FC Barcelona ~ Katalonci

Da li ce FK Barselona ponovo osvojiti ligu sampiona? Sta vi mislite?

  • Da, hoce

    Votes: 75 61,0%
  • Ne, nece

    Votes: 24 19,5%
  • Ne verujem

    Votes: 9 7,3%
  • Mozda

    Votes: 15 12,2%

  • Total voters
    123
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Messi trenirao bez problema!





Leo Messi je večeras trenirao sasvim normalno sa ostalima igračima Barcelone na Centralnom stadionu u Kazanu, spremajući se za sutrašnju utakmicu Lige prvaka gdje će Blaugrana odmjeriti snage sa Rubinom.

Iako još nema medicinsko odobrenje za igranje, očekuje se da će Messi u sutrašnjoj utakmici odigrati nekoliko minuta.
Messi je izašao na teren sa ostatkom ekipe oko 19:00 sati po lokalnom vremenu. Trening je bio otvoren i za medije prvih petnaest minuta, nakon čega su Guardiola i njegovi igrači nastavili sa pripremom za drugu utakmicu Lige prvaka koju igraju Rubin i Barca.

Razlika u temperaturi između prošlogodišnjeg novembarskog gostovanja u Kazanu i ovogodišnjeg septembarskog je, ni manje ni više nego 20 stepeni. Prošle godine igrali smo na -10 stepeni, a sutra ćemo, kako stvari sada stoje, na +10.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Kevin Garcia: "Ako budem morao udariti Messija, to ću i učiniti..."





Kevin Garcia koji će najverovatnije čuvati Mesija na Camp Nou kada Mallorca u nedjelju bude gostovala Barceloni, kaže da je fudbal muška igra i da se neće libiti da udari Lea Mesija. Messi se kao što je poznato sinoć ponovno vratio na teren nakon povrede koju je dobio protiv Atletico Madrida.

"Da se razumijemo, on je najbolji fudbaler na svijetu, i ne mogu da ga pustim da radi šta hoće. Neću mu dozvoliti oko da otvori. Ako budem morao da ga udarim neki put, to ću i učiniti, ovo je muški sport", kaže Garcia. Dodaje da nisu fer pozivi da se zaštite samo Mesi i Ronaldo.

"Zbog čega? Jer su prisutniji u medijima? Stvari tako ne funkcionišu. Ne podržavam agresiju i namjerno udaranje rivala, ali ne možemo da ih pustimo da nam daju gol", rekao je defanzivac ostrvljana. Još ke dodao: "Nadamo se da ćemo uspijeti iznenaditi Barcelonu. Mi njih poštujemo kao jedan od najboljih klubova na svijetu, ali ih se ne bojimo. Idemo sa namjerom da ostvarimo dobar rezultat. Za mene će biti velika stvar da nastupim na stadionu kao što je Camp Nou, to je kao osvarenje sna."
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Messi: "Potpuno sam se oporavio!"






Lionel Messi, koji se sinoć u utakmici sa Rubin Kazanom ponovno vratio na teren, potvrdio je da ne osjeća više nikakav bol u svom članku i da se potpuno oporavio od povrede koju je imao.
Argentinac je odsustvovao sa terena 10 dana nakon poznatog starta Tomasa Ujfalusija na Vicente Calderon, ali je u drugom poluvremenu utakmice u Kazanu ponovno izašao ne teren. Njegov oporavak izgleda da nije ostavio nikakva traga na njemu, a i sam Messi je to potvrdio novinarima sinoć nakon utakmice:
" Veoma sam zadovoljan sa svojim člankom. Uopšte mi nije stvarao nikake probleme niti sam osjetio bilo kakvu bol. Znali smo da će nam Rubin stvoriti probleme. Oni igraju veoma dobro i organizovano u odbrani, a uspjeli su i zabiti nam gol iz penala. Možda nam je nedostajalo malo tečne igre u napadu kako bi pronašli rupe u njihovoj čvrstoj odbrani."
Njegov kolega u napadu, David Villa, je suspendovan jednu utakmicu nakon što je dobio direktni crveni karton protiv Athletico Bilbao pa neće biti u mogućnosti da zaigra protiv Mallorce koja u nedjelju dolazi u goste Barci. Upravo zbog toga se očekuje da u toj utakmici Messi započne utakmicu od prve minute i pomogne Barci u osvajanju nova tri boda u Primeri.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Mesi dobio "Zlatnu kopačku"

