Evropsko prvenstvo u fudbalu u Srbiji, BiH i Hrvatskoj 2020. godine?

Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
KELN 05. 07. 2010

FONET

EP u fudbalu u Srbiji, BiH i Hrvatskoj?

Zvaničnici fudbalskih saveza Srbije, BiH i Hrvatske veruju da bi, uprkos brojnim izazovima, tri zemlje mogle zajednički da organizuju Evropsko fudbalsko prvenstvo, javlja danas radio Dojče vele, pominjući mogućnost da se to dogodi 2020.godine
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić podseća da veliki broj članica UEFA živi i radi na ovim prostorima.
"Zato bi bila kvalitetna i izuzetno dobra odluka UEFA da se opredeli za jedno takvo takmičenje. Što se tiče Fudbalskog saveza Srbije, mi takvu ideju podržavamo", rekao je Karadžić.
Predsednik Nogometnog/fudbalskog saveza BiH Sulejman Čolaković oduševljen je idejom da tri države zajednički organizuju jedno tako veliko takmičenje.
"Ako FIFA i UEFA budu hteli prepoznati ovu našu sportsku i političku zbilju i ružnu blisku prošlost, mislim da bi mi bili najozbiljniji kandidati za domaćina prvenstva. Ima to još jednu poruku, sport veže i zbližava ljude", objasnio je Čolaković.
Generalni sekretar Nogometnog saveza Hrvatske Zorislav Srebrić ne odbacuje tu ideju, ali ističe da bi trebalo sprovesti odgovarajuće procedure u svakoj od država.
"Kako su to velike organizacije, naravno da nijedan savez sam to ne može organizovati, nego mora imati logističku podršku svoje vlade", ističe Srebrić.
U Ministarstvu sporta Srbije svesni su, i na primeru Južnoafričke Republike, kako sport može pozitivno da transformiše društvo.
Ministarka Snežana Samardžić smatra da je ideja odlična i da bi zajednička organizacija Evropskog fudbalskog prvenstva bio veliki izazov, pre svega finansijske prirode.
"Mislim da više nema političkih izazova i da bi to bio integracioni, kohezioni faktor i jedva čekam da vidim kakvo će biti iskustvo Ukrajine i Poljske i onda ćemo moći jednu takvu vrstu analize da primenimo i kod nas", rekla je Samardžić.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
hahahahahahahahaha slatko sam se nasmijao ;)
Prvo nemamo infrastrukture a niti je mozemo napraviti za 10 godina
Drugo nema sanse da se dogovore vodje ni za narednih 50 godina ;)
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Al bilo bi zanimljivo po prvi put u istoriji da 3 zemlje ogranizuju veliko takmicenje :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Lepe zelje, ali da li ce i kako sve to da izgleda tada za 10 godina kada neko drugi bude na vlasti koji nece tako razmisljati u tom trenutku i sve to ce da padne u bunar :D ali dobra ideja, sto da ne... :D
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
sto, ima stadiona koji se uz malo ulaganja mogu dovesti u red . marakana ,stadion jna , kosevo , maksimir , poljud . eto ih pet ,nema ni juzna afrika vise . a vodje bi se dogovorile vrlo lako cim je lova u pitanju .
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
10
Ma nema od ovoga nista,nismo sposobni jedan most da zavrsimo u roku,a kao izgradicemo stadione
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
ma sve je to ok, mozda ce tada neka nova mlada garda biti pametna i sagraditi nove stadione od temelja, nikada se ne zna...

sad je sve nemoguce, malo cu da skrenem sa teme ali je organizacija evropskog prvenstva u rukometu 2012... trebalo je da se gradi nova hala u Nisu i sve je bilo gotovo, a ove godine, tacnije maja e trebalo da pocne, ali su pre tog roka rekli da nema para za to i da ne mogu da ih nadju kako bi napravili novu halu, tako da ce renovirati staru... strasno...

