i paklen napadač koga 90 minuta nema nigde, o onda jednim potezom reši meč. Inače, dodaje Spasojević, za njega se otimaju brojni klubovi u Nemačkoj.

O svom klubu kaže da u Gruziji predstavlja isto što i Crvena zvezda u Srbiji, ali da isto kao i srpski klub živi od stare slave.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Ninkov: "Prošle godine košmar, sada je sve bolje"

Ninkov: "Prošle godine košmar, sada je sve bolje"
27. jul 2009.


ninkov-velika4191020090708134040.gif


Jedan od retkih koji je "preživeo" na "Marakani", Pavle Ninkov kaže da je laka pobeda nad Rudarom u stvari posledica mnogo bolje atmosfere u klubu. "Prošle sezone pred Apoel, ništa nije funcionisalo", priseća se desni bek crveno - belih. Za Dinamo isti recept kao protiv Rudara.
Jedan od igrača koji je i prošlog leta bio u Zvezdi, Pavle Ninkov, kaže da nije strahovao da će se ponoviti posrtanja u Evropi, jer je situacija u klubu, odnosno atmosfera mnogo bolja.

„Taj poraz od Kiprana je bio posledica ubitačnih priprema, atmosfera je bila loša, većina igrača nezadovoljni. Sada je sve drugačije, što je naravno pomoglo da eliminišemo Rudar“, kaže Ninkov.

Standardni desni bek Zvezde, ne zna puno o Dinamu.

„Nemamo neke detaljnije informacije, ali do meča ćemo ih dobiti. Važno je kako ćemo mi da se snađemo u Tbilisiju, neka bude kao protiv Slovenaca, minimalna pobeda u prvom meču, kako bismo olakšali posao u Beogradu“, smatra nekadašnji fudbaler Čukaričkog.

„Još se uigravamo, mnogo je prostora za napredak i to će se videti već u narednom meču“, poručuje Pavle Ninkov.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Pižon: "Radim za sitan novac, ali Zvezdu ne doživljavam kao posao"

Pižon: "Radim za sitan novac, ali Zvezdu ne doživljavam kao posao"
27. jul 2009.


petrovic-veca4485020090716174947.jpg
pizon-veca4170020090708042021.jpg


Zvezdin trener ima pet puta manju platu od prethodnika, ali on kaže da je Zvezda za njega kuća i porodica, a ne posao. "Naravno da nigde ne bih radio za ovako male pare, ali ovo je moj klub", kaže Petrović. Mnoge stvari rešava u hodu, naučio da živi sa pritiskom rezultata, ali je to situacija u svakom velikom klubu.
Vladimir Petrović je čovek koga Zvezdini igrači apostrofiraju kao najzaslužnijeg za ubedljiv trijumf nad Rudarom, odnosno plasman u narednu rundu kvalifikacija.Iskusni stručnjak živi i radi pod teretom velikih očekivanja, ali kaže da je to u Zvezdi normalno.

„Jednostavno, takav je veliki klub, meni to ne mora niko da priča. I navijači i javnost i mi sami očekujemo najviše. Ne bih da licitiram sa rezultatima, ali Zvezda mora da bude stabilna i da ne živi od danas do sutra“, kaže „Pižon“.

On rad za mnogo manju platu nego njegovi prethodnici ne doživljava kao devalvaciju kvaliteta.

„Drugo je to, nigde ne bih radio za ovako mali novac, ali Marakana je moja kuća i porodica, ne posmatram ovo kao klasični posao“, tvrdi trener crveno – belih.

Dodaje da žali za Parkerom jer bi njegovo iskustvo značilo mnogo, ali i za Kastiljom, mada je je svestan da nije bilo realne šanse da ova dva internacionalca igraju u Zvezdi ove sezone.

Od igrača koji stilom podsećaju na njega iz najboljih dana, kaže da Kadu ima dosta kreativnosti, ali i Lazović koji je stigao iz Čačka.

„“Prelazni rok još traje, verujem da ćemo se dodatno pojačati. Mnoge stvari rešavamo u hodu, a narednog leta Zvezda mora da bude mnogo bolja i jača na svakom planu, nego što je slučaj danas“, zaključuje Vladimir Petrović.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Zvezda "imitirala" Partizan - 2:0 za Dinamo

Zvezda "imitirala" Partizan - 2:0 za Dinamo
30. jul 2009.


