Eutanazija

Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
24
Sta uraditi?Sledeci slucaj slikovito pokazuje koliko je eticki problem "blage smrti".
Majka troje dece je tesko bolesna.Boluje od smrtonosne,prenosive bolesti i jako se muci.Majci je preostalo malo,moze umreti svakog casa.Pretpostavka je da ta deca ne mogu ziveti negde na bezbednom od prenosa zaraze.Da li na takvoj zeni treba izvrsiti evtanaziju?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2010
Poruka
15
Ako je žena mentalno sposobna da donese sama takvu odluku,u tom slucaju je eutanazija može da dođe kao opcija.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
24
Hvala za ispravku,ali ovo je rec iz starogrckog gde se аутос cita автос.Ne pametujem,ali smo u Grckoj na predavanjima iz etike izgovarali ovako.Ipak izgleda da je ovde prihvatljivija druga,po betacizmu,verzija.Ipak hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Odobravam eutanaziju samo u slucaju duge i teske bolesti, kad se pacijent muci u bolovima a nikakvo drugo sredstvo mu ne moze pomoci... Sto se ovog primera tice, ako deca ne mogu da odu na drugo mesto, majka moze...i tamo je treba pustiti da umre na miru ..
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Sta uraditi?Sledeci slucaj slikovito pokazuje koliko je eticki problem "blage smrti".
Majka troje dece je tesko bolesna.Boluje od smrtonosne,prenosive bolesti i jako se muci.Majci je preostalo malo,moze umreti svakog casa.Pretpostavka je da ta deca ne mogu ziveti negde na bezbednom od prenosa zaraze.Da li na takvoj zeni treba izvrsiti evtanaziju?
Pa ovo je nemoguća situacija , kako to da se deca ne mogu odvojiti od majke? Protiv sam eutanazije .
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Za mene nema dileme o tome da li je eutanazija prihvatljiva ili ne. Ako se radi o tome da čovjek trpi velike muke i ako nema nikakvog izgleda da mu se pomogne i da ga se izliječi, onda je eutanazija i opravdan i human čin.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Neodlucna sam po tom pitanju ali ako se osoba svesno izjasni,sama u svoje ime.Sa druge strane,ako osoba nije svesna da sama donese odluku,ko smo mi da odlucujemo o necijem zivotu,imamo li to pravo?Recimo,u Holandiji je to regulisano tako da zahtev za eutanaziju mora postaviti bolesnik slobodnom voljom i isti zahtev ponoviti za sedam dana,kako bi se moglo sa sigurnoscu,iako nikada ne postoji 100% sigurnosti,utvrditi da je to zaista volja bolesnika.Jedino mogu da pozelim da niko ne dodje u tu situaciju da odlucuje o tome,bilo u svoje ime ili ime dragu mu osobe...
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
A šta kada se bolesnik ne može izjasniti?

e onda ce drugi da odluce :roll:

..šta znam, meni je to isto kao ubistvo, ne bih to mogla da uradim nekome, (ni da odobrim, ni ne daj Bože izvršim).
Davno sam postavila na forum jedan dokumentarac baš na ovu temu Reverend Death (2008), takođe i film You Don't Know Jack (2010) se bavi istom tematikom...
Protiv sam eutanazije, mislim da postoje humaniji načini da se takvim ljudima pomogne.
 
Natrag
Top