EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
ali rado bih ti nadodala misli jednog bivšeg adventiste koji je spoznao svu zabludu advenstske doktrine razmatrajući riječi sv. Mateja, 11, 13- "Uistinu, svi proroci i Zakon prorokovahu do Ivana". ....

"Vjerojatno najjasnija slika završetka zakona i početak novog doba vjere je zapis o brdu preobraženja.
U Mateju 17: 1-8 vidimo Isusa u pratnji Petra, Jakova i Ivana kako stoji na visokoj planini.

Isus sam, obavijen slavom i moći božanstva. On, Bog, početak je i kraj. On, Stvoritelj i Otkupitelj, vlada. Tada se s neba začuo glas koji i danas odzvanja: "Ovo je Sin moj, Ljubljeni! U njemu mi sva milina! Slušajte ga!"(Mt. 17, 5).

Ovako vidi, Isusa kao Boga, onaj koji se oslobodio okova oca laži. Ali Jovanu Isus nije Bog - Jovanu je Isus po boštvu jednak sotoni. Evo pa vidi i uvjeri se tko i što je Jovanu Isus:

već je Isus samo Čovek i Satana samo stvoreno biće. Oni su "bog" u položaju...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ovako vidi, Isusa kao Boga, onaj koji se oslobodio okova oca laži. Ali Jovanu Isus nije Bog - Jovanu je Isus po boštvu jednak sotoni. Evo pa vidi i uvjeri se tko i što je Jovanu Isus:

Znam da Jovan ima taj problem. Uff, SAMO taj. :beee:
Ali nije sektaški nastrojen kao Laodikeja.
Tko zna, kad se oblaci raziđu i vrućine prođu...možda će mu se Gospodin pokazati u svojoj Istini. Ako doista traži Istinu, naći će Istinu.
Ma, on previše mozga, a ne treba se puno mozgati, nego puno ljubiti. Iako, čini mi se, njemu nije sasvim jasno što je to ljubav kao teologalna krepost. On misli da se govori o osjećajima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znam da Jovan ima taj problem. Uff, SAMO taj. :beee:
Ali nije sektaški nastrojen kao Laodikeja.
Tko zna, kad se oblaci raziđu i vrućine prođu...možda će mu se Gospodin pokazati u svojoj Istini. Ako doista traži Istinu, naći će Istinu.
Ma, on previše mozga, a ne treba se puno mozgati, nego puno ljubiti. Iako, čini mi se, njemu nije sasvim jasno što je to ljubav kao teologalna krepost. On misli da se govori o osjećajima.

On se ne može maknuti dalje od židovstva, i to onog najrigidnijeg židovstva koje ne podnosi ništa i nikoga osim židovstva i Židova. Vrlo lako bi moglo biti da je Jovan "po krvi" Židov, a njegovo priklanjanje "EGWizmu" logično je jer je upravo u Adventizmu sedmog dana pronašao najveću mržnju prema Kristovoj crkvi, i prema Katoličkoj i prema Pravoslavnoj. Neznanje o Crkvi i njenoj povijesti, a onda mržnja proistekla iz tog neznanja, glavni su, gotovo jedini, elementi i razlozi iz kojih na našim prostorima ljudi pristupaju adventistima. Na njihovu žalost, neznanje o sekti u koju su upali razlog je koji ih u toj sekti zadržava.

Kainos ti je najbolji primjer katolika koji je imao upravo ovakav "transfer" u "princezinu sektu". Sjećam se kako je jednom prilikom "pripovijedao" kako mu se u Katoličkoj crkvi zgadilo kada je jednom prilikom vidio kako kod skupljanja mislostinje nešto moraju dati čak i oni za koje je vidljivo da nemaju možda dovoljno ni prehraniti djecu. Eto, netko je "morao ubaciti 2 ili 5 kuna" od katolika, ali mu ne smeta, izgleda da mu se svidjelo da "subotari moraju 'ubaciti' desetinu".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Uprimo pogled u Početnika i Dovršitelja vjere, Isusa, koji umjesto radosti što je stajala pred njim podnese križ, prezrevši sramotu te sjedi zdesna prijestolja Božjega." (Hebrejima 12, 2).

