Dreambox addon i njegovo kloniranje - XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pa ne bi bilo loše Boki

KLONIRANJE DREAMBOX VIDEO ADDONA

Ok.......jednostavno.....

Izvucite addon iz zipa i zatim ga preimenujte recimo u plugin.video.dreambox3 (dodajte broj 3 na kraju)

TV3WLr.png


Zatim u okviru samog addona otvorite addon.xml fajl notepadom ++ i preimenujte name u Dreambox 3 (linija 4) i Id u plugin.video.dreambox3 (linija 3,isto kao ime samog foldera addona)

rLWYfybi.png


Zatim jos otvorite i default.py fajl u okviru samog addona i u liniji 12 za id postavite umesto plugin.video.dreambox da vam bude plugin.video.dreambox3 (isto kao ime samog foldera addona)

TxL6oUdR.png


Naravno posle svake promene usnimite ih klikom misa na dugme save u notepad ++ meniju...

Tako ispravljen folder addona samo iskopirajte u vas skriveni XBMC (folder addons) i imacete kloniran ovaj addon (kada ponovo startujete vas XBMC) i u njemu u settingsu ubaciti drugu IP od dreamboxa.....

Tako mozete neograniceno ici.....postupak je uvek isti samo menjajte brojeve.....dreambox4,dreambox5 ...i naravno isto ime folderu addona dajte kao i ime addona.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
239
Pozdrav. Pitanje ako neko zna da mi rece, dali postoji mogucnos kupovine ip adese od dreamboxa da bi se gledali tv kanali preko ovog addona za xbmc
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Auuu boki....nigde ne vidim dobrih IP od boxova.....:D...ti si stavio sve prazno....:D

Pa nema svrhe znas i sam da njih moze gledati jedan ,ili dvoje......

Pozdrav. Pitanje ako neko zna da mi rece, dali postoji mogucnos kupovine ip adese od dreamboxa da bi se gledali tv kanali preko ovog addona za xbmc

samo vodi racuna da ti ne uzimaju pare bezveze.....isti drimbox na ovaj nacin moze gledati jedan,dva coveka najvise..i to pod jos nekim specificnim uslovima...ja bi ti savetovao da instaliras wot web i da nadjes sam bez nekih velikih problema.....
 
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
12
A kako ču nači tu Ip adresa Dreamboxa.....Wot Veb, kako mi kazao boki71?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
KLONIRANJE DREAMBOX VIDEO ADDONA

Ok.......jednostavno.....

Izvucite addon iz zipa i zatim ga preimenujte recimo u plugin.video.dreambox3 (dodajte broj 3 na kraju)

TV3WLr.png


Zatim u okviru samog addona otvorite addon.xml fajl notepadom ++ i preimenujte name u Dreambox 3 (linija 4) i Id u plugin.video.dreambox3 (linija 3,isto kao ime samog foldera addona)

rLWYfybi.png


Zatim jos otvorite i default.py fajl u okviru samog addona i u liniji 12 za id postavite umesto plugin.video.dreambox da vam bude plugin.video.dreambox3 (isto kao ime samog foldera addona)

TxL6oUdR.png


Naravno posle svake promene usnimite ih klikom misa na dugme save u notepad ++ meniju...

Tako ispravljen folder addona samo iskopirajte u vas skriveni XBMC (folder addons) i imacete kloniran ovaj addon (kada ponovo startujete vas XBMC) i u njemu u settingsu ubaciti drugu IP od dreamboxa.....

Tako mozete neograniceno ici.....postupak je uvek isti samo menjajte brojeve.....dreambox4,dreambox5 ...i naravno isto ime folderu addona dajte kao i ime addona.....

Boki car si, nasao sam 2 odlicne dreambox ip adrese, napravio clonove zahvaljujuci tvom tutorijalu i sad mogu da uzivam, prezadovoljan sam :roll:.

Jedino sto sam primetio da neki kanali koji nece da rade u xbmc rade u vlc ali i ovako sam prezadovoljan :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Samo da podsetim da ovaj Media Centar (XBMC) je zamišljen kao porodična stvar ,gde će u blagodetima uživati cela porodica.
 
Natrag
Top