FC Manchester United ~ Crveni Đavoli

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Mančester ima niz od 28 utakmica bez poraza (23 + 5 prošle sezone). Koji je rekord Mančestera i Premijer lige?

kako su te iskusno iskulirali xD

Jeste, iskulirasmo coveka. Evo, da odgovorim sa malim zakasnjenjem.

Mancester je izjednacio sopstveni rekord od 29 utakmica bez poraza. Nazalost, niz su prekinuli porazom u subotu od Vulverhemptona. Rekord premijer lige drzi Arsenal sa 49. utakmica bez poraza, a njegov niz prekinuo je upravo Mancester junajted, pobedom od 2:0. Za Mancester sam znao, kao i za Arsenal da je vlasnik rekorda, sto je verovatno svim ljubiteljima premijer lige poznato, jedino sam morao da proverim tacan broj utakmica Arsenala bez poraza. yes3

Malo sam sumnjao u Mancester na pocetku sezone. Ipak, bez obzira na ovaj poraz i dalje su prvi. Razlika je 4 boda u odnosu na Arsenal, do kraja jos 13. kola, i nadam se da ce Mancester uzeti jos jednu titulu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Jeste, iskulirasmo coveka. Evo, da odgovorim sa malim zakasnjenjem.

Mancester je izjednacio sopstveni rekord od 29 utakmica bez poraza. Nazalost, niz su prekinuli porazom u subotu od Vulverhemptona. Rekord premijer lige drzi Arsenal sa 49. utakmica bez poraza, a njegov niz prekinuo je upravo Mancester junajted, pobedom od 2:0. Za Mancester sam znao, kao i za Arsenal da je vlasnik rekorda, sto je verovatno svim ljubiteljima premijer lige poznato, jedino sam morao da proverim tacan broj utakmica Arsenala bez poraza. yes3

Malo sam sumnjao u Mancester na pocetku sezone. Ipak, bez obzira na ovaj poraz i dalje su prvi. Razlika je 4 boda u odnosu na Arsenal, do kraja jos 13. kola, i nadam se da ce Mancester uzeti jos jednu titulu.


Iz tvojih usta u Božije uši.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
United 2-1 City








Briljantnim golom "škaricama" Wayne Rooney je u 78. minuti donio Manchester Unitedu pobjedu 2-1 protiv gradskog rivala Manchester Cityja u 27. kolu Premiershipa. Povećao je United pobjedom prednost u odnosu na City na osam bodova, a uz to ima i odigranu utakmicu manje, tako da su izgledi "građana" da se domognu naslova nakon sudara na Old Traffordu znatno umanjeni.
City je bolje otvorio derbi i već je u četvrtoj minuti David Silva imao veliku priliku, ali je lopta prošla koji centimetar pored stative. Imali su gosti inicijativu još neko vrijeme, ali je sredinom poluvremena momčad Alexa Fergusona polako počela prebacivati postotak posjeda lopte na svoju stranu, a nagrada je stigla u 41. minuti. Rooney je nakon ispucavanja Edwina van der Sara nadskočio Joleona Lescotta i proslijedio loptu do Ryana Giggsa, a vječni je Velšanin sjajno proigrao Nanija. Portugalac je pobjegao Pablu Zabaleti i mirno pospremio loptu u mrežu Joea Harta.
City je u nastavku krenuo po izjednačenje, a do njega je prilično sretno došao u 65. minuti. Bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije, opalio je jednu loptu unutar kaznenog prostora. Iako ona nije išla unutar okvira Van der Sarovog gola, na putu je udarila Davida Silvu u leđa, promijenila smjer i prevarila nizozemskog golmana.
Mancinijev je sastav i nakon izjednačenja djelovao odlučnije, ali u 78. minuti je uslijedilo prizemljenje. Nani je s desne strane ubacio u šesnaesterac, a Rooney je leđima okrenut golu s desetak metara čudesno zakucao loptu u Hartovu mrežu.
Svaki put od 2004. godine kad je Rooney na Old Traffordu bio strijelac u utakmici Premierlige Manchester United je pobijedio, a tradicija nije narušena ni u rano subotnje poslijepodne. Iako je City sve karte bacio na napad, pravu priliku više nije stvorio.