Kada bi samo taj adventista koji je ovo citirao, a za koga je Isus Bog, znao da ista reč u koine (ali i u hebrejskom) znači i desno i pravo i posred, bio bi možda malko zbunjen, a možda ako je zaista iskren u veri bio zapanjen prostodušnošću istine koja mu je svo vreme bila pred očima.

Kainos ti je najbolji primjer katolika koji je imao upravo ovakav "transfer" u "princezinu sektu". Sjećam se kako je jednom prilikom "pripovijedao" kako mu se u Katoličkoj crkvi zgadilo kada je jednom prilikom vidio kako kod skupljanja mislostinje nešto moraju dati čak i oni za koje je vidljivo da nemaju možda dovoljno ni prehraniti djecu. Eto, netko je "morao ubaciti 2 ili 5 kuna" od katolika, ali mu ne smeta, izgleda da mu se svidjelo da "subotari moraju 'ubaciti' desetinu".

Isto je kod svih Milerita. Kao svoje opravdanje što odlaze i ostaju u kultovima sotoninim, mnogi iznose upravo ovakve argumente. Sve im je u Crkvi smetalo, i svećenik koji je ovakav i onakav, i kipovi, i ikone, i davanje milostinje (koja nije obavezna) i Euharistija koja se "sukobljavala" s njihovim "razumom"....

Ali im zato nije smetalo, niti im smetaju sve blasfemije sekti i kultova. Desetak plaćaju bez prigovaranja, licmerni pastori im ne smetaju, niti im se razum buni na debilnosti koje s Pismima veze nemaju (shabat za Kršćane, obrezanje, već pomenuti desetak, "pričešće" jednom u 4 mjeseca ili jednom godišnje...), da ne govorim o debilnosti o Adamu koji "posmatra" shabat, ili mladoj zemlji i svemiru nastalom za 6 zemaljskih dana...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
On se ne može maknuti dalje od židovstva, i to onog najrigidnijeg židovstva koje ne podnosi ništa i nikoga osim židovstva i Židova. Vrlo lako bi moglo biti da je Jovan "po krvi" Židov, a njegovo priklanjanje "EGWizmu" logično je jer je upravo u Adventizmu sedmog dana pronašao najveću mržnju prema Kristovoj crkvi, i prema Katoličkoj i prema Pravoslavnoj. Neznanje o Crkvi i njenoj povijesti, a onda mržnja proistekla iz tog neznanja, glavni su, gotovo jedini, elementi i razlozi iz kojih na našim prostorima ljudi pristupaju adventistima. Na njihovu žalost, neznanje o sekti u koju su upali razlog je koji ih u toj sekti zadržava.

Ovo je svakako korisno za znati. Laodikeju i njegovo pisanje poznam od prije, postovi su mu kao prije 10-ak godina, ali Jovana ne znam. Da Židovi mrze Isusa, to mi je jasno, ali da iskazuju mržnju prema Katoličkoj Crkvi? :rolleyes:
Ili to ide u paketu?
Sektaši su priča za sebe, nema im pomoći ako im se Bog ne smiluje.
Adventisti su k'o napuhan balon, (sami su se napuhali) ali vrijeme će pokazati koliko i što će ostati od njih.
Kad se čitaju svjedočanstva bivših adventista, večina ih kaže da je početak obraćenja bio -razočarenje u Ellen White.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kao što ste se mogli uvjeriti, okupljeni oko Ellen White i ostalih pionira Adventista sedmog dana rodili su se u bogohulnosti, naučavajući da je 22.10.1844 Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio sav pokvareni svijet (sve osim njih), i u tu bogohulnost su vjerovali i naučavali je punih sedam godina, sve do 1952. Zašto baš sedam godina, odakle im to? Zato što su, po 'Batesovu mirazu', usvojili vjerovanje da će Isus, ali sada stvarno, doći točno za sedam godina računajući od listopada 1844. :) Evo Batesova "proroštva".

