Evo sta uce decu u osnovnim skolama - alternativnoj realnosti

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Pa ja vec naveo cinjenicu da tamo gde su glad i siromastvo, religija buja, tako prepoznas kad je zemlja u qrcu. Ili mozes da predvidis kada krece u sunovrat, kao Amerika, recimo. Pismene zemlje sa visokim standardom, imaju manje zastupljenu religiju. Gde religija uzme pod svoje, tu trava vise ne nice.
Kakav je to perpetuum mobile, racuna direktno na ljudsku glupost, i vuce u propast, i sam sebe brani nelogikom, i uspeva. Dodas fundamentalniste kao glavne trovace, da padnu kao 'mucenici'. Van pameti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
С ким сам ја нашао да се расправљам :thinking:
Код Срба и осталих Словена где су света браћа проповедали, а после њихови ученици, Библија и служба у цркви су биле на народном језику. Дакле, није било потребе да се чека Лутер, Хус, краљ Џејмс......
Од почетка Православља тако еј било, школе , болнице уз цркве и манастире, преводи са грчког и латинског у библиотекама....
Везујете веру за нешто назадно, а у скандинавским земљама и В.Британији имамо пар векова уназад до данас државну цркву, па им то нимало не смета да напредују у сваком погледу.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Jaoooo, jaoooo, kukute na lelete.

Opet ti i skandinavija i religija, ko pokvarena ploca. Prvo, skadinavija nije drzava, vec region sa tri zemlje, danskom, svedskom i norveskom.
Drugo, te tri drzave imaju najveci broj ateista i agnostika u evropi.
Trece, najrazvijenije drzave u evropi UPRAVO imaju najveci broj ljudi koji se izjasnjavaju kao ateisti i agnostici.

rjaPOS2.png
v
EK2VM98.png


Ove sto vuku u ljubicasto, imaju najveci broj ateista, ove sto vuku u ovu braon-prdimiš boju, imaju najjace religijske sekte. Zamisli, te braon su i najmizernije po standardu. Slucajnost?

Ili je mozda slucajnost sto je Britanija pobila toliko ljudi osvajajuci sve sto je mogla da osvoji sa crkvom na celu, pobila miline i milione?

I, sta sa tim sto u Britaniji imaju casove religije? Ako mali mujica skoci u bunar, oces i ti za njim?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Kako onda toliki ateisti dozvoljavaju da postoji drzavna crkva kojoj je na celu monarh ?
I ne moze se reci za ove narode da su zaostali.
Znam da Skandinavija nije drzave, kao i da se u nju ubrajaju i Finska i Island.....
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ljudi moji a zašto se ne zapitate odakle te neBiblijske istine u kojekakvim knigama vjeronauka?
odgovor je samo jedan
jer ljudi ne žele prihvatiti Biblijsku istinu
zato im sam sotona servira svoje vlastite vjerske dogme kroz svoje agente, sluge, na sve moguće načine
uzalud se vi svi bunite i prigovarate na bilo čije vodstvo crlve , države
nečete na taj način postići ama baš ništa
samo gubite vrijeme
prvo morate reći grijehu i samom sotoni, odbij, odstupi
da bi to mogli potrebno je prihvatiti Božji Zakon 10.zapovijedi

djecu če i dalje učiti još gorim stvarima po školama i drugim ustanovama
ali ako ih vi pravilno usmjerite, a to možete jedino ako živite u istini, onda če vaša djeca biti zaštičena od svih laži i podvala

svijet propada, laži se gomilaju, nemojte i vi propasti sa svijetom
nemojte se boriti protiv institucija, nego se borite protiv grijeha,
posvećujte se istinom kroz poštivanje svih 10.Božjih Zpovijedi, a posebno držanjem subote
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Znam da Skandinavija nije drzave, kao i da se u nju ubrajaju i Finska i Island.....

Interesantno da se te dve drzave mogu naci samo na bosanskoj verziji vikipedije.

Kako onda toliki ateisti dozvoljavaju da postoji drzavna crkva kojoj je na celu monarh ?
I ne moze se reci za ove narode da su zaostali.

