Evropsko prvenstvo u fudbalu u Srbiji, BiH i Hrvatskoj 2020. godine?

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
i gdje nadje grbavicu. imaju stolice jedino u upravi. da rece kosevo pa hajde.
 
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
Nisi dobro sredio ovo, prvo i prvo izostavio si stadion Partizana a ubacio si stadion iz Subotice koji prima 10000 stajacih mesta i oko 5000 sedecih...

Mogao si da stavis stadion Cair iz Nisa koji ima u planu rekonstrukciju...

A FINALE ce se igrati u Beogradu u sam siguran 100%, a utakmica za 3. mesto u Zagrebu... jer se FINALE uvek igra na najvecem stadionu na prvenstvu... tako da od tvoje zelje nece biti nista jer Maksimir ima trenutno 37.168 sedecih mesta dok Marakana ima 55.000 sedecih mesta... tako da se u tome nebi slozio sa tobom :D :D - nema ljutis ;)

Stalno imaj na umu da je riječ o EP 2020., za deset godina. Tako da je broj mjesta najmanji problem. Na "Marakani" se igralo 1976. Na EP nema utakmice za treće mjesto.

Glupo je da dva stadiona jedan do drugoga (Partizanov i Zvezdin) budu među 9 odabranih. Uzeo sam veći i ljepši. Posložio sam tako da se vide svi dijelovi zemalja domaćina: Subotica (sjever), Beograd (sredina), Kragujevac (jug). Bolje nego da prvenstvo bude koncentrirano na maloj površini koja će jedina imati dobit.

Stavio sam završnu utakmicu na Poljud jer je uvjerljivo najljepši, u gradu je na moru (zaštićenom od UNESCO-a) te kako vidiš nisam mu dao ništa poslije skupina kako bi se na njemu rješilo pitanje prvaka.

Savršeno sam posložio.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Nema veze, tvojeje misljenje, ali sigurno nece tako biti :)

Subotica nikada nece dobiti to, budi siguran... Moze samo biti Beograd, Kragujevac koji je blizi severu nego jugu, a jug je Nis i taj grad si zaboravio u kome ce se igrati Evropsko 2012 u rukometu...

Ali daleko je 2020, tako da do tada mogu nici objekti do 80000 sedista :D kada bi se zezali :D

Ima vremena, ovo je samo neka zamisao a kako ce biti u narednim godinama oko toga videcemo preko medija...
 
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
Zaboravite na ovu ideju, UEFA je uvela pravilo da je potrebno najmanje 12 stadiona. Čudno, 12 stadiona za 24 reprezentacije, ovo SP je za 32 pa nema toliko. Mislio sam da je dovoljno 9 koliko ih je bilo na SP 1994., kad su nastupale 24 reprezentacije.
Ponuđenih 12 stadiona od strane saveza (kandidatura naravno još nije službena): Crvena Zvezda (55 000), Partizan (32 887), Maksimir (38 923), Poljud (34 448), Kantrida (20 000), Gradski vrt (11 000), Karađorđe (15 204), Čika Dača (22 058), Asim Ferhatović Hase (37 500), Bilino Polje (18 000), Gradski stadion Banja Luka (12 000), Pecara (8 000). Pravedno, po 4 iz svake države.

Tko je domaćin EP 2020. saznat ćemo tek 2014., pa ako dobijemo, 6 godina vremena za pripreme.
 
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
SKUPINA A
* 1. Asim Ferhatović Hase
* 2. Bilino polje
* 3. Čika Dača
* 4. Bilino polje
* 5. Asim Ferhatović Hase
* 6. Bilino polje
SKUPINA B
* 1. Poljud
* 2. Maksimir
* 3. Pecara
* 4. Maksimir
* 5. Poljud
* 6. Kantrida
SKUPINA C
* 1. Stadion Partizana
* 2. Karađorđe
* 3. Gradski stadion Banja Luka
* 4. Karađorđe
* 5. Stadion Partizana
* 6. Karađorđe
SKUPINA D
* 1. Kantrida
* 2. Gradski vrt
* 3. Stadion Crvena zvezda
* 4. Gradski vrt
* 5. Stadion Crvena zvezda
* 6. Kantrida
SKUPINA E
* 1. Stadion Crvena zvezda
* 2. Stadion Partizana
* 3. Gradski vrt
* 4. Stadion Partizana
* 5. Stadion Crvena zvezda
* 6. Kantrida
SKUPINA F
* 1. Čika Dača
* 2. Asim Ferhatović Hase
* 3. Pecara
* 4. Asim Ferhatović Hase
* 5. Pecara
* 6. Karađorđe
1/8 ZAVRŠNICE
* 1. Stadion Crvena zvezda
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Maksimir
* 4. Bilino polje
* 5. Čika Dača
* 6. Kantrida
* 7. Pecara
* 8. Stadion Partizana
1/4 ZAVRŠNICE
* 1. Stadion Crvena zvezda
* 2. Gradski vrt
* 3. Čika Dača
* 4. Gradski stadion Banja Luka
1/2 ZAVRŠNICE
* 1. Bilino polje
* 2. Maksimir
ZAVRŠNICA
* 1. Poljud