"Sedam kapi krvi na zlatni žrtvenik i pred Pomirilište, ja u potpunosti vjerujem, predstavlja trajanje sudskog postupka za žive svete u Svetinji nad svetinjama, sve to vrijeme oni će biti u nevolji, čak sedam godina, Bog će ih na njihov glas izbaviti, jer to je krv pomirenja za dušu." (Lev. 17:11) Tada će s brojem sedam završiti dan pomirenja (ne otkup). Posljednjih šest mjeseci ovog vremena, ja razumijem, Isus će na bijelom oblaku sabirati u žetvi sa svojim srpom." Opet: "Ovo također govori da su vrata zatvorena - na kraju 2300 dana. Vremena pogana su završena. Hos 5,6-7:... 'Ići će s ovcama i govedima Jahvu tražiti ali ga naći neće - povukao se od njih. Proždrijet će ih s njihovim udjelom.' Evidentno je da je ovo, nakon što su vrata zatvorena, a Isus otišao ili se povukao u Svetinju. ... Čim je Dan pomirenja završio, sedam anđela izlazi iz hrama sa sedam posljednjih zala. (s 5, 6) Ovo je vrijeme trajanja poruke trećeg anđela u Otk. 14,9-13." (The Typical and Anti-typical Sanctuary, str 10-13, 15, Joseph Bates, 1850.)

Pogledajte, Joseph Bates je točno izračunao koliko će trajati Isusova služba u nebeskoj Svetinji nad svetinjama. S obzirom da služba u zemaljskoj Svetinji za Dan pomirenja (Yom Kippur) traje sedam dana, Isusova služba u nebeskoj Svetinji trajat će sedam godina, i nakon toga Isus dolazi po „svoje“. Dakle, ono što je počelo za Yom Kippur 1844. (22.10.1844.) završit će sa Yom Kippurom 1851. godine.

Vidjeli smo prije kako se „orkestar pionira“ bio uskladio oko "zatvorenih vrata" i odbacivanja pokvarenog svijeta 22.10.1844, pa provjerimo kako "orkestar štima" u priči o Isusovom dolasku 1851. godine. Evo nekoliko citata:

"Vrijeme je gotovo završeno. Budite spremni, budite spremni, budite spremni. ... Neki od nas imali smo priliku dohvatiti istinu, iznositi je korak po korak, i svaki korak koji smo napravili dao nam je snagu za slijedeći. Ali sada je vrijeme gotovo završeno ... i ono što smo mi učili godinama, oni će naučiti u nekoliko mjeseci." (Ellen White, Rani spisi, "viđenje" dano u lipnju 1850.)

"Neki su u potrazi za dolaskom Gospodina otišli daleko. Vrijeme se produljilo nekoliko godina više nego što su oni očekivali, zbog toga oni misle kako se može nastaviti za nekoliko godina... vidjela sam da je vrijeme za Isusov boravak u Svetinji nad svetinjama bilo gotovo završeno, i da to može trajati još samo malo." (Ellen White, Rani spisi, "viđenje" dano u rujnu 1850.)

Uočite podudarnost onoga što piše Bates s onim što je „pokazano“ Ellen White. Krist je 22.10.1844. godine ušao u Svetinju nad svetinjama, i, kaže Bates, tamo će ostati sedam godina – dakle, do listopada 1851. godine. A što piše Ellen White? „Ali sada je vrijeme gotovo završeno“, piše Ellen White u „viđenju“ iz lipnja 1850. Zatim, „vidjela sam da je vrijeme za Isusov boravak u Svetinji nad svetinjama bilo gotovo završeno, i da to može trajati još samo malo.", piše Ellen White u „viđenju“ iz rujna1850. godine. Ne treba ovdje puno pameti, ono što je Ellen White „vidjela“, nije ono što joj je objavio Bog, nego ono što ju je poučio Bates.

Prolazi i Yom Kippur 1851., i jednako kao 1844. (sedam godina ranije) ništa se ne događa. Također, jednako kao i 1844. Ellen White i pioniri našli su se u poziciji kada moraju uzmicati. Također, kao i 1844. mijenjat će svoje dotadašnje naučavanje i istovremeno "kurvanjski" tvrditi da takvo nešto nisu nikada ni naučavali. Pogledajte koliko u tome "kurvaluku" u obrani princeze i sekte, da nikada nisu naučavali zatvorena vrata, ustraju "jadni" Jovan i Laodikeja, pa tako u nedostatku argumenata jedan me naziva "životinjom sotonom", a drugi bi se "špricao vodenim pištoljima" - igra mu se, nije mu do ozbiljnih razgovora. Dakle, subotari su se i 1851. ponovo našli u „bankrot poziciji“. I upravo u svjetlu ovog slučaja i naučavanja poznatog kao „teorija zatvorenih vrata“ postaje razvidno zašto je nakon 1851. godine došlo do sustavnog „klistiranja“ spisa Ellen White. Naravno, trebalo je sakriti sva sumanuta naučavanja Ellen White i pionira, kako od tadašnjih tako i od svih budući pripadnika zajednice ASD.

