Duh,dusa i sveti duh

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hvala na komentaru u#6
bila je moja tehnicka greska prilikom pisanja,ispravljena je.
Sveti Duh je samo sredstvo kojim Bog sprovodi u delo svoje namere.
Kad Isus kaze da nece biti oprostena hula na svetog duha,to je isto kao kad se neko IZRUGUJE POKLONU.
On je svetim duhom (prstom Bozjim )izgonio demone,a njegovi protivnicu su ga naruzili govoreci da je to zli sotonski duh....
takva laz i kleveta se ne oprasta nikako.
Danas slicno govore za JS da su sektasi,masoni,sotonske sluge i mnoge druge gadosti,a dobro se zna da JS niti su masoni,niti su sektasi,niti sotonske sluge i druge ludosti.Takve lazi i klevete cine da ljudi odvracaju oci od biblije i sa mrznjom gledaju na JS isto kao i na isusa u ono vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Poistovećivati svedoke sa Isusom....otkud takva ideja?
A što se tiče hule to je posebna tema i mislim da nauka svedoka o Duhu je jako blizu toga.
Za vas je Duh sredstvo kao auto ili motika a samim tim se može gledati kao predmet koji nije vidljiv, da li je to po Pismu?
Pošto je tema o Duhu i DUŠI daj da vidimo šta je duša i koa je razlika između Duha i svetog duha?
Pozdrav najboljim a pre svega skromnim osobama.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Sve je napisano i o duhu i o dusi i o svetom duhu,samo prelistaj temu,kazi sta ti se ne svidja u mom odgovoru.
Sveti duh nije samo za JS Bozje orudje.On je to isto i za sve Izraelce.
Gde nadje u starom savezu da je sveti duh osoba????
U novom savezu su neki prevodioci preveli da izgleda kao da je sveti duh osoba i to samo na nekim mestima.
tek u 7 veku n.e su mnogobosci prihvatili sveti duh kao Boga,a kako stvari stoje,blizi se proglasenje Marije za BOGINJU!!!!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Фина тема и Рис је то поприлично добро образложио, посебно у овом последњем одговору да се припрема проглашење Марије за Бога.
Није рекао које Марије, а то се односи на Марију Магдалену, претпостављам.
Постоје душа, дух и материја, која је названа светим духом.
Ако се мало логички сагледају ствари да ли сте сами себи икада поставили питање кога не смете да увредите ни на небу ни на земљи?
Мајку.
Пошто фалсификатори Светог Писма (Библије) нису могли људе да плаше мајко јер "мајка не бије већ мије" сакрили су мајку под светим духом.
Мајка је створила биће од земље и то биће би било зомби да му Ствараоц није удахну душу, а Син је све то огрнуо духом(астралом).
Човечанство слави култ мајке, а не Ствараоца.
Човечанство је преварено баш због потомака Марије Магдалене чије је право име Мара из Багдале.
Иначе Исус је измишљена личност и никада није постојао, већ је измишљен када су измишљени и јевреји(цинцари,ћивути) после пада Смедерева.
То је било у време Леонарда да Винчија, који је информације добио од инкарнације Маре из Багдале, а у то време су настали језуити, темплари, масони, чији је једини задатак био да униште све трагове србства из библије и из свих записа.
Пратили су они потомке Ристе и Маре Багдалене и њихови потомци су сада на власти.
Иначе култ мајке се слави од уласка земљине осе у Сазвежђе Бика.
То је култ посвећен Семирамиди - Световидој, жени Нина Белова (библијски Ноје).
О томе сведоче многе слике и статуе постављене на многим местима (у Стразбуру, кип слободе у САД-у, на евру, итд).
Сотона не постоји јер се иза крије негативан принцип - женски, мајка.
SLOBODA.mp4 - YouTube
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahahaha
slatko se nasmejah.
ZSnas li Slobice da Siptari govore za Milosa Obilica da je Siptar,a neki kao ti,takodje govore da nikada nije ni postojao.,ali posto je ovo tema o duhu i svetom duhu,recima koje su pisane i u novom i u starom savezu...,te reci od pmativeka oznacavaju nesto nezivo.Tamo gde izgleda da je zivo,to je cista personifikacija.
Nesto kao i Duh Zakona,Duh Istorije,Duh Beograda.....Ako ti je naprimer duh zakona osoba,onda uzivaj......
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje svima,

ima li ovde onih kojine veruju u cuda?
Evo kako se poslednje cudo desilo:

Svi se mi jako dobro secamo Smerska, Tandare Mandare i AApotskeza koji je nekim cudom nestao.
Velikim cudom pojavio se ponovo posle dogo vremena na Serbina kafeu pod statrim imenom Private policies.

Drugo cudo je, cim je Smesko nestao, odmah mu se pojavio zamenik RIS.

