Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Risu pozdrav, ima odgovora...pa dao si ga:
,,1.Jevrejima je oduvek bila potpuno strana pomisao da je Bog Jehova skup vise bogova-trojstva(znaju svoj jezik),,

Ali nekad pagani znaju bolje pa vrše restauraciju proročkih reči.

Kad čovek čita neke postove oseća se kao na farmi.:)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Mnostvo se ljudi ponasa kao farma. Slabo znaju, ne citaju, cekaju da drugi za njih razmisle, prenose tudje mrznje, tudje simpatije, tudja misljenja...
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Neprijatelj Boga i ljudi ne sedi skrstenih ruku.
Uvodjenjem Konstantina mnogobosca i bogohulnika kao zapovednika hriscanske crkve dovelo je do formiranja NAJGORE SEKTE u Hriscanstvu.
Skidajte stare grcke i hebrejske rukopise i sami ih proveravajte.
Stare neizmenjene hebrejske spise i grcke codexe kao naprimer sinajski.Postoje i alatke pomoci u pretrazi,tako da i malo dete moze lako da shvati sektasku obmanu kad su izbacili Bozje ime Jehova ,i mnoge druge odvratnosti koje su dodali.
Cekamo samo momenat,kad ce resiti da izbace i ime Isus i da ga zamene nekom drugom reci.,pa da naprave krst sa 4 precage zbog Marije itd.
Hoce li Mariju da proglase za elohim? Boginju?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Evo napisao sam ovu temu radi poulbustera,gerakulesa,i nikeprodaju,ali nema njinih odgovora....
Kako to da je Mojsije oznacen za Elohima u 2.Moj 7:1
Ajde,sto je covek,nego on je izgleda mnozina ljudi,ni duet,ni kvartet,vec TROJSTVO Mojsija....i drugih njihovih nebuloza....
Pisite dok sam ovde,inace me nece dugo biti,a tema ce se zaboraviti....
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Mnostvo se ljudi ponasa kao farma. Slabo znaju, ne citaju, cekaju da drugi za njih razmisle, prenose tudje mrznje, tudje simpatije, tudja misljenja...

Potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem i još da dodam.
Kada bi odgovorili na TABU pitanja koje ih RIS BG pita, tada bi sami sebi dogmu rušili.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Nemaju oni ni trunke hrabrosti,sve su to atanasijevi fundamentalisti.
Nista oni nikada nece priznati da grese.,mozda tek za 1000 godina.
Pa tek skoro su priznali da je crkvena inkvizicija pravila velike zlocine...trebalo im je skoro 1500 godina za izvinjenje za zlocin,a sto se tice ove teme "elohim"nikada nece priznati da grese.
Cutace kao misevi u misjoj rupi.
Kako je to za Mojsija upotrebljena rec "ELOHIM",ista kao i za Jehovu.
Znaci li to da je i Mojsije mnostvo "ljudi",ili bogova???

Hajde misevi ,objasnite 2:mojsijevu 7:1
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Bog ili Elohim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemaju oni ni trunke hrabrosti,sve su to atanasijevi fundamentalisti.
Nista oni nikada nece priznati da grese.,mozda tek za 1000 godina.
Pa tek skoro su priznali da je crkvena inkvizicija pravila velike zlocine...trebalo im je skoro 1500 godina za izvinjenje za zlocin,a sto se tice ove teme "elohim"nikada nece priznati da grese.
Cutace kao misevi u misjoj rupi.
Kako je to za Mojsija upotrebljena rec "ELOHIM",ista kao i za Jehovu.
Znaci li to da je i Mojsije mnostvo "ljudi",ili bogova???

Hajde misevi ,objasnite 2:mojsijevu 7:1
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Bog ili Elohim.

Ovde se opet radi o koriscenju prazne logike koju cesto u svojim diskusijama koriste pripadnici Jehovinih svedoka.

Ocigledno je da se u ovom tekstu radi o prenesenom autoritetu, odnosno rec Bog odnosi na Mojsija koji je od Boga dobio Autoritet, i mogucnost da bude sretstvo preko koga ce Bog izliti svoje sudove na Egipat.

To je ista stvar i sa psalmima Davidovim, gde Bog obracajuci se zemaljskim sudijama kaze sledece `BOGOVI STE, ALI CE TE KAO LJUDI IZGINUTI SVI..

Bog ovde naziva ovu grupu ljudi Bogovima zbog posla koji su obavljali, a to je da sude, jer samo Bog ima autoritet da sudi, pa je simbolika ovih tekstova sasvim jasna..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovde se opet radi o koriscenju prazne logike koju cesto u svojim diskusijama koriste pripadnici Jehovinih svedoka.