Koliko današnjih Adventista sedmog dana poznaje ove činjenice??? Koliko ih poznaje što su im pioniri i utemeljitelji naučavali? Koliko ih poznaje kako su se tog svog naučavanja odricali, a onda to krili i nijekali da su ikada takvo što naučavali. Koliko današnjih Adventista sedmog dana zna da je upravo Ellen White, sa svojim suprugom Jamesom Whitom, revedirala i izbacivala dijelove svojih spisa nakon 1851. god.? Koliko današnjih Adventista sedmog dana zna da je i vodstvu crkve ASD iz tog vremena sve ovo bilo poznato i da je samo bilo umješano u ovu najprljaviju rabotu?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao što ste se mogli uvjeriti, okupljeni oko Ellen White i ostalih pionira Adventista sedmog dana rodili su se u bogohulnosti, naučavajući da je 22.10.1844 Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio sav pokvareni svijet (sve osim njih), i u tu bogohulnost su vjerovali i naučavali je punih sedam godina, sve do 1952.


1952? :oops: ....e ne možeš prikriti prekucavanje sa drugog bloga. No, da fact checker ispravi prvo to. Ako si mislio na 7 godina onda bi to bila 1851 a ne 1952. Tako da je to prva greška.

Ah..kažu biće pljusak kasnije pa da dok ne pane pljusak ipakda ja pokažem tekst o kome sam govorio. Evo šta Elen kaže u vezi verovanja o "zatvorenim vratima". Šta ona sama kaže, šta kaže izvor iz prve ruke. Pošto nju citraš čuj šta kaže, ali nemoj onda da obrneš ploču pa da skrećeš temu na druge stvari. DAKLE, DA ČUJEMO IZVOR:

1. "Neko vrijeme nakon razočaranja 1844. godine mislila sam, kao što su to smatrali svi adventisti, da su vrata milosti zauvijek zatvorena za svijet. Taj sam stav usvojila prije nego što sam dobila svoje prvo viđenje." Odabrane poruke, Definicije zatovorenih vrata

Dakle, neko vreme nakon oktobra 1844 ona kaže da je zaista mislila da su vrata za ceo svet bila zatovrena.

Tvoja tvrdnja da su Elen Vajt i ostali adventisti verolavali da su vrata neba zatovrena za grešnike je delimično tačna..i daćemo ocenu "delimično tačno".

Međutim, da vidimo sada do kog vremena? 1952, 1852? 1851.....

Dalje kaže sledeće:

2. "Svjetlost koju mi je Bog dao bila je ono što je ispravilo našu zabludu i osposobilo nas da uvidimo pravu istinu. 1SM 63.1".

Dobila je kaže svetlost koja je ispravila ovu zabludu. Ona sama kaže da ej ovo bila zabluda. Naravno, svaki pošten čovek će priznati zabludu. Samo nepošten neće to priznati.

3. "Još uvijek vjerujem u teoriju zatvorenih vrata, ali ne na način na koji smo izvorno koristili taj izraz ili na način na koji ga koriste moji protivnici." {1SM 63.2}

Dakle, postoji teorija zavorenih vrata ali ne ovakava koja se verovala u oktobru 1844. Kada je napuštena?

4. U viđenju mi je pokazano, i još uvijek vjerujem u to, da su 1844. godine postojala zatvorena vrata. Svi koji su vidjeli svjetlost poruka prvog i drugog anđela i odbacili tu svjetlost, bili su ostavljeni u tami, dok su oni koji su je prihvatili i primili Svetog Duha koji je pratio objavljivanje poruke s neba, a kasnije se odrekli svoje vjere i svoje iskustvo prozvali obmanom, na taj način odbacili Božji Duh i on se više nije zalagao za njih. 1SM 63.9

Dakle, imamo ovde grupe kojima su vrata neba verovatno bila zatvorena u oktobru 1844. To su oni koji su odbacili vest. Samo oni, ne neko drugi. Kao drugo, ona je ovo viđenje imala u decembru 1844. Do kada su dakle verovali u teoriju zatvorenih vrata za svet? Do decembra 1844 a ne do 1952, 1852 ili 1851.