30. septembar 2010. | 22:16 | Izvor: B92 | AK



Argentinski fudbaler Lionel Mesi dobio je u četvrtak "Zlatnu kopačku", nagradu koja se dodeljuje najboljem strelcu evropskih nacionalnih prvenstava.

Mesi je prošle sezone postigao 34 gola za Barselonu i pomogao ekipi da odbrani titulu prvaka Španije.

"Sve nagrade su posebne, ali zahvalnost za njih dugujem saigračima. Jednostavno se trudim da igram dobro i da najbolje što mogu pomognem mom timu i mom treneru", rekao je reprezentativac Argentine, koji je u novoj sezoni do sada postigao tri gola.

Mesi je uz Marka van Bastena, Ronalda i Kristijana Ronalda jedini fudbaler koji je osvojio sva tri najznačajnija individualna priznanja. Pored ove, osvojio je i Zlatnu kopačku, nagradu Svetske fudbalske federacije (FIFA) za najboljeg igrača godine i Zlatnu loptu za najboljeg igrača godine u Evropi.

Glavne rivale u trci za Zlatnom kopačkom prošle sezone imao je u Didijeu Drogbi iz Čelsija i napadaču Udinezea Antoniju di Nataleu, koji su postigli po 29 golova.

Urugvajac Luis Suares postigao je 35 pogodaka za Ajaks, ali se golovi u holandskom prvenstvu ne vrednuju koliko i oni u pet najvećih evropskih liga: engleskoj, francuskoj, nemačkoj, italijanskoj i španskoj.

Kapiten Barselone Karles Pujol istakao je da je Mesi zaslužio da bude proglašen za najboljeg strelca Evrope.

"On je najbolji na svetu, a pri tom je skroman. Svaki dan je sve bolji", rekao je Pujol.

Mesi nije uspeo da igru iz Barselone prenese na reprezentativni nivo, pa na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi nije postigao nijedan gol.

"Zlatnu kopačku" je kao član Barselone prethodno osvajao i Brazilac Ronaldo, koji je u sezoni 1996/1997 postigao takođe 34 gola.

Prestižno priznanje dodeljuje udruženje pisanih izdanja koje se bave fudbalom - Evropski sportski magazin.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Xavi neće igrati protiv Mallorce!




>Zbog upale Ahilove tetive, Xavi Hernández propustit će nedjeljnu utakmicu između Barcelone i Mallorce na Nou Campu, a neće igrati ni naredne dvije u reprezentaciji Španije (protiv Litvanije i Škotske).tendonitisa Ahilove tetive koji je još uvijek u akutnoj fazi.
Iz tog razloga, trener Pep Guardiola i selektor Vicente Del Bosque odlučiili su da je najbolje rješenje ne korisite igrača u narednim utakmicama.
Xavi je sinoć igrao 90 minuta u susretnu protiv Rubina iz Kazana. Teren je napustio sa lakšim bolovima u Ahilovoj tetivi.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Samo nebo je granica!





Barcelonin čarobnjak večeras je dobio "Zlatnu kopačku" nakon nezaboravne golgeterske sezone u kojoj je postigao 34 gola i na najbolji način pomogao svom timu u ponovnom osvajanju španskog prvenstva.

- Nadam se da ću ostati u Barceloni do kraja života - bile su Messijeve riječi.

Posebno se zahvalio dvojici prijatelja, saigrača koji su mu olakšali put ka osvajanju ove nagrade. Mi znamo koja su to dvojica igrača.