00007055.jpg


Kukavička igra, neiskustvo i bezidejnost odveli Zvezdu u lagani poraz. Dinamo ni iz čega stigao do vođstva, a onda u finišu duplirao prednost. Crveno - beli gotovo bez udarca na gol, pa je poraz logičan. Jedina pozitivna stvar je to što ni Dinamo nije posebno kvalitetan, ali su sada šanse našeg kluba mnogo manje. Revanš za sedam dana u Beogradu.
Ništa nije podsećalo na evropski meč, zapušteni stadion gotovo da je bio sablasno prazan, u pojedinim trenucima je čak izgledalo da ima više policije nego navijača.


Još je nedostajalo da u prvim redovima sede vojnici koji bacaju šapke u vazduh kada domaćin postigne gol, pa da sve neodoljivo podseća na sovjetska vremena. Fudbal danas u Gruziji nije tema, i to se vidi po tome kako izgleda Dinamo, bez dileme najveći klub u ovoj zemlji.

Vladimir Petrović se ipak odlučio za nominalno dva špica, Jevtić je pridodat Lekiću, ali je imao dosta defanzivnih obaveza. Zvezda je pokušala da u prvom poluvremenu primeni recept iz Slovenije i izgledalo je da joj to polazi za rukom.

U prvih 40 minuta, fudbaleri domaćih nisu izbliza videli kako izgleda Bojan Pavlović. Igralo se na sredini terena, pokušao je Tutorić glavom nakon kornera, na drugoj strani Šota Kašija oprobao je šut. Smrtna dosada, koja je išla na ruku gostima.

Zvezda je strepela najviše u 23. minutu, kada je nervozni Isah napravio prekršaj, iako je već imao žuti karton. Učinilo se da je napravio glupost i da Beograđani ostaju sa desetoricom, ali holandski sudija je oprostio Afrikancu.

Gosti su pretili preko agilnog Ignjatijevića, koji je možda odigrao i najzapaženiju rolu, ali je poveo Dinamo. Iznenadna kontra, odbrana Zvezde nije stigla da zatvori šut, Pavlović je odbio loptu, natrčao je najbolji igrač domaćina Merebašvili i to je 1:0. Ni iz čega, Gruzini stižu do vođstva.

Šok za crveno – beli, ali je Ignjatijević već u narednom napadu odlično šutirao, ali je Loria napravio lepu paradu.

Utisak je da je Zvezda ispala naivna, i iako je možda bila i bolji rival, otišla je sa minusom na poluvreme.

Na startu drugog dela, crveno – beli su bili još pod utiskom primljenog gola, par nesigurnosti u odbrani, pretili su Dagnelašvili i Merebašvili, ali Pavlović nije bio na mukama.

Reagovao je trener Petrović, pokušao da uvođenjem Kadua i Perovića razmrda ekipu. Međutim i dalje je domaćin pretio, Masadze je dobro šutirao, ali je ponovo bio neprecizan.

Poslednju izmenu, trener Zvezde je izvršio 20 – tak minuta pre kraja, kada je Nikolić zamenio Lazetića. U tim trenucima Zvezda je delovala smušeno, a najbolja prilika je bio slobodan udarac Kadua iz lepe pozicije, no šut je bio slab i predvidiv.

Dinamo je mogao da duplira vođstvo preko rezerviste Lomije, ali je Pavlović bio siguran.

Do kraja se igralo nepovezano, Dinamo se orjentisao na kontranapade, ponovo je Lomija mogao da matira Beograđane. Zvezda je imala terensku inicijativu, ali igrala je totalno bez ideje. Nedostatak kreativnosti je bio vidljiv u svakom trenutku.

I dogodilo se ono što je bilo neminovno, nakon kornera u finišu meča, kapiten Kmaladze je neometan sa pet metara glavom, zakucao loptu u mrežu Zvezde.

Neiskustvo, ali i kukavička igra osvetila se gostima, možda nisu zaslužili ubedljiv poraz, ali nisu mogli ni bolje da prođu, ovakvim pristupom.

Biće teško u revanšu, bez obzira što je Dinamo prosečan tim, baš kao i crveno – beli. „Marakana“ može da bude ogromna prednost, ali ne igraju tribine već fudbaleri.