A sto se tice fudbala, tu je veca sansa da se nesto dobije, zasto da ne, vece pare se okrecu tu i sve lepo zvuci kada se pokazu cifre koje se dobijaju, a tada svi zele da budu organizatori i da budu sponzori kako bi uzeli veliki novac, sve je to biznis, ali ja u ovo ne verujem dok se neki mali korak ne napravi... imaju 10 godina da sve to realizuju, a kako ce biti nemam pojma, za 3 godine moze potpuno novi stadioni da niknu u svim zemljama, a mozda se i neka zemlja sama kandiduje :D :D
 
Član
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruka
255
Kad mogu Ukrajinci, možemo i mi

Pa, ako može Ukrajina da kasni sa rokovima oko izgradnje stadiona i da im se to toleriše, moćićemo i mi malo da kasnimo. Bar smo se u tome izveštili da tražimo produžavanje roka :)
A, usput, Crvena Zvezda je predstavila ambiciozan projekat za novi stadion, valjda su Portugalci sponzori, ako se ne varam. I Partizan će uskoro, ako ne ostanu bez stadiona!
 
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
Najviše 3 države mogu organizirati natjecanje.

Igra se od 11. lipnja do 11. srpnja.

* stadioni: Maksimir (Zagreb), Poljud (Split), Gradski vrt (Osijek), Stadion Crvena Zvezda (Beograd), Stadion Čika Dača (Kragujevac), Gradski stadion Subotica (Subotica), Stadion Bilino polje (Zenica), Stadion Grbavica (Sarajevo), Gradski stadion Banja Luka (Banja Luka)

SKUPINA A

* 1. Poljud
* 2. Maksimir
* 3. Poljud
* 4. Maksimir
* 5. Gradski vrt
* 6. Maksimir

SKUPINA B

* 1. Maksimir
* 2. Gradski vrt
* 3. Gradski vrt
* 4. Poljud
* 5. Gradski vrt
* 6. Poljud

SKUPINA C

* 1. Gradski stadion Subotica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Gradski stadion Subotica
* 4. Stadion Grbavica
* 5. Gradski stadion Subotica
* 6. Stadion Bilino polje

SKUPINA D

* 1. Stadion Grbavica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Stadion Grbavica
* 4. Gradski stadion Subotica
* 5. Stadion Bilino polje
* 6. Stadion Grbavica

SKUPINA E

* 1. Stadion Crvena Zvezda
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Crvena zvezda
* 4. Stadion Čika Dača
* 5. Gradski stadion Banja Luka
* 6. Stadion Crvena Zvezda

SKUPINA F

* 1. Stadion Čika Dača
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Cvena Zvezda
* 4. Stadion Čika Dača
* 5. Gradski stadion Banja Luka
* 6. Stadion Crvena Zvezda

1/8 ZAVRŠNICE

* 1. Gradski stadion Subotica
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Bilino polje
* 4. Maksimir
* 5. Stadion Čika Dača
* 6. Gradski vrt
* 7. Stadion Grbavica
* 8. Stadion Crvena Zvezda

1/4 ZAVRŠNICE

* 1. Stadion Grbavica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Stadion Crvena zvezda
* 4. Gradski vrt

1/2 ZAVRŠNICE

* 1. Stadion Crvena zvezda
* 2. Stadion Maksimir

ZAVRŠNICA

* 1. Poljud

Priznajte da sam savršeno zamislio i posložio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Nisi dobro sredio ovo, prvo i prvo izostavio si stadion Partizana a ubacio si stadion iz Subotice koji prima 10000 stajacih mesta i oko 5000 sedecih...

Mogao si da stavis stadion Cair iz Nisa koji ima u planu rekonstrukciju...

A FINALE ce se igrati u Beogradu u sam siguran 100%, a utakmica za 3. mesto u Zagrebu... jer se FINALE uvek igra na najvecem stadionu na prvenstvu... tako da od tvoje zelje nece biti nista jer Maksimir ima trenutno 37.168 sedecih mesta dok Marakana ima 55.000 sedecih mesta... tako da se u tome nebi slozio sa tobom :D :D - nema ljutis ;)
 
Natrag
Top