- Zlatna kopačka je dio svih, ovo je nagrada koja mi je falila i vrlo sam sretan što sam je osvojio - dodao je Argentinac.

Messi je zabio 34 gola u Primeri te iza sebe ostavio Didiera Drogbu (Chelsea) i Antonia Di Natalea (Udinese), koji su postigli po 29 golova. Ipak, najviše golova u Evropi dao je napadač Ajaxa Urugvajac Luis Suarez koji je mreže prvoligaša u Holandiji tresao čak 35 puta. Međutim, zbog manjeg koeficijenta koje ima Holandija, Messi je u ukupnom zbroju bodova ubjedljivo bio prvi.

U pivnici Damm gdje se održavala dodjela nagrade bili su i predsjednik FC Barcelone, Sandro Rosell, saigrači Carles Puyol i Xavi Hernandez, te bivši igrači Blaugrane Carles Rexach, Hristo Stoichkov, Steve Archibald, Julio Alberto Moreno,i Miguel Estanislao Basora te Bernardo Bianquetti 'Migueli'.

Predsjednik Rosell iskoristio je priliku da se "u ime svih navijača Barcelone, zahvali Leu", te kazao kako je ova nagrada potvrda 30 godina uspješnog rada La Masije i Barcelonine omladinske akademije.

- Nećemo te pustiti da ideš - kazao je Rosell Messiju na ovoj ceremoniji.

- Hvala ti, prije svega zbog toga što si takva osoba, što je za nas gotovo jednako važno kao biti najbolji igrač na svijetu. Nećemo te pustiti da odeš. Sa nama ćeš ostati cijeli naš život - kazao je Rosell. .

Messi je odgovorio na riječi predsjednika riječima da ima ugovor do 2014. godine, te se nada da će ga produžiti i dalje, ako to klub bude želio.

- Ovo je moja kuća, kao što sam rekao, nadam se da ću ostati ovdje do kraja života - kazao je Messi.

Za kapitena Puyola, ovo je bila najbolja stvar koja se mogla desiti klubu, vjerujući da je velika "sreća" igrati uz Messija.

- To je najbolji igrač na svijetu, a uz to i velika osoba. On je vrlo skroman - naglasio je Puyol.

Guardiola nije bio na dodjeli nagrade, ali je na današnjoj press konferenciji kazao nekoliko riječi o Messiju.

- To je eksplozivan, vrhunski strijelac, koji može pročitati igru prije nego se ona desi. Ukratko, dominira u svim sportskim aspektima i to je ono što ga čini najboljim igračem na svijetu - kazao je Pep.

U roku od nekoliko mjeseci, Messi može osovjiti i "Zlatnu loptu", gdje kao suparnike ima svoje klupske kolege Xavija Hernandeza i Andresa Iniestu.

- Obojica zaslužuju "Zlatnu loptu". Osvojili su Svjetsko prvenstvo sa Španijom. Važno je da nagrada ostane kod nas, u našoj kući, i ako bude tako, ja ću biti presretan - zaključio je Messi.


Jasmin Hadžiahmetović
Fan Club FC Barcelona BiH
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Barca Waltz / Barca Valcer





 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Messi je legenda koja se retko radja,uzeo decko sve,samo mu fali titula prvaka sveta sa Argentinom,za sta ima vremena bar jos 2,ako ne i 3 SP...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Barcelona prati Jose Angela




Katalonski radio RAC-1 objavio je da je nekoliko evropskih klubova, uključujući i Barcelonu, zainteresovano za odbrambenog igrača Sporting Gijona i mlade Španske reprezentacije, Jose Angela (21).
Navodno je Barcelona ta koja bi bila spremna dovesti ovog mladog igrača u svoje redove kao pokriće za poziciju lijevog beka.
Nastupi Jose Angela su privukli interese nekolicine Evropskih klubova kao što su Everton i Wigan (engleski Premiership) koji će se zajedno sa Barcelonom boriti da ovaj mladi Španac potpiše baš za njih. U svojih 26 nastupa za Sporting, Jose Angel dao je jedan gol.