Rooney: Nikada nisam zabio ljepši gol
Mislim da je, odgovorio je Wayne Rooney na upit je li gol postignut Manchester Cityju za 2-1 pobjedu Uniteda u nedjeljnom ogledu 27. kola engleskog nogometnog prvenstva najljepši koji je ikada postigao...
Krasan gol "škaricama" na dodavanje Nanija u 78. minuti zabio je Rooney, nadovezavši se tako na raniji pogodak Nanija za 1-0 i s(p)retno izjednačenje rezultata u kombinaciji Džeko-Silva.
- Vidio sam kako lopta leti u kazneni prostor i pomislio "zašto ne bih?". Srećom, završila je u gornjem kutu. Devet od deset ovakvih pokušaja odlazi iznad grede, danas je lopta ušla u rašlje. Nisam razmišljao, udario sam instinktivno.
Na upit kada je postigao posljednji gol na ovakav način, Rooney je odgovorio.
- Mislim da sam još uvijek bio u školi. Ovo mi je prvi gol "škaricama" u profesionalnoj karijeri. Ukupnom izvedbom nisam zadovoljan, no jesam zbog iskorištene šanse.
Zadovoljan pobjedom i Rooneyjevim golom bio je i menadžer momčadi Sir Alex Ferguson:
- Gol je bio zapanjujuć. I Nanijev je bio nevjerojatno dobar, ali nakon Rooneyjevog nitko ga neće niti spominjati. Osobno nisam vidio ljepši pogodak na Old Traffordu. Zabijali smo pregršt fantastičnih, poput Rooneyjevog voleja Newcastleu prije nekoliko sezona, ali ovakav se rijetko viđa.



Izvor: 24 sata


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
sport_94.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Giggs potpisao jednogodišnje produljenje s Manchester Unitedom
Velški veteran Ryan Giggs (37) potpisao je jednogodišnje produljenje ugovora s Manchester Unitedom, klubom čije boje brani od početka svoje profesionalne karijere 1990. godine...

Već i ranije Giggs je najavio da želi odigrati još barem jednu sezonu u dresu „crvenih vragova“, a sada je došla i službena potvrda iz kluba s Old Trafforda da se to i dogodilo.

Sljedeća će sezona tako biti 21. u dresu Uniteda za ovog neuništivog lijevonogog Velšanina. U tom je periodu zabio 158 golova u 862 nastupa, a pritom je osvojio 11 premierligaških naslova, četiri FA Cupa, tri Liga kupa, dvije Lige prvaka i jedan UEFA-in superkup.

- Kada opisujete Ryana Giggsa ponestaje vam riječi. On je nevjerojatan igrač i divan čovjek. Imati želju i sposobnost u njegovim godinama igrati na tako zahtjevnoj poziciji, za to treba nešto posebno. I dalje su njegove izvedbe na razini onih za najboljeg igrača utakmice i njegovo je iskustvo vitalno za mlade igrače u našoj momčadi - objasnio je menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson.

- Oduvijek sam želio igrati za Manchester United i imao sam tu sreću da to činim već 20 godina. Sjajno je znati da i dalje doprinosim momčadskom uspjehu - komentirao je Giggs, koji je ove sezone nastupio u 17 premierligaških utakmica i u tri ogleda Lige prvaka.




Izvor: nogometni magazin
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Manchester United 1 - 0 Crawley Town


Kod:
http://videa.hu/videok/sport/man-utd-vs-crawley-highlights-manchester-town-united-zxCNYkNnFIhA7ThX

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Tottenham postavio cijenu za Modrića na 50 milijuna funti!
Britansko izdanje Goal.coma donosi informaciju da je Tottenham s Manchester Unitedom spreman početi pregovore oko Luke Modrića. Početna cijena je 50 milijuna funti...

Za isti je iznos Fernando Torres prošlog mjeseca prešao iz Liverpoola u Chelsea u najskupljemu ulaznom transferu u povijesti engleskog nogometa. Automatski to znači da je Modrić trenutačno možda i najskuplji igrač na Otoku.

