Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Dakle ,drago mi je da se slazes sa Jezekiljevim objasnjenjem iznetim u 18:4,20
4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
20 Koja duša zgreši ona će umreti.
Dakle dusa je smrtna.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A zna li neko recimo ,od vas ovde mudraca sta bi bilo recimo da se uopste nisam rodio...znaci da neko ne postoji uopste,gde bi bio...znaci ne ocekujem odgovor posto se ovde odgovara samo ako neko nekog citira,kao na daljinski...znaci prosto pitanje ...sta bi bilo da se niste rodili...jel stvarno neko misli da ce neko u vas da ulozi svoju dusu,a onda posto ovaj nije ocetkao cipele ,gotovo je ...ode u pakao_Ovde zapravo ..onda ,ne govorimo o ucenju nego o uceni.Ako to ne uradis ,cao.Pa dal smo tolko naivni i da ja sad treba da se rodim,e ..a,ajd sad nece da postojis...Neko treba da shvati ovde ,da postoje pravila igre,kad zavrsite sahovsku partiju...pravila vezana za sah ostaju sa sklopljenim figurama.Samo iskustvo ostaje...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
A zna li neko recimo ,od vas ovde mudraca sta bi bilo recimo da se uopste nisam rodio...znaci da neko ne postoji uopste,gde bi bio...znaci ne ocekujem odgovor posto se ovde odgovara samo ako neko nekog citira,kao na daljinski...znaci prosto pitanje ...sta bi bilo da se niste rodili...jel stvarno neko misli da ce neko u vas da ulozi svoju dusu,a onda posto ovaj nije ocetkao cipele ,gotovo je ...ode u pakao_Ovde zapravo ..onda ,ne govorimo o ucenju nego o uceni.Ako to ne uradis ,cao.Pa dal smo tolko naivni i da ja sad treba da se rodim,e ..a,ajd sad nece da postojis...Neko treba da shvati ovde ,da postoje pravila igre,kad zavrsite sahovsku partiju...pravila vezana za sah ostaju sa sklopljenim figurama.Samo iskustvo ostaje...
Ne znam za druge,ali ja sigurno nisam ni hiljaditi deo bilo kojeg mudraca.
Ja mogu da ti dam odgovor iz Biblije,jer ja verujem u taj odgovor.
U svakom slucaju mnogi ce da ti daju raznorazne odgovore,a mnogi ce se takodje pozivati na Bibliju.
Tvoje je da izaberes zeljeni odgovor,a i ne moras.
Moj odgovor je jednostavan.
Dok se neko ne rodi one NE POSTOJI.
Eto primer Adama ,pa i Eve.
Da li je Adam negde postojao na nebu ili bilo gde dok ga Bog nije napravio???
Biblija kaze 1.Moj 2:7
7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
Dakle napravio ga je od zemlje i tada je bio dusa neziva,a postao je dusa ziva tek kad mu je Bog udahnuo vazduh u nos,ili naprimer kad PC spojimo sa strujom....,e sad ti izaberi svoju istinu,pa podeli sa nama...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Taj ko se nije rodio ,oduvek je postojao,potpuno ..savrsen i normalan,bio! je ..deo celine,svojim licnim zahtevom..odabrao je da krene od pocetka,od dosade..Da od ..dosade.Ovo moze da izgleda neumesno u tvojim ocima ...poBoznice,ali sve ima svoj kraj.Kad se dodirne vecnost...vise nista nije lepo,veruj mi,al ne zato sto nije lepo,nego zato sto ..pa jednostavno dosadi.Tada...tada se desi ovo ...prijatelju moj veliki...Znaci duse koje su dodirnule beskraj,tvore novi svemir i pocinju od pocetaka.Namerno se odricuci svog prethodnog znanja,testiraju sebe sada ,sta ce biti,kako ce se snaci.Sa svakom smrcu kudeci sebe,zasto ovog puta nisu uspeli.Znaci,imaju snagu predaka(sebe),ali je ne uporebljavaju,jer bi ovo sada izgubilo smisao.Igra macke i misa ,bolje opisuje stanje, a macka se namerno igra.Ti ovo shvatas,naravno,ali i istovremeno ne verujes.Granica je tanka,ali posle se kajes kako(kad dobijes znanje(secanje)) jos malo nije potrajalo,ovo...ne znanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Taj ko se nije rodio ,oduvek je postojao,potpuno ..savrsen i normalan,bio! je ..deo celine,svojim licnim zahtevom..odabrao je da krene od pocetka,od dosade..Da od ..dosade.Ovo moze da izgleda neumesno u tvojim ocima ...poBoznice,ali sve ima svoj kraj.Kad se dodirne vecnost...vise nista nije lepo,veruj mi,al ne zato sto nije lepo,nego zato sto ..pa jednostavno dosadi.Tada...tada se desi ovo ...prijatelju moj veliki...Znaci duse koje su dodirnule beskraj,tvore novi svemir i pocinju od pocetaka.Namerno se odricuci svog prethodnog znanja,testiraju sebe sada ,sta ce biti,kako ce se snaci.Sa svakom smrcu kudeci sebe,zasto ovog puta nisu uspeli.Znaci,imaju snagu predaka(sebe),ali je ne uporebljavaju,jer bi ovo sada izgubilo smisao.Igra macke i misa ,bolje opisuje stanje, a macka se namerno igra.Ti ovo shvatas,naravno,ali i istovremeno ne verujes.Granica je tanka,ali posle se kajes kako(kad dobijes znanje(secanje)) jos malo nije potrajalo,ovo...ne znanje.

