Evropska unija-za ili protiv

Evropska unija - za ili protiv?

  • Za

    Votes: 6 50,0%
  • Protiv

    Votes: 6 50,0%

  • Total voters
    12
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
:roll: Крагуј је древна бугарска реч исто колико и windows.

Не подноси никакве податке српску реч и шта то значи!
И овде је бугарска народна песма, која се пева Крагуи / Сокола /.

КРАГУЙ МИ ЛЕТЕ

Крагуй ми лете, мари, долете,
та ми е паднал в момин двори.
Чудили са се малките моми,
що да му дадат, та да си иде.
Че са му дали лоза със грозде,
та да си иде - не си отива.
Че са му дали вейка със дуня,
та да си иде - не си отива.
Дор му дадоха млада невеста -
дур тогава си крагуй отиде.

Крагујевац је добио своје име као име познате бугарске степски Соколи - Крагуи порасла специјално именованих људи - КРАГУИАРИ. Чак и данас у источној Кавказу у областима насељеним Бугарима икада, Крагуи реч значи Сокола.

Српска реч пловидба потиче од древне бугарске речи Пловдив,

Током римског периода град такође Тримонтиум се зове Улпиа, Јулија Флавија, Словени перципирају Пулпудева трачког имена, али је променио га као Плапдив, Пулдин Плоудин, па стога данашњи бугарски / Словенско име Пловдив прво атестирани на бугарском апокрифних хроника 17 века као Пло(в)діви.

а древна бугарска реч Софија у српском значи мудра.

Ово није истина.
У електронској преводилац превод са бугарског на српски добио други: Софија = Софија; Мъдра = Мудар

5386281n.jpg


Поштеди нас етимолошког значења српских назива, молим те.

Нема проблема!
Ја ћу испунити жељу!
"Софија" је грчка и дуго постојао пре него што су Срби дошли из Индије своју домовину на Балкану.

800px-Migrationofserbs001ea9.jpg

Онда је у Грчкој формирана енцицлопедианс филозофе.
Тада реч филосовииа / φιλοσοφια од φιλειν - Волим σοφια - Мудрост / одавно постоји у грацхкииа језику.
Грацхката реч σοφια / СОФИЈА / сувише језицима значи мудрост, а не МУДРА као погрешна!



Овде је превод са грчког на српски речи "СОФИЈА" / писане на грчком Алфа-кладионици / - σοφια.

5386357t.jpg

Како је говорио о престоницама, мислим да је то у реду и ја питам за престоницу Србије - Београд.
Престоница Србије Белиград бугарски и српски променио му име Београд.
Међутим, све остале европске језике, бугарски корен речи БЕЛЛ, Бела, остао.


Енглески - Belgrade


Беларуссиан - Бялград


Немачки - Belgrad


Чешки језик - Bělehrad


Шпански - Belgrado


Украјински језик - Белгра́д


Грчки - Βελιγραδι


Руски - Белгра́д


Мађарски - Belgrád


Италијански - Belgrado


Македонски дијалект - Белград

Ми видимо да сви говоре престоницу Србије, као бугарски корен речи Бел, Бели, а не као што је променило касније Србе - Бео.

Што се тиче мировних конференција и њиховог утицаја на данашње границе оне само осликавају страну историје, погрешну или исправну, на којојн су се поједини народи налазили. Ти знаш где су били Бугари. А Бога ми и Срби добро знају, нарочито они око Ниша, Пирота, Врања, Лесковца и широм Јужне Србије.

Али постоји Едим проблем.
Са Неуилли уговора 1919 бугарских прешло се не дају у Србију и оснивачи Југославије - Хрватска и Словенија / Хрватска Српској Словенаца Држава /.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Наравно да је "софија" грчка реч, као што назив бугарског града Пловдива нема никакве везе са српском речи "пловидба". То је била само пародија (поставила сам испред :roll: али нисте схватили) на писање бугарског кана Крума Срашног који закључке о етимологији појединих српских назива извлачи из малог мозга и задњег црева што ме и не чуди превише јер је потпуно у складу са званичном бугарском историографијом у последњих 150 година, која много тога својата и не признаје (нпр. Македонце као народ). Позната ми је одавно чињеница да у фалсификовању учествује и Бугарска академија наука (присетимо се само етничког чишћења 340.000 бугарских Турака 1989 по налогу тадашњег партијског врха на челу са Тодором Живковим, када је Бугарска академија наука направила списак чистих бугарских личних имена које су морали да прихвате Турци да не би били депортовани у Турску). Кан Крум Страшни је вероватно одрастао у таквом окружењу где другу истину осим бугарске фалсификоване званичне и није имао прилику да учи ни да чује, па ме због тога много и не иритира његова скрибоманија али ето, забављам се одговарајући на глупости.