- Modrić ne ide nikamo iz Tottenhama. Ukoliko ga Manchester United uistinu toliko žarko želi, njegova je početna cijena 50 milijuna funti – citira Goal.com izjavu neimenovanog obavještajca iz Tottenhama uz dodatak:

- Harry Modrića smatra najtalentiranijim nogometašem u momčadi. On je uzorni profesionalac i pod dugoročnim je ugovorom.

Isti izvor dodaje da je cijenu za Modrića Alexu Fergusonu postavio predsjednik Spursa Daniel Levy, čovjek koji je prošlog ljeta potpisao Modrića na novi šestogodišnji ugovor. U njemu, piše također Goal.com UK, namjerno nije stavljena bilo kakva fiksna odštetna klauzula baš zato što su u Tottenhamu procijenili da bi Modrićeva cijena mogla otići do neba i da bi ga mogli izgubiti za unaprijed postavljenu, neprimjerenu novčanu svotu.

Ferguson je za Hrvata, prema pisanju otočkih medija, spreman platiti 35 milijuna funti jer ga vidi kao dugoročnu idealnu zamjenu za Paula Scholesa. Pedeset milijuna, međutim, nije spreman dati jer ne želi cjelokupan iznos budžeta za srpanjski transferni period potrošiti na jednog igrača. Želio se još, osim s Modrićem, Škot pojačati Evertonovim Jackom Rodwellom i Sunderlandovim Jordanom Hendersonom.

Moguće je da bi Ferguson zanimanje s Modrića mogao prenijeti na drugu najveću zvijezdu u momčadi Spursa, Garetha Balea. No, Velšanin neće biti ništa jeftiniji od Modrića s obzirom na to da je upravo pred potpisivanjem novog ugovora koji će mu donijeti stotinu tisuća funti tjedne plaće.



Izvor: nogometni magazin


 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kantona: Ferguson je kao Gandi

00045963.jpg



Erik Kantona, legendarni 44-godišnji bivši francuski fudbaler i nekadašnji član Mančester junajteda, predviđa teške trenutke za klub sa "Old Traforda" kada jednog dana sa klupe ode Aleks Ferguson.

- Dok je on tamo ne brinem, ali bojim se onog što će uslediti kada Aleks ode - rekao je Kantona koji je crveni dres Junajteda nosio od 1992. do 1997. godine kada je i završio karijeru.

- On je genije, u sportskom smislu je pravi Gandi. Voleo bih da ostane što duže, da traje na klupi, jer je on u svakom slučaju garancija uspeha kluba koji toliko volim. Igrao sam za njega i toliko je bilo lepo jer mi je davao svu slobodu na terenu, ali je istovremeno bio sjajan taktičar, sa strašnim karakterom. Psihološki je imao veliki uticaj na svakog od nas - zaključio je Kantona.


(sportal.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Katarska obitelj u novom pokušaju kupnje Manchester Uniteda


Katarska kraljevska obitelj Al Thani priprema novu ponudu za kupovinu Manchester Uniteda od američke braće Glazer, izvještava Daily Mail...

Izvor blizak obitelji Al Thani potvrdio je tabloidu da su arapski tajkuni ranije ovaj mjesec već ponudili Glazerima više od milijardu funti, ali Amerikanci su ih odbili uz poruku kako klub vrijedi oko 1.8 milijardi funti.

Arapski naftaši stoga namjeravaju povećati ponudu, ali ne do traženih 1.8 milijardi već do otprilike 1.5 milijardi funti što će, nadaju se, biti dovoljno za slamanje otpora Glazera.

Ukoliko im to ne uspije, obitelj Al Thani navodno ima i "plan B", a on uključuje koaliciju s Red Knightsima, grupacijom koja okuplja bogate navijače Uniteda i koja je prošle godine ponudila milijardu funti za kupnju najdražeg im kluba.

Zajednički snagama Arapi i Red Knightsi bi imali i više nego dovoljno sredstava za preuzimanje "crvenih vragaova" od Glazera, a katarska obitelj smatra da bi suradnjom s Knightsima dobila i naklonost navijača Uniteda.



Izvor: nogometni magazin
 
Natrag
Top