Stoichkov: "Igra Real Madrida mi se gadi!"






Hristo Stoichkov je veliki polemičar i provokator. U izjavama za program "La Graderia" na radiju Ona FM, bivši Barcin igrač se osvrnuo na bitne Mourinhove titule koje je osvojio sa Portom, Chelseajem i Interom.
- Prošle sezone osvojio je tri titule. Malo ko može negirati sve što je postigao u sva tri svoja kluba. Govoriti o osobi koju ne poznajete je veoma lako. Neka govore o njegovom ponašanju, u redu, ali za to ga trebaju poznavati - rekao je.
Bugarin je, međutim, pokazao da njegovim venama teče krv culéa, kada je kritikovao Real Madrid. Bivši nogometaš je priznao da uživa "poput djeteta" u igri ekipe Pepa Guardiole i ubijeđivao da se ne može porediti sa igrom ekipe Blancosa, o kojoj radije nije govorio jer mu se "gadi".
- Oni govore da Barca igra loše, ali kako je igrajući tako loše tako uspješna... Ovog trenera imamo samo neko vrijeme, a već smo najutjecajniji klub na nogometnoj sceni.
Na kraju je Stiochkov govorio o Argentincu Lionelu Messiju, koji je ovog četvrtka dobio zlatnu kopačku kao najuspješniji strijelac evropskih liga.
- Kada osvojite takvo nešto, treba biti ponosan na svoj rad, na trenera i na saigrače. Uvijek sam govorio da se jedan igrač razvija kada ima dobre saigrače - zaključio je Hristo.

Pedro: "Još uvijek nismo u optimalnoj formi!





Napadač Barcelone Pedro Rodriguez priznao je kako timu Barcelone još uvijek nedostaje "nekoliko utakmica kako bi ušli u pravu formu". Iako na treninizima mnogo i, kako kaže dobro rade, još uvijek nisu "uhvatili" pravu formu.
Za ove riječi naveo je vlastiti primjer kada je u prošloj utakmici protiv Rubina promašio nekoliko izglednih prilika. Pedro je kazao da mu je nedostajalo malo svježine kada se našao pred golom.
Pedro se nada kako će Blaugrana u narednim utakmicama imati i malo više sreće kada se njeni igrači nađu pred protivničkim golom. Kaže kako nema potrebe za brigom. Tim je opušten i igra dobro.
- Sve češće ćemo nailaziti na timove koji igraju kao Rubin, defanzivno i zatvoreno jer je to možda jedini način da ne prime mnogo golova. To je sve fudbal i mi ga moramo poštivati. No, ja sam miran, tim će nasatviti raditi u riješit ćemo problem nedostatka golova - kazao je Pedro.​
pedro_rodriguez.jpg

Sličnu utakmicu očekuje i unedjeljnom susretnu protiv Mallorce čiji tim je opisao kao "jak i vrlo organizovan". Barcelona će igrati bez kažnjenog Davida Ville i povriješenog Xavija Hernandeza, ali sa potpuno oporavljenim Messijem. Pedro je dodao kako je najbolja odluka da Xavi ne igra ni utakmice reprezentacije Španije jer je itekako važan igrač za Barcelonu.
Messi, koji je jučer dobio 'Zlatnu kopačku' za najboljeg strijelca u europskim ligama, Pedro je naglasio da je " Messi najbolji na svijetu, pokazuje to svake godine svojim igrama, svojim djelovanjem, svojim golovima, i trenutno nema niko s kim bi ga mogao porediti u svijetu fudbala".
Naravno, Barca napadač je podsjetio da je Argentinac "nezamjenjiv igrač, ali i dodao kako Barcelona može pobijediti i bez njega.
- U utakmicama u kojima nije bilo Messija uspjeli smo napraviti dobar rezultat - dodao je Pedro na kraju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top