Moze se o ovome pricati van biblije, ali biblijski ne stoji ta prica...

Dakle ,drago mi je da se slazes sa Jezekiljevim objasnjenjem iznetim u 18:4,20
4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
20 Koja duša zgreši ona će umreti.
Dakle dusa je smrtna.

Slazem se sa svime sto pise u Bibliji, moje uverenje za sada je da je dusa smrtna, ali ne namecem nikome to verovanje..
I cemu sad likovanje?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Dok se neko ne rodi one NE POSTOJI.
Eto primer Adama ,pa i Eve.
Da li je Adam negde postojao na nebu ili bilo gde dok ga Bog nije napravio???
Biblija kaze 1.Moj 2:7
7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.

Duša se pominje u tri varijante: Kao krv,kao svest,kao celo biće.
Kadse opisuje celo biće kaoTELO ondaje smrtno.
Kad telo umre Duh sa svim informacijama a rekli smo i svest je duša u duhu odlaze i telo ništa nezna ali kad se vrati duh u telo i iste informacije stižu iisti karakter jer to ne umire.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Duša se pominje u tri varijante: Kao krv,kao svest,kao celo biće.
Kadse opisuje celo biće kaoTELO ondaje smrtno.
Kad telo umre Duh sa svim informacijama a rekli smo i svest je duša u duhu odlaze i telo ništa nezna ali kad se vrati duh u telo i iste informacije stižu iisti karakter jer to ne umire.

Meni je sve ovo jasno. Duh je informacija, kao softwer koji se vraca k Bogu.
Ali pitanje je , zasto taj ''Duh'' mora biti svestan van tela?
Prosta analogija govori da kada izvadis 'softwer' iz 'kompjutera(tela, medijuma), on ne nastavlja da radi nezavisno.
Vec tek nakon sto ubacis softwer u kompjuter(telo) , on pocinje da funkcionise.
Zato se i za coveka kaze da 'spava nakon smrti' , odnosno da je 'bez svesti'..
Zato je i Bog trazio Mojsijevo telo, jel bez tela je Duh mrtva informacija, kao softwer..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad covek sedne u kola,vozi,vozi ...na kolima mu pukne guma i on stane,izadje iz kola...ko je zivlji covek ili kola?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Kad covek sedne u kola,vozi,vozi ...na kolima mu pukne guma i on stane,izadje iz kola...ko je zivlji covek ili kola?

Jel kola mogu da idu bez benzina?
Jel covek moze da funkcionise bez duha?
Ovo je prosta analogija, da mora postojati nesto sto ''pokrece'', odnos snage i medijuma koji se koristi.
Bar nama u prirodi nije poznato da nesto moze da se krece i radi smo od sebe, bez ulozene energije.
Niti covek moze da zivi bez krvi , niti automobil bez benzina..
Dakle analogija je prikladna..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jel kola mogu da idu bez benzina?
Jel covek moze da funkcionise bez duha?
Ta analogija koju si izneo odnosi se na izvor napajanja(perpetum mobile),dok kola idu na benzin ,Covekov Duh zivi od svake izgovorene reci i misli svoje,naravno da postoje ljudi bez duha i bolje je da ih ne sreces.San je brat smrti,covek ne spava nakon smrti,kod ovih koji nisu razvili dovoljno svest ,desi se da jednostavno nastave da vode drugi zivot,ko kad neko uskoci u pantalone drugog,uopste nesvestan da je tik malo pre umro.Jel ti se desava da kad spavas ,usnes kako si u skoli na nastavi i da izgleda stvarno,e kad bi u tom trenutku umrlo telo koje sneva,odmah bi nastavio da zivis zivot te osobe,nasledjujuci svo njegovo znanje i iskustvo.Sad zavisi od stepena tvoje svesti,ako ti je svest uvecana ,ti ces zadrzati znanje iz ovog sveta,a tamo ce ti to izgledati ko da si na casu malo zadremo.Ironija ,dok ti tamo nastavljas da zivis,ovi te ovamo sahranjuju.
Inace svest ima posebnu mogucnost od Boga datu,moze da zivi istovremeno nekoliko zivota i to cak kroz nekoliko gustina prostora(dimenzija).Problem nastaje kod ovih sto ne zive istovremeno nekoliko zivota,izgleda da im nesto nedostaje u supstanci,neka vrsta pre Adamicnih ljudi sa kojima delimo zivot.
 
Natrag
Top