Круме, открила сам још једну историјску крађу. Овај пут су Французи покрали Бугаре. Реч "бургундац" 100% проверено потиче од бугарског назива Бургас.
:roll:

П.с. Крагујевац је добио име по птици "крагуј" и та реч се налази у српском језику од давнина. То, што се сасвим случајно, упоредо са српским налази и у бугарском језику не доказује да је реч бугарска.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Маjа78, једноставна анкета претворио у политичку дебату.
Жао ми је, драга, али изгледа веома мало зна о такозваној "оживљавање процеса". Многе чињенице везане за преименовања бугарских Турака били су сакривени од јавности. Процес је због напада оних Турака, који теби је жао. Бомбе су смештени у вагонима за мајке са децом. То је била бомба, а станица у Пловдиву. Као резултат тога, убио недужну Бугари. Написала сам један мали део онога што Турци урадили. Како би то своје власти да се ово догодило у Србији?

Што се тиче Македонце:

Бугарска је била прва земља која призна Македонију као независну државу под њеним уставним именом. За многе међународне организације и УН није РМ, а БЈРМ. У међународној пракси не постоји таква ствар као што је препознавање људи и језик.
БЈРМ је слободна да постоји без некога да препозна македонску нацију и језик.
Оне имају своје комплексе.
Знам да 134 земаља је препозната као РМ, али нисам чула да неко препознао македонску нацију и језик као засебне јединице.

Србите кога сакаат да нè потценат и да нè испровоцираат, нè нарекуваат БЈР Македонија!


Ово је само део многих који је написао у својој штампи против вас.

Један мој предак био Бугарин рођен у Битољу.


Надам се да ће ово бити последњи политичко-историјска расправа анкета!
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Тачно је да се анкета претворила у историјско-политичку дебату али заслуге за то припадају бледој васкрслој копији бугарског кана Крума и његовом "чачкању мечке". "Ко чачка мечку добије по ..чку". Што се тиче историјско-политичког контекста он ће да нестане оног момента када Крум одлучи да прекине са провокацијама. Пошто видим да си и ти поред изражене жеље за деполитизацијом анкете у свом последњем посту дала одређено историјско-политичко мишљење и објашњење које сматрам непотпуним ја опет морам да одговорим.

Као прво, нигде нисам написала да ми је жао или да ми није жао Турака јер моје лично мишљење и емоције по том питању уопште нису релевантне. Знам ја за терористичке акте које је извела организација Турско национално-освободително движение в Булгарија и да је та терористичка организација обилно помагана од стране турске владе и турских тајних служби. Знам и за Пловдив 30. августа 1984. и за Буново 1985. и за хотел "Сливен". Али исто тако знам да се против терориста бори полиција и да то не може бити повод за протеривање 340.000 душа четири године касније. Узрок етничког чишћења је нешто друго а то је кристално јасно образложио Тодор Живков на састанку са партијским функционерима у јулу 1989 године, према документацији бивше КП Бугарске. А рекао је следеће:

"Суочавамо се са масовним егзодусом... који је свакако неопходан и повољан по нас. Уколико не учинимо да тих 200.000 до 300.000 душа не оде, за 15 година Бугарска неће постојати. Бугарска ће постати други Кипар", рекао је он алудирајући на поделу Кипра на северни турски део и грчки јужни део.

Поменута изјава Живкова налази се међу 2.459 објављених докумената Извршног комитета Комунистичке партије Бугарске.

Што се тиче Македонаца:

Бугарска је била прва земља која је признала Македонију као независну државу под њеним уставним именом. Исто тако је била међу првим земљама које су признале независно Косово а позната је и срамна улога бугарске тајне службе која је фалсификовала наводне српске војне планове о акцијама на Косову 1999. и доставила те фалсификате њемачком БНД-у под хрватским називом "Поткова" (Срби никада не би написали реч поткова него потковица), након чега је БНД те документе предао ЦИА и они су послужоли као "крунски доказ" о намерама етничког чишћења и као повод за НАТО бомбардовање. Све је урађено по налогу бугарске владе и председника.
Бугарска је прва признала Македонију само због тога што су Грци били против тога а Србија се солидарисала са Грчком јер је сматрала да Македонија није имала баш никакав рационалан разлог за излазак из Југославије. То је једини разлог бугарске брзине да призна Македонију под њеним уставним именом. Државу да, али народ и језик не.