Savršeno posložio i s 12 stadiona!
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
e sad to poslozi na po cetiri u grupi ko na svjetskom i onda ti fali stadiona. mora da si hajdukovac dok toliko forsiras poljud ili si iz splita ili iz okolice. i nisi naveo na kojem stadionu bi bilo otvaranje EP. i jos ako su tri zemlje organizatori zar nebi trebalo polufinale i finale da se igra na tri stadiona iz te tri drzave, a ne samo iz BiH i Hrvatske.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
e sad to poslozi na po cetiri u grupi ko na svjetskom i onda ti fali stadiona. mora da si hajdukovac dok toliko forsiras poljud ili si iz splita ili iz okolice. i nisi naveo na kojem stadionu bi bilo otvaranje EP. i jos ako su tri zemlje organizatori zar nebi trebalo polufinale i finale da se igra na tri stadiona iz te tri drzave, a ne samo iz BiH i Hrvatske.

Iz Dubrovnika sam. Otvaranje bi bilo pred prvi susret skupine A, pa pogledaj gdje je. Ne nedostaje stadiona, savršeno sam posložio. Završna utakmica mora biti na Poljudu, najljepšem stadionu, u gradu na moru. Stavio sam posljednje utakmice samo u BiH i Hrvatsku zato što je Srbiji dano više utakmica. Čak 11 utakmica sam stavio u Beograd - 6 na SCZV-e te 5 na SPA-a. Na Poljud sam stavio najmanje moguće, 3 utakmice, kako bi jedna od njih bila i završna. Savršeno sam posložio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Svaka cast, samo ja da sam u FSS nikada se sa tobom nebih slozio i nikada necemo tako dobiti organizaciju Evropskog prvenstva te 2020 godine.

Molio bih te da procitas pravila UEFA i da vidis da se na najvecem stadionu mora igrati finale, tako da ne verujem da ce neko uloziti plus 20000 na stadion u Hrvatskoj, jer je to pored postojeceg stadiona jedan cep novi od temelja...

Ostavi se corava posla i ne predlazi vise ovakve grupe. kada naucis pravila UEFA i FIFA shvatices gde se sta igra, samo na najvecem mogucem stadioni se igra finale a to je ovog puta u Beogradu na marakani, a moze i na Partizanov stadion :D :D

Sve u svemu tvoje postavke ne piju bas vodu i neces nikada ubediti da ce se finale igrati tamo gde ti navodis, naveo si 2 stadiona, sledeca poruka ce biti neki treci, toliko o tvojoj realnosti ove trenutne situacije oko organizacije...

pozdrav
 
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
Svaka cast, samo ja da sam u FSS nikada se sa tobom nebih slozio i nikada necemo tako dobiti organizaciju Evropskog prvenstva te 2020 godine.

Molio bih te da procitas pravila UEFA i da vidis da se na najvecem stadionu mora igrati finale, tako da ne verujem da ce neko uloziti plus 20000 na stadion u Hrvatskoj, jer je to pored postojeceg stadiona jedan cep novi od temelja...

Ostavi se corava posla i ne predlazi vise ovakve grupe. kada naucis pravila UEFA i FIFA shvatices gde se sta igra, samo na najvecem mogucem stadioni se igra finale a to je ovog puta u Beogradu na marakani, a moze i na Partizanov stadion :D :D

Sve u svemu tvoje postavke ne piju bas vodu i neces nikada ubediti da ce se finale igrati tamo gde ti navodis, naveo si 2 stadiona, sledeca poruka ce biti neki treci, toliko o tvojoj realnosti ove trenutne situacije oko organizacije...

pozdrav

Govori se o 2020., za deset godina, tako da sadašnje stanje i kapaciteti nemaju nikakve veze.
 
Natrag
Top