FC Manchester United ~ Crveni Đavoli

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Runi se izvinio, ali mu preti kazna

Runi se izvinio, ali mu preti kazna


Direktor Engleskog fudbalskog saveza (FA) Trevor Bruking rekao je da će se u ponedeljak razmatrati kazna za Vejna Runija zbog psovanja pred kamerama na utakmici protiv Vest Hema (4:2).


v202171p0.jpg



Napadač Mančester junajteda je na meču postigao tri gola, a poslednji u nizu je proslavio tako što je prišao kameri i psovao. On se odmah posle utakmice izvinio zbog incidenta.

"Runijev postupak će istražiti nadležni organi. Iznenađujuće je da neko posle tri data gola tako reaguje. To je nešto čime ćemo se pozabaviti", rekao je Bruking.

Vest Hem je poveo 2:0, a zatim je Runi het-trikom doneo preokret. Konačnih 4:2 postavio je Meksikanac Havijer Ernandez.

Mančester junajted je trenutno prvi na tabeli Premijer lige, sa sedam bodova više od drugoplasiranog Arsenala.

(Beta, foto AP)
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Moj prvi video uradak. Finale Lige prvaka 2008 u Moskvi. Trenuci trajno uklesani u mome srcu. Dan ponosa i slave.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nije loš video..nego što si čekao tri godine da ga realizuješ :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Hvala. Jbga, tek sam se prošli tjedan počeo baviti videom. Potrudiću se, pa ću i ovogodišnju pobjedu "uraditi".;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa dobro jak je Siti ove godine i vredi proslaviti pobedu nad gradskim rivalom yes4
A ako si slučajno mislio na LŠ...tu nema ništa...nemoj samo da se razočaraš :blum3:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Junajted "lomi" sezonu, Karlito sprema zamku

Junajted "lomi" sezonu, Karlito sprema zamku


"Crveni đavoli" već su nadomak titule prvaka Engleske, a u narednih nekoliko dana pokušaće da se plasiraju u finala Lige šampiona i FA kupa.

v202939p0.jpg



Revanš meč sa Čelsijem u utorak (20.45) i polufinale kupa sa Mančester sitijem u subotu umnogome će odrediti uspešnost ove sezone za ekipu Mančester junajteda.

Za plasman u finale elitnog kontinentalnog takmičenja biće im dovoljan i nerešen rezultat na njihovom stadionu
(prvi meč 1:0), što Aleks Ferguson kaže da neće biti nimalo lako.

"Čelsi može da uradi ono što smo mi uradili na njegovom terenu. Ali mi smo odlučni u nameri da pobedimo sve probleme i odbijemo napade svih koji bi da nas skinu sa trona"
, rekao je Ferguson.

Škotski stručnjak je veoma ljut zbog suspenzije Vejna Runija na dve utakmice i smatra da FA Engleske vodi hajku protiv njegovog kluba. Golgeter Junajteda, koji se ponovo nalazi u top formi, nije igrao u subotu protiv Fulama i neće moći da igra protiv Sitija.


"Dobra stvar je što se odmorio. Kazna će ga motivisati da odigra najbolje što može protiv Čelsija. Borbeni duh je ono što čini Junajted tako velikim klubom"
, dodao je Fergi.

On neće moći da računa na Darena Flečera, a pod znakom pitanja je i Rafael, u poslednje vreme standardan na poziciji desnog beka.


Povratkom Benajuna i Aleksa, menadžer Čelsija Karlo Anćeloti prvi put od početka sezone ima na raspolaganju kompletan tim.


Tradicija mu ne ide na ruku, jer Junajted već šest godina nije poražen u meču Lige šampiona na Old Trafordu. Uz to, ima 16 prolaza dalje iz 16 situacija kada je kod kuće igrao revanš posle evropske pobede u gostima...


Ali tradicije su uvek bile tu da se ruše.


"Naša pozicija sigurno nije povoljna, ali smo optimisti jer smo dobro odigrali prvu utakmicu. Imali smo stativu, nije nam sviran čist penal. Nećemo se predati unapred"
, poručio je Karlito.

Anćeloti je svestan da se dva tima više nego dobro poznaju.


"Moram da pripremim nešto novo, što će protivnika staviti na muke. Za pobedu na Old Trafordu neophodno je dati 100 odsto na svakom polju. Igrači moraju istinski da veruju u uspeh".


Italijan nije odlučio da li će istrajati u čekanju na prvi pogodak Fernanda Toresa, ili će u startnu postavu imenovati Didijea Drogbu.


Mogući sastavi


MANČESTER JUNAJTED: Van der Sar, Rafael (O'Šej), Vidić, Ferdinand, Evra, Kerik, Gigs, Valensija, Park, Runi, Eernandez.


ČELSI: Čeh, Ivanović, Aleks, Teri, Kol, Ramireš, Lampard, Esijen, Maluda, Anelka, Tores (Drogba).


(MONDO, foto: AP)


 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Vidić do kraja karijere u Mančesteru

Nemanja Vidić porućio je na nema nameru da ode sa Old Traforda, i da su natpisi u novinama kako želi da promeni sredinu neosnovani.

nemanja-vidic-18855-300x266.jpg


Kapiten Mančester Junajteda je ovih dana otklonio sve sumnje. Pred svaki prelazni rok pominje se njegov odlazak, a srpski reprezentativac se ovog puta oglasio i otklonio sve dileme.

–Nadam se da ću do kraja karijere igrati za Mančester – poručio je Vidić engleskim medijima.

–Čuo sam svašta oko mog odlaska. Ali jedno je sigurno, a to je da znam gde želim da budem – želim da ostanem ovde – bio je jasan Nemnaja Vidić.

Takođe, naglasio je kako nije u redu da novinari njegovim imenom podižu sebi tiraže.

–Najbolje godine proveo sam u ovom klubu, tako da spekulacije oko odlaska nisu korektne. Volim Mančester i nikada iz mojih usta nije izašlo ništa vezano za moj odlazak – objasnio je igrač „crvenih đavola“.

SOS kanal
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
124
Kad oni izgube od Mancester Sity-a i obore mene na tiketu za 30 evra dzaba im sve :D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Junajted kažnjen sa 30 funti

Junajted kažnjen sa 30 funti


Engleski premijeligaš Mančester Junajted moraće da u kasu Fudbalske asocijacije uplati 30 funti zbog minornog oštećenja svlačionice nakon završetka polufinala FA kupa protiv Mančester Sitija.

v203702p0.jpg



Mančester Junajted je eliminisan u nacionalnom Kupu pošto je izgubio od gradskog rivala sa 1:0, a taj meč pratlile su velike tenzije na terenu. Utakmica je završena napadom Rija Ferdinanda i nekoliko njegovih saigrača na napadača Mančester Sitija Marija Balotelija.

Ferdinand i ostali "crveni đavoli" napustili su teren londonskog stadiona "Vembli" veoma ljuti, a po ulasku u svlačionici neko iz ekspedicije trofejnog kluba je u afektu oštetio inventar prostorije.

U Mančester Junajtedu nisu želeli da imenuju prestupnika, a mediji saznaju da se radi o kondicionom treneru Toniju Stradviku.

(Tanjug/MONDO)
 
Natrag
Top