Ocigledno je da se u ovom tekstu radi o prenesenom autoritetu, odnosno rec Bog odnosi na Mojsija koji je od Boga dobio Autoritet, i mogucnost da bude sretstvo preko koga ce Bog izliti svoje sudove na Egipat.

To je ista stvar i sa psalmima Davidovim, gde Bog obracajuci se zemaljskim sudijama kaze sledece `BOGOVI STE, ALI CE TE KAO LJUDI IZGINUTI SVI..

Bog ovde naziva ovu grupu ljudi Bogovima zbog posla koji su obavljali, a to je da sude, jer samo Bog ima autoritet da sudi, pa je simbolika ovih tekstova sasvim jasna..



Hajde misevi ,objasnite 2:mojsijevu 7:1
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Bog ili Elohim.

Jehova nazvao Mojsija "ELOHIM" i ovome to je prazna logika JS, koja hula na Jehovin sveti duh.

Pitanja za vas Bibliste
ELOHIM Mojsije piše i u vašim biblijama a ista reč ELOHIM piše i za Isusa, ima koje razlike među "ELOHIM" kod Mojsija koji je zemaljski sudija ili kod ELOHIM Isus koji je svemogući Bog nad vojskama?

Ako je Mojsije dobio autoriter ELOHIM od Boga, od koga je Isus dobio autoriter ELOHIM?

Bilisti budite ljubazni pa obijasnite koji to Gospod daje ove autoritete?

Ovo je za pohvalu: od Boga dobio Autoritet...sretstvo preko koga ce Bog izliti svoje sudove
Od trinitanaca se ovo ne čuje svaki dan, pa da rezimiramo.

Isus dobio "autoritet ELOHIM" i on je srestvo preko koga Bog(JEHOVA) deluje, stvara, vodi svoj narod, JEHOVA preko Isusa kao autoritet ELOHIM sudi njegovom narodu(JEHOVINOM narodu), JEHOVA preko autoriteta leči svoj narod, JEHOVA kroz autoritet ISUS ELOHIM vaskrsava sve one koji su upisani u njegovu(JEHOVINU) knjigu života.. itd. Bravo još si dragi moj zaboravio napisati i HALELUJA :) pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet.
Ako uporedimo neke tekstove iz starog i novog zaveta, posebno knjige Otkrivenje Jovanovo, koje govore o Bogu, videcemo da su svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa.
U starom zavetu Bog kaze JA SAM JEHOWA PASTIR VAS, a u novom Isus to primenjuje na sebe i kaze `JA SAM PASTIR DOBRI.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM JEHOWA CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, a u Otkrivenju Jovanovom Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI, u Otkrivenju Isus kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI , I BEJAH MRTYAV I EVO SAM ZIV.

U starom zavetu Bog kaze u vezi svog dolaska `I UGLEDACE MENE JEHOWU KOGA SU PROBOLI, a u novom zavetu Isus kaze `I UGLEDACE SINA COVECIJEGA GDE IDE NA OBLACIMA NEBESKIM SA SILOM I SLAVOM VELIKOM, I ZAPLAKACE ZA NJIM SVAKO KOLENO...I ONI KOJI GA PROBODOSE..

HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet.
Ako uporedimo neke tekstove iz starog i novog zaveta, posebno knjige Otkrivenje Jovanovo, koje govore o Bogu, videcemo da su svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa.
U starom zavetu Bog kaze JA SAM JEHOWA PASTIR VAS, a u novom Isus to primenjuje na sebe i kaze `JA SAM PASTIR DOBRI.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM JEHOWA CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, a u Otkrivenju Jovanovom Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI, u Otkrivenju Isus kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI , I BEJAH MRTYAV I EVO SAM ZIV.

U starom zavetu Bog kaze u vezi svog dolaska `I UGLEDACE MENE JEHOWU KOGA SU PROBOLI, a u novom zavetu Isus kaze `I UGLEDACE SINA COVECIJEGA GDE IDE NA OBLACIMA NEBESKIM SA SILOM I SLAVOM VELIKOM, I ZAPLAKACE ZA NJIM SVAKO KOLENO...I ONI KOJI GA PROBODOSE..

HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM...


Pozdrav Dragane, nekoliko pitanja za tebe

Dali po tvom stavu to znači da otac i sin nikako ne mogu biti pastiri jednog istog stada?
Pokušam da svatim, na drugoj temi kažeš da ličnost Bog Otac nema ništa u svojoj vlasti nego uzima od ličnosti (osobe) Boga Sina a na ovoj temi šta hoćeš da tvrdiš?
Budi ljubazan pa obijasni HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM, a ako imaš biblijski stih molim postiraj ga da ga proverim, pozdrav.


 
Natrag
Top