Dakle ova tvoja tvrdnja gore:

"Kao što ste se mogli uvjeriti, okupljeni oko Ellen White i ostalih pionira Adventista sedmog dana rodili su se u bogohulnosti, naučavajući da je 22.10.1844 Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio sav pokvareni svijet (sve osim njih), i u tu bogohulnost su vjerovali i naučavali je punih sedam godina, sve do 1952."

ne da nije tačna nego je omašila čitavih 108 godina. Ako si mislio na 1852 omašio si opet "samo" 8 godna. Ali si mislio na 1851 omašio si "samo" 7 godina.

Tvoja objava dobija ocenu "PRENOŠENJE LAŽNIH VESTI" U CILJU DEZINFORMACIJE.

Elen Vajt takođe kaže:

"Na onima koji nisu vidjeli svjetlost nije počivala krivnja za njezino odbacivanje. .... Nije bilo spomena o onima koji nisu vidjeli svjetlost, te time nisu bili krivi za njezino odbacivanje. 1SM 63.10

Ona je ovde precizna da preciznija ne može biti. Jasno je da svet koji nije čćuo tu vest nije je ni odbacio pa time njima vrata neba nisu bila zatovrena u oktobru 1844.

Sada ako si pošten, da li smeš priznati da si napravio grešku(da li namernu ili slučajnu) ali greška jeste. Pokaži sada tvojom prijateljima da si veliki..smeš li se uhvatiti u koštac sasvojom greškom i da i oni vide te da ti i dalje veruju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakel, imam odve grupe kojima su vrata neba verovatno bila zatvorena u oktobru 1844. To su oni koji su odbacili vest. Samo oni, ne neko drugi. Kao drugo, ona je ovo viđenje imala u decembru 1844. Do kada su dakle verovali u teoriju zatvorenih vrata za svet? Do decembra 1844 a ne do 1952, 1852 ili 1851.

1. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth Kolovoz 1849.) ;)

2. "Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. ... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.) ;);)

3. "Od završetka našeg rada za svijet, listopada 1844." (Joseph Bates, A Word to the Little Flock", 1847. god.) ;););)

4. "Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.) ;);););)

5. "Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.) ;););););)
---------------------------------------------

Kao što i slijepac može vidjeti iz gornjih citata, pioniri su ti "zatvorena vrata", i to kako je Isus prestao posredovati za grešnike 22.10.1844. i kako je tada završilo vrijeme pokajanja i spasenja za grešnike, naučavali još, vidi gore - 1847., 1849., 1850. i 1851. !!!! Pioniri su ti pravi frulaši ovako::bfghb::bfghb::bfghb:

Dakel ova tvoja tvrdnja gore:

"Kao što ste se mogli uvjeriti, okupljeni oko Ellen White i ostalih pionira Adventista sedmog dana rodili su se u bogohulnosti, naučavajući da je 22.10.1844 Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio sav pokvareni svijet (sve osim njih), i u tu bogohulnost su vjerovali i naučavali je punih sedam godina, sve do 1952." Ne da nije tačna nego je omašila čitavih 108 godina

Dakle, moja gornja tvrdnja je točna. Vidi gore, još 1851. pioniri ti naučavaju bogohulnost da je Bog zauvijek odbacio grešnike. To je sotonin nauk.

Sada ako si pošten, da li smeš priznati da si napravio grešku(da li namernu ili slučajnu) ali greška jeste. Pokaži sada tvojom prijateljima da si veliki..smeš li se uhvatiti u koštac sasvojom greškom i da i oni vide te da ti i dalje veruju.

Da si ti pošten, našao bi sebi kakvog šišmiša, i zauvjek s njime otišao negdje odavde.

P.S. Parafrazirat ću ti Jamesa Whitea: Pioniri su ti kopilad rodili!
 
Natrag
Top