Rise, obro nam ponovo dosao.

Ja ti ne zamerim sto si se vrlo retko javljao dok je ovde bio Smesko, on vas je vise osramotio nego svi mi zajedno.
Medjutim sa tobom se moze lepo diskutovati i drago mi je da si ponovo sa nama.

Baumestar ti je jednom recinicom ubedljivo dokazao da Duh Sveti nieje samo energija, iako kao Bog rasplaze i sa energojom, nego je Bog.

Ako Duh nije osoba, kako je Isus mogao da pozove svoje ucenike da krtavaju novoobracene u ime Oca, Sina i Svtoga Dua? Matej 28,19. Zar ne videis da je Isus zajedno izneo svatri lica Bozanstva?
Reci nam RISE, da li vi JS krstavate u ime Oca i Sina i Duha svetoga ili ne?
Verujte li vi da treba krstavati u ime bilo koje energije?
Vidis brate to vase ucenje se ne moze uklopiti u biblijsko ucenje.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Cika Miko
Pre svega dobro vece.
Sto se drugoga tice ,mani me se i sa Smeskom i sa tandarom mandarom.Ne znam kakve to imas insuinacije sa mnom kao "smeskovim zamenikom,
Kao trece vratimo se na temu
JS po Mateju 28:19,20 krstavaju u ime oca,sina i svetog duha.
Krstavajuci se u ime oca ,priznaju Jehovu kao Boga Oca
Krstavajuci se u ime sina ,priznaju Isusa Hrista kao sina Bozjeg
i Krstavajuci se u ime svetog duha priznaju da je sveti duh,Bozja delujuca sila.
Ne znam sta te tu buni?
Da li to sto je sveti duh Bozja delujuca sila kojom se mogu ciniti cuda?
Govoris mi za baumasterov "dokaz"???Sto ne pogleda brdo mojih dokaza.
Naravno i ja tebi zelim sve najbolje,a sto se tice toga sto nisam redovan sa odgovorima,zamolio bi te da me izvines kao i svi drugi..,jednostavno ne mogu sve da postignem,pa kad dodjem ,dosao sam.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Da je Sveti duh osoba verovatno bi bio treci koji svedoci za Isusa Hrista kao sina Bozjeg.
Pogledajmo ove stihove koji govore o duetu-DVOJICI,a ne o trojici.
Jovan 8:16-18
[SUP]16[/SUP] I ako sudim ja, sud je moj prav: jer nisam sam, nego ja i Otac koji me posla.
[SUP]17[/SUP] A i u zakonu vašem stoji napisano da je svedočanstvo dvojice ljudi istinito.
[SUP]18[/SUP] Ja sam koji svedočim sam za sebe, i svedoči za mene Otac koji me posla.

Nadalje setimo se da je Bozji duh (Sveti duh) sleteo kao golub na Isusovu glavu?Takodje se tada cuo i glas njegovog oca sa neba
[SUP]Matej3:
[/SUP] 16 Кад се крстио, Исус се одмах подигао из воде. И небеса су се отворила,
и Јован је видео како Божји дух силази
као голуб и долази на Исуса.
17 И с неба се чуо глас који је рекао: „Ово је мој Син, вољени, који је по мојој вољи.“
Zahvaljujuci svetom duhu Isus je od tada imao moc da cini cudesa,koju do tada nije imao.
Sasvim dovoljno da se vidi da je on Isus kao sin druga osoba .
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Rise, izmesao si pojmove u ovoj temi pa zato si i dobijo nesto nerazumljivo.

Prvo, slazem se sa tobom u opisu dus.
Verujem da dusa umire i da ce je vernik ponovo primiti vaskrsenjem.

Medjutim, izmesao si ovde nekolko pojmova.

Treba da odvoji duh ili dah ljudski koji sa dusom i telom sacinjava licnost.

Drugo, Duh Sveti jeste sila, ali dobro si naveo da on uci, savetuje, kara, opominje i popravlja,a
to nikakva sila ne zna da cini. To su karakteristike Boga.

Isto tako Sveti Duh je BOG i on daje silu onima koji mu se pokoravaju. Kad kaze da su se neki ispunili Duhom znaci da su primili silu Svetoga Duha koju on kao Bog poseduje i daje kome hoce.

Trece, ono sto si iz Petrove poslanice naveo o duhovima u podzemnlju suprotstavlkja se onome sto si gore rekao o dusi.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo cika Miko,nadam se da si mi dobro.
E sad jedno pitanje.
Kad je Adam postao ziva dusa?I sta je bio ,ili gde je bio do tog momenta?
Sta mislis gde je sada Adam?,u raju,paklu,ili u grobu?,ili je mozda postao kao Bog???(ono sto je sotona rekao)?
Pozdrav
 
Natrag
Top