Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Vi kažete "MUŽ JE GLAVA ŽENI, KAO ŠTO JE BOG GLAVA HRISTU, JER JE ISUS STVOREN, A BOG NIJE"

To znači - da ni muž nije stvoren, već je on Bog nad ženom.

Ccc.
Biblija kaze i pise da je Bog glava Hristu ,a ti procitaj 1.Korincana 11:3
Isus je stvoren,on je Sin Bozji.on ima svoga Boga i Oca Jehovu,a ti vidi sta ces.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je po toj teoriji i žena stvorena a muž nije, nego je Bog ženi jer je glava nad njom, kao što je i Hristos stvoren a Bog nije jer je glava Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Onda je po toj teoriji i žena stvorena a muž nije, nego je Bog ženi jer je glava nad njom, kao što je i Hristos stvoren a Bog nije jer je glava Hristu.

Odgovor ti je u 1.Kor11
8 Jer nije muž od žene nego žena od muža.
9 Jer muž nije sazdan žene radi nego žena muža radi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je čovek sazdan ( kako kažeš ) a on je glava ženi, onda je i Bog Otac stvoren, a on je glava Hristu.

Uviđaš li ćorsokak u koji si upao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ako je čovek sazdan ( kako kažeš ) a on je glava ženi, onda je i Bog Otac stvoren, a on je glava Hristu.

Uviđaš li ćorsokak u koji si upao.

Ti ne uvidjas svoj corsokak.
Bog Otac je oduvek postojao,on nema ni pocetak ni kraj svome postojanju.
Bog Otac Jehova POSTOJI oduvek.
Kad to budes shvatio .onda mozemo da pricamo o svemu ostalome.
Dal znas jos nekog ili nesto sto nema ni pocetak ni kraj???
Псалам 90:2
Пре него што су се горе родиле,
Пре него што си земљу и плодно тло саздао,*
Одувек и заувек ти си Бог.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je i čovek oduvek, i on je Bog, jer je on glava ženi, kao što je Bog glava Hristu.

To su zaključci iz tvog tumačenja ove paralele, ne moji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Onda je i čovek oduvek, i on je Bog, jer je on glava ženi, kao što je Bog glava Hristu.

To su zaključci iz tvog tumačenja ove paralele, ne moji.
Adam je bio poglavar Evi.
Koristis sotonine reci upucene zeni.
1.Moj 3:
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nije bila moja tvrdnja, već ja pišem ono što ti tvrdiš iz svoje filozofije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To nije bila moja tvrdnja, već ja pišem ono što ti tvrdiš iz svoje filozofije.

Ja ti lepo pisem da je samo Jehova Bog Otac Svemoguci JEDINI Pravi i istiniti Bog,a svi su ostali lazni,sem dva privremena od kojih je jedan zavrsio ,al drugi jos nije za nekih 1000 godina+ hoce.
taj drugi jeste Isus Hrist Sin Bozji kojem je Bog Otac dao VLAST nad svime i svacim za 1000 godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji privremeni Bog, Isus je Bog jednak Bogu Ocu, i koji sa njim sedi na prestolu u prisustvu njegove slave, i prima slavu i hvalu dostojnu Boga.

Osim toga, da je Isus stvorenje, on ne bi mogao biti u prisutnosti Boga i njegove slave i svetlosti koja spaljuje, jer piše "da ni jedno stvorenje ne može videti Boga i ostati živo"
 
Natrag
Top