Елем, сума сумарум, Бугарска има прикривене територијалне претензије према свим својим комшијама а неке као Македонце не признаје за народ а њихов језик официјелна Софија сматра дијалектом Бугарског језика. Уз све то Бугарска ће бити прва на удару повампиреног турског неоосманизма који се све више осећа и од тога је неће спасити ни 3 амерочке базе ни НАТО. Уместо да гради добросуседске односе са комшијама Бугарска стално "чачка мечку". Толико.

Уколико не буде одговора на мој одговор ја престајем са писањем на овој теми. Уколико буде, морам опет да одговорим.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
[ATTENTION]Samo da vas podsetim da je politika na forumu i dalje zabranjena tema i da se lepo vratite na temu, kao što vas je već zamolila Damapika, koja je anketu i pokrenula.
Krume, smiri strasti, da ne bih morala da zaključavam temu.
Hvala svima!
[/ATTENTION]
 
Član
Učlanjen(a)
15.08.2012
Poruka
48
Ja sam ZA!
Nije to toliko loše koliko ljudi govore i lupaju. Pogledajte silne fondove iz kojih se uzima novac za škole, zdravsto itd.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Ja sam ZA!
Nije to toliko loše koliko ljudi govore i lupaju. Pogledajte silne fondove iz kojih se uzima novac za škole, zdravsto itd.

Желим вам од срца разумне политичаре који не краду новац из фондова ЕУ! У нашој земљи највећи део новца је украдено. Сада нема новца ни за школе, ни за здравље. Нема политичара који брину о људима. Управо смо изградили цео аутопут и остале три дела другог аутопута са Европском новац.

Хвала за коментар, hem1car!
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
"Protiv"....
ima mnogo razloga za to......da ih ne nabrajam sada,opet ce prerasti u raspravu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Наравно да је "софија" грчка реч,

Драго ми је да се слажете са мном...


као што назив бугарског града Пловдива нема никакве везе са српском речи пловидба".

А како ће бити, јер реч "Пловдив "долази од бугарском апокрифних хроника 17 века као Пло(в)діви.
То је била само пародија (поставила сам испред :roll: али нисте схватили) на писање бугарског кана Крума Срашног који закључке о етимологији појединих српских назива извлачи из малог мозга и задњег црева што ме и не чуди превише јер је потпуно у складу са званичном бугарском историографијом у последњих 150 година, која много тога својата и не признаје (нпр. Македонце као народ).

Бугарска је била прва земља у свету није призната Македонију под њеним уставним именом, па чак и Бугарска Онда господине председниче Зхелиу Зхелев помогне Русија и Турска такође признају Македонију под њеним уставним именом.
Ја сам истог мишљења.
Бугарска је била прва земља у свету није призната Македонију под њеним уставним именом, па чак и Бугарска Онда господине председниче Зхелиу Зхелев помогне Русија и Турска такође признају Македонију под њеним уставним именом.
Ја сам истог мишљења.
Нема проблема, постоје две бугарске државе попут Немачке и Аустрије.

Позната ми је одавно чињеница да у фалсификовању учествује и Бугарска академија наука (присетимо се само етничког чишћења 340.000 бугарских Турака 1989 по налогу тадашњег партијског врха на челу са Тодором Живковим, када је Бугарска академија наука направила списак чистих бугарских личних имена које су морали да прихвате Турци да не би били депортовани у Турску). Кан Крум Страшни је вероватно одрастао у таквом окружењу где другу истину осим бугарске фалсификоване званичне и није имао прилику да учи ни да чује, па ме због тога много и не иритира његова скрибоманија али ето, забављам се одговарајући на глупости.

Апсолутно ништа не знаш!
У мају 1989 комунисти у Бугарској дозвољено пасоша да путују широм света и муслимана у Бугарској је отишао у Турску.
А онда се вратио.
Године 1989, нико у Бугарској је променила своје име.


Круме, открила сам још једну историјску крађу. Овај пут су Французи покрали Бугаре. Реч "бургундац" 100% проверено потиче од бугарског назива Бургас.
:roll:
Садашње име града Бургаса потиче од латинске речи Бургус / Burgus = кула /.

П.с. Крагујевац је добио име по птици "крагуј" и та реч се налази у српском језику од давнина.

Толико дуго да више не знам како да кажем ово птицу.
Срби никада нису уживали ловачке Соколу за лов.


Дакле, ви не можете имати реч у вашем језику Крагуи.
Крагуи да говоре бугарским народним песмама - песма већ цитирао.


То, што се сасвим случајно, упоредо са српским налази и у бугарском језику не доказује да је реч бугарска.

У другом европском језику / не реч крагуи / осим на бугарском.
Тада језику из којег је узео реч?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top