Egzoterična i ezoterična strana Biblije

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
dragi moj gero
opomenuo sam te i više neću jer nisi malouman nego namjerno to radiš
nemoj lažno svjedočiti na mene, o meni, niti davati iskrivljene izjave kao što je ova i slične

Nemas ti veze ko je Isus,a ko je JHVH!?
Jeli jel ti citas stihove koje sam ti postavio?pa zar je ovo tvoj odgovor?dragi moj gero
opomenuo sam te i više neću jer nisi malouman nego namjerno to radiš
nemoj lažno svjedočiti na mene, o meni, niti davati iskrivljene izjave kao što je ova i slične

Nemas ti veze ko je Isus,a ko je JHVH!?

Sta sam ja to iskrivio?to je biblija brate!a to sto ti ne vidis sta pise pa si umislio da te vredjam ja! to je tvoja stvar,ti mi bolje kontriraj stihovima ako ih imas.Izvlacis se apsurdnim argumentima pih,zna Gera vase manipulacije-izvrtanje kad nemate odgovor na postavljene citate iz biblije.Nista ja neradim namerno ja samo citiram Bozje reci!zar nije sam Jahve kazao da ce poslati andjela svog?A to je Jovan najveci prorok svih vremena,zato se i kaze proroci su do Jovana.
A u sam kraj ce doci Enoh,Ilija koji ce biti ubijeni na trgu tri dana i noci a potom vaskrsnuti na treci dan zar to biblija ne govori?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[FONT=&quot]"Iluzije i manipulacije se uvijek dobijaju kao gotove od strane nekog verskog autoriteta. Zbog lažnosti im je potrebna sva sila autoriteta i šarenilo verskih ceremonija. One su za sve ljude iste, to su uvek neki “zakoni” volšebno pristigli sa neba, diktirani od nekog drakonskog Boga u obliku tiranina. Takve verske manipulacije su uvek javne (egzoterične) ne potiču od živog iskustva i zato mnoštvo ljudi može da ih primi i deli u istovetnom obliku. Otuda i napor da se ovakve manipulacije očuvaju uvek iste kao dogme, da se uče napamet i imitiraju, što se uvek svodi na licemerje. Taj napor je uvek proizvodio tiraniju, nasilje i zločin u ime vere.[/FONT]"
 
Natrag
Top