Evo sta uce decu u osnovnim skolama - alternativnoj realnosti

Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
То показује какво је стање да било забрањено да се иде у цркву, да жена никада није била на Духове у цркви.
У Енглеској је Хенри Осми одвојио цркву од Рима и створио англиканску цркву којој је на челу до данашњег дана владар. Римокатолицизам је био забрањен до 1800.
Зависи чим се баве твоји другари, колико их занима вера.....
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Mislis, ako ih zanima vera, realnost ce se nekako izmeniti, ili ce njihov bias pomoci u sagledavanju podataka bolje?
Henri je osnovao, a ne odvojio, svoju crkvu zato sto mu katolici nisu dozvolili razvod. Kakve to ima veze sa danasnjicom?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Tada je osnovana Angikansa crkva, prestali su biti rimokatolici.
Ako njih ne zanima vera, boli ih uvo da li su njihovi domacini sa ili protiv Rima, kao sto tebe ne zanimaju predavanja i sluzbe SPC, ako si Srbin.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Tada je osnovana Angikansa crkva, prestali su biti rimokatolici.

Ok, I sta s tim? Koje to veze ima sa temom?

Ako njih ne zanima vera, boli ih uvo da li su njihovi domacini sa ili protiv Rima, kao sto tebe ne zanimaju predavanja i sluzbe SPC, ako si Srbin.

Ne zanimaju me 'predavanja' dok su u okviru te iste crkve. Kad pocnu da mi kucaju na vrata, da pricaju kako je zemlja ravna u skoli i kako je covek nastao magijom a zena od rebra, da mi menjaju prava i govore sta smem a sta ne smem, jednom recju kad oni pocnu da se bave politikom, naravno da me zanima, ko sto zanima i njih.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Nisam tvrdio da su katolici, vec da ne postoji katolicizam kao cas, kao sto kod nas uce pravoslavlje, pod imenom veronauka, vec se uci o svim religijama u istorijskom kontekstu, prica se o svakoj religiji. Katolicizam je bio primer religije, ne znam kako se ispravno kaze anglicizam, ili anglikanizam, ili anglinicizam...bem li ga. Poenta je u jednoj religiji.

Ne uce decu religiji na osnovu onoga u sta veruju njihovi roditelji, bez obzira koja je to religija, i ne uskracuju im znanje da postoje druge religije zato sto jedna religija tvrdi da je ona jedina prava. Nijedna religija ne tvrdi drugacije, da je ona lazna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Хтео си реци катихизам, па испао католицизам.
Шта ти је подсвест.
Нема везе, разгули даље.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ne, ono sto sam hteo reci, to sam i rekao. Kad kazem katolicizam, mislim na jednu striktnu religiju, kao sto je pravoslavlje, ili islam, ili protestanti, ili hindu. Znaci, ne uci se jedna striktna religija, vec se uci hriscanstvo, islam, hindu, kao i druge religije koje su izumrle.
 
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruka
90
Ja sam sada trenutno 3 godina Srednje skole, od malena sam imao veronauku i nismokoristili knjige.
 
Natrag
Top