Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
Najjače empatiziramo sa najbližima i u onim situacijama koje su slične onima kroz koje smo mi prošli.
Heinrich Heine je to lijepo rekao: "Samo nam srodna bol izmami suzu, i svatko zapravo i plače zbog sebe."

Da, jer znati sebe je znati čovjeka, a znati čovjeka je znati sebe. Htjeti i moći znati sve to odjednom je istinska empatija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2011
Poruka
1
ljudi,ja mogu samo da kazem da u poslednje vreme prozivljavam tudje zivote,bukvalno,covek prodje pored mene,samo me pogleda,obavimo mali razgovor i ja vec imam sva njegova osecanja,to je neopisivo. Nisam verovala da je to istina,ali kad procitah I ovde,onda sam ostala bez texta.... osetim negativnu energiju na pozdrav,ma najezim se!!! sto je jos gore kao da znam sta ce unapred da se desi,ostala sam zaprepascena par puta....dajte neki savet,nesto!!!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ljudi,ja mogu samo da kazem da u poslednje vreme prozivljavam tudje zivote,bukvalno,covek prodje pored mene,samo me pogleda,obavimo mali razgovor i ja vec imam sva njegova osecanja,to je neopisivo. Nisam verovala da je to istina,ali kad procitah I ovde,onda sam ostala bez texta.... osetim negativnu energiju na pozdrav,ma najezim se!!! sto je jos gore kao da znam sta ce unapred da se desi,ostala sam zaprepascena par puta....dajte neki savet,nesto!!!
Pa, jednostavno malo razmisli. Ako bi čovjek plakao za svim onim oko sebe za čim se mirne duše može plakati, čitav život bi proveo u suzama. A to, ipak, ne ide. Možemo suosjećati sa drugima do neke mjere, ali ne smijemo to raditi toliko da vlastiti život pretvorimo u pakao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Empatija- em patis ti ,em patim i ja !! Ovako se ja osecam kad mi neko prica svoje probleme,ako ga nesto boli pa za pola sata ili tako nesto i mene pocne da boli to na sta se zalio!Dok mi prica osecam se skoro kao da se meni desilo!? I sto je najgore ta osoba promeni temu i nasmejana ode od mene a ja ostanem opterecena njenim problemom ,koji je sada postao samo moj.....kad je neko saosecajan razume kroz sta druga osoba prolazi i obicno zna sta reci i kako pomoci.Isto tako osetis da li te neko iskreno razume ili samo onako ti kaze par prigodnih reci i ode..verujte sad izbegavam de se dublje upustam u razgovor sa tako nekim osobama,naravno koje mozes da izbjegavas,jer dosta sam se nabolovala tudjih bolova,i oplakala sve njihove tuge..dok oni nisu imali pojma kako deluju na mene.naravno nisu oni krivi,kriva je povecana senzibilnost i ta empatijasorry yes3
 
Natrag
Top