Ovi, koji danas nastupaju za Zvezdu nisu dovoljni za ambicije koje klub ima, i to treba javno reći. Videćemo šta će se dešavati za sedam dana u Beogradu, ali i da crveno – beli prođu, prvi ozbiljniji rival bi ih lagano dobio.

Istina je surova, ali od većih dostignuća nema ništa.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
Pižon: "Ništa nije gotovo"

Pižon: "Ništa nije gotovo"
30. jul 2009


2140066934a71d5603e6ae366672904_big.jpg


Trener Crvene zvezde Vladimir Petrović Pižon izjavio je posle poraza od Dinama da veruje da njegova ekipa može da prođe dalje.


Petrović je rekao kako ekipa nije poštovala dogovor i da je najveći problem bio drugi primljen gol. Trener ’crveno-belih’ smatra da je visoka pobeda nad Rudarom u Beogradu uticala na igrače da se opuste, ali i da će Crvena zvezda pred domaćom publikom moći da savlada Dinamo i obezbedi prolaz u narednu rundu.

Trener Crvene zvezde Vladimir Petrović Pižon smatra da je Dinamo zasluženo slavio u prvom susretu.

"Dinamo je danas bio bolji protivnik i zasluženo je pobedio. Ne bih bio nezadovoljan da je rezultat ostao 1:0 i smatram da je najveći problem taj drugi gol koji je naivno primljen u finišu utakmice. Ekipa nije igrala onako kako smo se dogovorili, jer sam hteo da loptu imamo mnogo više u posedu i da se dodajemo, da gradimo akcije, a ne da igramo dugim loptama. To nam nije uspevalo, pogotovo u prvom poluvremenu", rekao je Petrović.

Petrović smatra da bi njegova ekipa pred domaćom publikom mogla da nadoknadi zaostatak i da prođe dalej.

14615302044a71d5604944c874938782_big.jpg


"Verujem da Zvezda u Beogradu, pred domaćom publikom, može da nadoknadi ovaj rezultat i da prođe dalje. Zadovoljan sam što Merebašvili (strelac prvog gola) neće igrati u revanšu jer je dobio dva žuta kartona. I dalje verujem da Zvezda može da prođe dalje. Ekipu je malo ponelo to što smo ubedljivo pobedili Rudar u Beogradu i to je očigledno psihološki uticalo na igrače. Očekujem da u revanšu nećemo biti apatični", rekao je trener 'crveno-belih'.
crvenazvezdafk.com

Štoper Crvene zvezde Đorđe Tutorić takođe veruje da će njegova ekipa u revanšu prikazati više nego na meču u Tbilisiju.

"Uspevali smo da se odbranimo do tog 88. minuta kada smo primili gol koji je bio početinčki. Šta je, tu je, nećemo mnogo da se osvrćemo na ovu utakmicu. Očekujemo da za sedam dana na 'Marakani' pokažemo svoje pravo lice i da prođemo dalje", rekao je Tutorić.

Trener Dinama Kahaber Kačarava bio je iznenađen slabom igrom protivnika, ali je bio zadovoljan izdanjem i pobedom svoje ekipe.

"Iznenađen sam koliko je Crvena zvezda loše odigrala jer je u Gruziji smatramo za jedan od najvećih evropskih klubova, u rangu Intera, Milana, Reala. Ne baš toliko kvalitetnog, ali je u pitanju ipak veliki klub. Ovo je najveća pobeda Dinama u poslednjih par godina“, rekao je Kačarava

Kačarava je dodao da je optimista pred revanš u Beogradu, ali smatra da prolaz u narednu rundu još uvek nije obezbeđen.

"Smatram da smo zaslužili pobedu jer smo je više želeli. Ipak, 2:0 nije dovoljna prednost da bi se mirno išlo na revanš. Plaši me što će Merebašvili biti van ekipe u Beogradu. Takođe, očekujem više publike u Beogradu nego u Tbilisiju i to bi moglo da vrši pritisak na moju ekipu, ali sam i dalje optimista i mislim da možemo da prođemo", zaključio je trener Dinama.


Izvor: b92
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
do juce ste nas zajebavali za 2-0 a eto vam ga sad :D


----------------------------------------------------------

ja gledao reprizu pre 4-5 h :D
 
Natrag
Top