Odakle ti ideja da kraljica u VB ima neki autoritet u politici? VB ima parlament koji odlucije o svim politickim pitanjima. Kraljica je tu zbog publiciteta. Ona je tu da otvara bolnice (presece traku i to), skole, itd. Ona je vise ko turisticka atrakcija.
Sto se tice religijskih casova u normalnim skolama u VB, ne postoje ovakvi casovi koji su nametnuti nama, ne postoji katolicizam kao cas, gde neko bira izmedju pravoslavlja, islama, itd. Casovi su formirani tako da na jednom casu ucis o svim religijama, ne mozes izabrati koju ces religiju uciti. Pricamo o normalnim skolama, ne o teoloskim skolama. I uci se o religiji kao o istorijskoj tradiciji, kao cas istorije, a ne indoktrinacija jedne religije. Mozda bi ti pomoglo da imas nekoga tamo pa da ti opise to, posto ja imam prijatelje u UK, ovo su njihove reci.
VB je demokratska drzava, koja ima parlament, gde se sve izglasava. Iako se zove monarhija, po drustvenom uredjenju je zapravo demokratska drzava.
Iako imaju zvanicno "crkvu Engleske" kao i clanove crkve u parlamentu, oni se bukvalno ne pitaju nista sto se tice politike, vec su samo deo istorije. Primer, bio je predlozen zakon da zene mogu da budu bisopi, ali crkvenjaci se nisu slozili sa tim, i predlog je bio odbijen. Tako da imaju uticaja samo u svojoj basti.
TAKODJE, nisu na budzetu, ali ne placaju porez.
Znaci niti u VB vlada monarhija, niti crkva, niti imaju bilo kakav uticaj, na politiku i uredjenje drzave. Njihovo uredjenje je daleko slozenije od naseg.

Crkva se tamo vise ne bori protiv gej brakova.
Kod:
http://www.telegraph.co.uk/news/religion/10101900/Church-of-England-gives-up-fight-against-gay-marriage.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Samo onaj ko je neupucen moze reci da monarhija nema uporiste u VB. Kao i u ostalim zemlajam ovde pomenutim, svi nasi ljudi koji tamo zive i drze nam lekcije iz demokratije, kad se povede tema o ukidanju monarhije u njihovim novim domovinama, svi se odmah ogradjuju i pocnu price o tradiciji, o popularnosti monarha.....
U VB ti crkvenjaci, imaju bez izbora obezbedjeno mesto u parlamentu. Kako nisu na budzetu kad se drzava brine o odrzavanju crkava i daje plate svestenicima ?

I u VB nisu katolici nego anglikanci.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Pa eto, sad si ti pametniji cak i od britanaca sa kojima sam pricao, da bih imao informaciju iz prve ruke, da se ne oslanjam samo na vikipediju. IZvini sto sam posumnjao u tvoju informisanost i mudrost.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Какве везе то има, ако живе тамо не мора да значи да су потпуно информисани.
Можда их неке ствари једноставно ен занимају, као што маса људи због недостатка веронауке нема појма о својој вери.
Неки дан слушаам једну жену од 70 година, како се поверава пријатељици, да се шокирала кад је ушла у цркву на Духове и видела траву на поду .
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Zamisli videla zena travu na podu. Strasno, evo odmah sam se konvertovao u vernika zbog te tvoje recenice... citas li ti sebe, ponekad?
Sram te bilo, prisluskujes tudje razgovore. Moralisto. :D

Ne mora da znaci ni da si ti potpuno informisan, ako cemo. Medjutim, ja sam ti samo skratio verziju razgovora koji su ukupno trajali 3 sata, sa 4 osobe, preko skype-a, u kojima sam do detalja dobio objasnjenja na svako pitanje koje sam postavio. Obziro da su mi to prijatelji, nemam razloga da ne verujem u ono sto su mi napisali, i poslali linkove ka tekstovima da procitam, da bi to potvrdio.
 
Natrag
Top